Kongresmeņa pamācība [Vote!]

Day 829, 01:18 Published in Latvia Latvia by University of Latvia
Kongresmeņa pamācība

1. Par likumprojektu balso ar pēdējo ienākšanas reizi spēlē!

Neatkarīgi no tā, cik acīmredzams tev balsojums liekas un cik ļoti uzticams arī likumprojekta ierosinātājs nebūtu, mēdz atklāties, ka apzināti vai neapzināti ir pieļauta kāda nopietna kļūda.



Daži no piemēriem – miers ar Igauniju (*khe* *khe😉, valūtas pārskaitījums uz organizāciju ar gandrīz identisku nosaukumu kādai no valsts institūcijām, nodokļu likmju veidu sajaukšana vietām, MPP ar naidīgu valsti un tamlīdzīgi.

Ja balsosi ar pēdējo ienākšanas reizi spēlē laika periodā, kad likumprojekts ir aktīvs, tu garantēsi to, ka kongress balsojumā nekad nepieļaus nevienu kļūdu. Ja kļūda tiek pieļauta, tad agri vai vēlu kāds to pamanīs un līdz likumprojekta beigām to būs iespējams labot, noraidot ierosinājumu.

2. Ierosinot likumprojektu, debašu vietā obligāti ievieto saiti uz diskusiju tēmu eLatvijas foruma lv.erepublik.lt kongresa sadaļā!

Ja ierosinājums nav argumentēts, ja netiek sniegta informācija par ierosinājuma jēgu, tad lielai daļai kongresmeņu vienkārši nevar rasties objektīvs viedoklis par attiecīgā ierosinājuma nepieciešamību. Lai gan pēdējā laikā tik tiešām parasti saites uz diskusiju vietām tiek ievietotas, tiek pielietoti neargumentēti dežūrteksti un teiktais pat netiek apšaubīts, ar ko mēs plūstoši nonākam pie 3. punkta.

3. Nespaidi pogas!



Ja neesi pārliecināts vai nezini, par ko balsot – balso PRET! Ja ierosinātājs nav papūlējies pienācīgi argumentēt sava likumprojekta nepieciešamību, likumprojektam nav jātiek pieņemtam. Protams, ja pats esi slinks un bezatbildīgs maita un nemaz nelasi vai necenties iedziļināties ierosinātāja argumentācijā, tad labāk padomā par to, cik liela atdeve no tevis būs valstij!

4. Komunicē!

Ja tev kādreiz rodas jebkāda veida neskaidrības, droši uzdod jautājumus ministriem, prezidentam vai vienkārši pieredzējušākiem spēlētājiem forumā vai caur vēstuļu sistēmu tepat eRepublik. Ministru pienākums būtu skaidrot deputātiem visu par viņu atbildībā esošo nozari. Ja vēlies iepazīt NBS darbību, jautā par to Kara ministrijā. Ja interesē kāda starptautiska rakstura jautājums, jautā par to ārlietu ministram utt.

5. Neskaties uz īkšķu cēlājiem!



Lai gan patiesībā lielākā daļa no partijām ir neorganizēts cilvēku bars un nekādas apspriedes par tekošajiem ierosinājumiem nemaz netiek veiktas, nereti kāds no partijas vadības (pats ierosinātājs/jebkura cita persona) mēdz atklāti pavēlēt, par ko būtu jābalso. Skat. 3. punktu. Neej vieglāko ceļu, bet iepazīsties ar ierosinātāja argumentāciju. Protams, ja esi nekompetents alnis, kas nezināmu iemeslu dēļ tomēr nevēlas atkāpties no kongresa, labāk paklausi kādam gudrākam spēlētājam vai vēl labāk – nebalso vispār.

6. Ievāc informāciju!

Ja nevēlies būt alnis, tev noteikti palīdzēs 4., 6. un 7. punkts. Regulāri lasi avīzes. eLatvijā nebūt netiek izdots tik liels skaits avīžu, lai tās visas nevarētu izlasīt. Lasi eLatvijas forumu. Tieši tur parasti iespējams iegūt detalizētāku informāciju par visām iespējamām tēmām. Par sliktu pilnīgi noteikti nenāks arī regulāra starptautisko top 20 rakstu pārlasīšana. Tāpat iesaku Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Polijas presi. (ar eRepublik+ skriptu iespējams veikt automātisku teksta tulkojumu, kas palīdzēs, lasot presi ārzemēs).

7. Izglītojies!



Tikai pavisam neliels skaits elatviešu pilnībā izprot visus spēles mehānismus. Droši izmanto http://wiki.erepublik.com, lai gūtu padziļinātas zināšanas par spēli (it sevišķi – kara moduli, ar kuru kongresam līdz šim ir bijušas vislielākās problēmas). Noteikti centies gūt zināšanas arī par spēles vēsturi – tā mēdz atkārtoties. Tavu spriedumu kvalitāti noteikti paaugstinās arī izpratnes palielināšana par starptautisko politiku. Iesaku izpētīt http://egobba.de karti, izmantojot alianšu skatu. Izmanto wiki, lai gūtu detalizētāku informāciju par savienību vēsturi, to dalībniekiem un gaitām. Uzzini to, kuras valstis ir mūsu biedri, bet kuras – ienaidnieki. Izpēti tās, to iekšpolitiskos procesus, attīstības tendences un tā joprojām.

Raksta autors: Nameisis.