Ambient on/off

Join the new world

 

Kas ir Rācenis?

Day 1,825, 00:30 Published in Latvia Latvia by linardskijs
Pārpublicēts Lielraacena 779 dienas izdevums.

Arvien dziļāk savu mietsakni Lielrācenis dzen eLatvijas leknajā augsnē. Arvien vairāk jaunu, dedzīgu jaunēkļu atrod savā sirdī Rāceni, tā mācību un spēku. Tomēr, joprojām ir cilvēki, kas neizprot līdz galam Rāceņa vēsti, rācenisko dzīvesveidu un Lielrāceņa gudrību. Šis raksts ir domāts kā neliels skaidrojums par Rāceņa mācību, lai ikviens, neskatoties uz savu pārliecību un uzskatiem, spētu izprast Lielrāceņa mērķus un ideālus.

Rāceniskais kosmoss

Šeit būtu jāsāk ar pasaules radīšanas ainu. Kā zināms, vispirms bija Haoss. Tas bija visaptverošs un visvarens. Nekas cits neeksistēja. Un tad radās Lielrācenis. Neviens gan nevar izskaidrot šo fenomenu. Mūsdienu rāceniskā zinātne, diemžēl, vēl nav sasniegusi tik augstu attīstības pakāpi, lai izskaidrotu, kā no haosa radās Lielrācenis.

Lielrācenis sevī iemiesoja visu labo. Kārtību, mīlestību, darba tikumu, spēku, bezgalīgo dzīvības enerģiju un gaismu. Taču bija skaidrs, ka visumā nevar pastāvēt tikai labais. Tā arī radās Lielrāceņa antipods - Lielkālis. Tas bija kā Haosa turpinājums, kas radīts tikai ar vienu mērķi - iznīcināt visu labo, ko sevī glabāja Lielrācenis.

Sīva kauja starp šiem antipodiem turpinājās bezgalīgi ilgi. Laiks vēl kā tāds neeksistēja. Neviens nevar pateikt, vai viņi cīnījās gadsimtiem, gadu tūkstošiem, miljardiem gadu ilgi vai arī tikai acumirkli cilvēku izpratnē.

Tomēr zināms ir viens - cīņā uzvarēja Lielrācenis. Viņš nonāvēja Lielkāli un no tā ķermeņa radīja Zemi. Taču arī pats Lielrācenis bija smagi cietis kaujā ar Haosa spēkiem. Lai atgūtu spēku un nestu savu gaismu pār Zemi, viņš kļuva par Sauli - dzīvības devēju uz Zemes. Katru rītu Lielrācenis uzausa austrumos, lai pārraudzītu Zemi un raudzītos, vai Lielkālis nav atguvis spēkus.

Pamazām līstot Lielrāceņa gaismai pār Zemi, tā zaudēja sākotnēju, kālisko haosa enerģiju un veidu. No tās pirmajiem, Lielrāceņa attīrītajiem asniem arī izauga cilvēki, kas sāka apgūt zemi. Tomēr, diemžēl ne visi viņi iemiesoja sevī pilnīgu Lielrāceņa kvintesenci. Daudzi vēl sevī saglabāja kālisko pirmsākumu. Naids, dusmas, ļaunums, to visu cilvēka ienesa Kālis.

Lielrāceņa pielūgsme

Pirmie cilvēki lieliski apzinājās savu radīšanu un no visas sirds pateicās Lielrācenim. Lielrācenim par godu tika celti tempļi, noturēti rituāli, tika upurēti dažnedažādi upuri. Cilvēki projecēja rācenisko dzīvesziņu uz zemes, atbrīvodamies no haosa un visur ieviešot harmoniju un Rāceni.

Tomēr kāliskie haosa spēki nebūt nebija uzveikti. Lielkālis centās samaitāt cilvēkus, atmodināt tajos kālisko pirmsākumu. Tas arī daļēji izdevās. Cilvēki pamazām sāka piemirst par Rācenisko izcelsmi. Jau senajā Ēģiptē, Lielrācenis vēl bija galvenais - saules dievs, taču viņu vairs nesauca par Rāceni vai Lielrāceni, bet tikai saīsinātā formā - Ra.

Sevišķi dziļi kāliskais pirmsākums dzina savu sakni ziemeļu zemēs. Tur Lielrācenis nebija spējīgs pilnībā ar savu gaismu atvairīt Lielkāļa ietekmi. Par galveno atbalsta punktu kāliskajai ofensīvai kļuva mums jau labi zināmā Asgard saime. Gandrīz visi Asgardieši novērsās no Rāceņa. Par viņu pielūgsmes objektu kļuva nešķīstais Kālis.
 

Comments

linardskijs
linardskijs Day 1,825, 00:38

RA RA RA!

Soulcraft
Soulcraft Day 1,825, 00:55

Izskatās ka tu esi vienīgais RA RA RA ! Varbūt tomēr NE NE NE!? Tagad rudens ,ziema tepat jau vai tad jūs nesapūstat ap šo laiku ja neesat novākti? : D

eEds35
eEds35 Day 1,825, 00:58

Ne sūda autors par rāceņiem nezin.

draivis
draivis Day 1,825, 01:54

c'mon...jums nav pavisam humora izjūtas. Savukārt es novērtēju Kalvja radošo izpausmi, voted o/

linardskijs
linardskijs Day 1,825, 01:55

Man nav jābīstas Kapitālistu nievāšanas! Katrs savas dzīves vagas racējs.

linardskijs
linardskijs Day 1,825, 01:56

Šī raksta autors ir Jezups un raksts tapis tālajā 779 dienā.

racenis12
racenis12 Day 1,825, 11:15

Rācenis - tas ir mans niks...

Vetseke
Vetseke Day 1,826, 03:32

Sviestaina lasāmviela, nekas nav manījies.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.