Korszellem a palackban

Day 1,717, 12:59 Published in Hungary Hungary by Shaok
Alábbi cikkemet azoknak írom, akik látták a Zeitgeist-filmeket. A cikk olvasását fölösleges ezek megtekintése nélkül elkezdeni, mindenki számára elérhetőek az ismert videómegosztón.

A Zeitgeist-mozgalom egy érdekes jelenség. Akiket érdekel a témakör, némileg kettős érzéssel tekintenek ezekre a filmekre, nehéz a teljes azonosulás. Vajon mik lehetnek ennek az okai? Mi nem stimmel?

Orwell egy valamiben tévedett. Kiválóan megjósolta, hogy a Nagy Testvér idővel mindenkit figyelni fog, azt azonban ő sem sejtette, hogy ez kölcsönös lesz. A Nagy Testvért is mindenki figyeli. Az információs robbanás számolatlanul hozza létre az alternatív hírforrásokat. Manapság, mikor mindenki kamerákkal rohangál, minden egyes jelentéktelen eseményről több állásból találhatunk felvételeket az interneten, mint pár évvel ezelőtt egy focimeccsről.

Egy ilyen környezetben rendkívül nagy kihívássá válik a média irányítása. Az új helyzetek, új megoldásokat igényelnek. Ahogy a mondás tartja: ha nem tudod legyőzni, állj az élére.


Így végződik az első film

És mondá az Úr legyen Zeitgeist, s lőn. Hoppá, lehet mellélőttem, ők ugyanis mélyen elítélik a vallás minden formáját. Nekem még akár ez szimpatikus is lehetne, de nem az. Magam nem vagyok vallásos, legalábbis semmilyen konvencionális vallást nem tartok magaménak. Van egy kialakult világnézetem, nem statikus, állandóan fejlődik, ahogy rakom össze az újabb és újabb darabkákat, s megkeresem a helyüket. A vallásokat azonban tisztelem, mi több, a mitológiák mindig is élénk érdeklődést keltettek bennem, épp ezért már rögtön az elején, mikor ezen filmekkel találkoztam, csak néztem ki hülyén a fejemből.

Tehát a filmekhez: bemelegítésnek rögtön megtudjuk, hogy a vallás egy elévült dolog, s gyakorlatilag minden világvallás központi figurája ugyanaz a mitológiai alak. A videó szerint Jézus prototípusa Hórusz volt, mindenben gyakorlatilag egyeznek. Ez kérem, egy méretes baromság. Utalnak többek között a születés körülményére, a szűz fogantatásra, s a 3 nap múltán való feltámadásra. Hórusz sohasem támadt fel. Nehéz is lett volna, hisz nem halandónak született.

Hórusz anyja egy istennő, Isis. Apja nincs, nem is volt, még maga a Szentlélek sem. Az apja ugyanis ő saját maga. Ezt a fordulatot még maga Douglas Adams is megirigyelhetné, de nézzük, hogyan is jutottunk idáig:

Geb, a föld istene, elvette Nutot, az ég istennőjét. Ebből a nászból született három gyermek. Isis, Osiris és Seth. Isis elvette testvérét, Osirist. Seth féltékenységből megölte Osirist, feldarabolta, s testrészeit szétszórta a világ négy sarkába. Isis, hogy visszakapja szerelmét, összeszedte őket, az ötödik, legnemesebb rész kivételével, mely örökre a Nílusba veszett, s pótolta egy aranyfallosszal. Az ezt követő aktusból született Hórusz, az újraéledt Osiris. Mintha csak a Bibliát olvasnánk, mi? Hát nem.


Hórusz-szem, a szabadkőművesek legfontosabb szimbóluma

A videó többi részében elhangzottak nem csak a film módszereit, de magáét a mozgalmét is felfedik. Halhatunk bibliai idézeteket, melyeket, ha felkeresünk, akkor tényleg szó szerint úgy szerepelnek, csak éppen más kérdésre hangzik el a válasz, mint a Zeitgeistban. Azért ez nem mindegy. A séma folytatódik. Veszünk egy maréknyi igazságot, megfogjuk a négy sarkát, megtekerjük, majd hozzátesszük, amit igazából mondani is akarunk.

Mik az okok? Tudjuk, hogy a Szabadkőművesek egy protokoll szerint járnak el. Ebben az egyik legelső lépcső a média irányítása, ha ez elveszik, mindennek lőttek. A gépezetbe azonban porszem került, s szakadozni kezdett a mátrix. Ha gyorsan nem tesznek valamit, a végén kicsúszhat a kezükből minden, amit eddig felépítettek. Ami már nyilvánosságra került, azzal már sokat nem lehet kezdeni, had vigyék koncnak - gondolhatták.


A második fim úgy kezdődik, ahogy az elsőt abbahagytuk

A recept tehát egyszerű, teremtsünk egy olyan csoportot, mely már számtalanszor elhangzott, unalomig ismert információk elismétlésével hitelessé válik a célcsoport szemében, majd adjuk hozzá azt, ami eddig a többiekből hiányzott: célokat. S mi mások is lehetnének ezek a célok, mint a sajátjaink.

Nézzük csak mit ígér a Zeitgeist. Egy olyan világot, ahol az embereknek nem kell dolgozniuk, minden energiájukat a kreatív önkiteljesedésnek, s a technológiai fejlődésnek szentelhetik. Egy olyan világot, ahol mindenből bőség van, semmiben nem szenvednek hiányt, nincs bűnözés, s mindenki egyenlő. Ja, és világállam. Ez a Venus Project. Hívhatnák akár kommunizmusnak is. A nagyon fiatalok és a történelemben kevésbé jártasak kedvéért: a kommunizmus szóról szóra ugyanezt ígérte. Az ígéret szerint a szocializmus építésének vége, s a kommunizmus kezdete akkor jön létre, ha elérünk arra a technológiai szintre, hogy minden ember helyett gépek dolgoznak majd, s mindenki felszabadul.

A kommunisták egyik legfőbb szimbóluma nem a sarló és kalapács volt, hanem Prométheusz, a fényhozó, aka Lucifer. Ő testesítette meg a tiszta tudás által létrehozott tökéletes társadalmat. A kommunizmus a szabadkőművesek egyik legutóbbi próbálkozása volt az Új Világrend létrehozására.


Prométheusz-szobor a Rockefeller Center előtt, New Yorkban

A szabadkőműveseket nem úgy kell elképzelni, mint a Borgot, nem egy királynő vezeti a driodokat, sok szervezetből állnak össze, s noha centralizált irányítás alatt állnak, néha a vezetés engedélyével bepróbálkoznak. Ilyen volt a kommunizmus, fasizmus, vagy még újabban a cionizmus. Üdvözlünk a klubban, transzhumanizmus.

Vizsgáljuk meg a Zeitgeistosok célkitűzéseit is, hogyan szeretnének eljutni idáig, milyen eszközökkel:

- világállam
- populáció redukció
- a vallás
- a család
- s a szuverén nemzetállamok, a nacionalizmus megszüntetése.


Ismerős valahonnan?



A Zeitgeist mozgalom mindezek eléréséhez a Venus Projecten keresztül szeretne eljutni. Ide toborozzák az embereket. A Venus Projekt szimbóluma a bekezdés alatt látható. Meglehetősen egybe vág a többi képpel, amit csináltam, s melyek érdekes módon megjelennek ezekben a filmekben, látszólag összefüggéstelenül, környezetükből teljesen kiragadva, mint egy kvázi dekoratív elem.



Kicsit azért gondolkodjunk el ezen az egészen, Születik a semmiből egy mozgalom. Egy olyan mozgalom, mit a mainstream média általában összeesküvés-elméletnek titulál, s közröhej tárgyává tesz, ám ebben az esetben valami teljesen más történik. A New York Times címoldalon hozza a film kiadását. Az Artivist filmfesztivál nyitófilmmé teszi, s elviszik rendre a legjobb dokumentumfilmért járó díjat is.

Honnan ez a mérhetetlenül nagy támogatás, akár anyagi szinten is, mely források a Venus Project rendelkezésére állnak terveik kivitelezéséhez? A címlapok, ráadásul pont a New York Timestól, amely köztudottan szabadkőműves érdekeltség. Mondjuk minő meglepetés, minden nagyobb amerikai média az (a kisebbek is). Vagy ez az Artivist filmfesztivál, melyet az ENSZ és a Soros György által birtokol olajmulti, a Petrobras közösen finanszíroz?

A videókon kinyílik egy szem. Üzenem: pechetek van. Nekünk is van olyanunk.


Ő nem a barátod, ő az ellenség, akitől félsz

Üssetek a Hadügyi Közlöny szerint.