Ambient on/off

Join the new world

 

Kas iš tiesų valdo eLietuvą?

Day 1,378, 11:18 Published in Lithuania Lithuania by Mykolas O

Tai ne straipsnis apie prezidentą, atsiprašau. Jis galėtų vadintis ir „kas iš tiesų dirba eLietuvos politikos sektoriuje“, skambėtų tiksliau, bet juk reikia vaikytis sensacijos, kalbinių žaidimų ir literatūrinės pompastikos. Straipsnis ne be reikalo pasirodo iškart po rinkimų, ne dėl šventės nuotaikų, pasidžiaugti valstybės išrinktaisiais, o iš skurdo. Ne batoninio ar tankinio, o greičiau intelektualinio. Pasidalinsiu savo balsavimo patirtimi: grižęs po darbo, kaip pareigingas epilietis nutariau balsuoti rinkimuose. Simpatijų neturiu, balso nepardaviau, norėjau balsuoti už tą, kuris aktyvus, kažką veikia eLietuvoje, yra matomas spaudoje, neturintis dėmių. Prieš tai permečiau akimis spaudą, pasiskaičiau tobulus prisistatymus. Svarbu, nemeluoja žmonės, eina dėl medalio, dėl įdomumo, kas ta eLietuva? Bent jau minimalūs raštingumo sugebėjimai, sukurti penkių sakinių agitaciją, kuri savo esme nesiskiria nuo prieš tai buvusios. Valdymui pasirodo nereikia iniciatyvių žmonių. O taip prisistatydami būsimi seimūnai parodo tik gebėjimą spausti mygtuką. Ar toks žaidimas vadinasi Double click pro?


Problema turbūt yra dvejopa. Visu pirma, žaidimo mechanikoje, seimas priima įstatymus, dėl mokesčių, aljansų, pilietybių, skelbia prezidento apkaltą ir taip toliau. Iš esmės tai Taip/Ne mygtuko spaudinėjimas, nereikalaujantis nei daug laiko, nei pasiruošimo, nei gabumų, nei proto. Nes aljansai ir taip aiškūs, mokesčiais ir labai nepažaisi, prezidentas arba geras arba toks koks yra, vienintelis. Neaktualu formuoti daugumas, jungtis skirtingoms partijomis, nes įstatymai negali būti labai skirtingi, viskas ribota. Taip noriu pabrėžti, kad seimas iš esmės yra medalis už pažaidinėjimus, paspaudinėjimus. Ir garbė ir nauda, kam maišo 5 auksiniai šiais sunkiais laikais. Visu antra, kodėl vieni išrenkami, o kiti ne? Nemanau, kad agitacija yra reikšmingas ginklas, tie, kurie supranta ir skaito straipsnius, supranta, kad seime nėra kas veikti, todėl rašymas, koks aš būsiu gražus ir naudingas yra betikslis. Tie, kurie neskaito balsuoja už simpatijas, senbuvius, tuos kuriuos nurodo partija, ar tuos, kurie sumoka. Taip į seimą gali patekti bet kas. Ir patenka.

Dabar pakalbėkime apie ministerijas ir kitas įstaigas. Žmonės, kurie dirba ministerijose ir kitur, negauna medalių, o dirba vis tiek, ir dirba daugiau nei spaudinėja Taip/Ne, organizuoti kariuomenę, konkursus, diplomatijos veiksmus ir t.t. užima daug kartais brangaus, kartais beverčio realaus gyvenimo laiko. Mes matome tuos žmones, rašančius straipsnius, dalinančius tankus, konkursuose. Jau turbūt supratote, kad vedu liniją, tarp „nieko“ neveikiančių seimo narių, pasipuošusių medaliais ir darbo bičių armijoje, ministerijoje, ambasadose. Kas valdo, o kas „valdo“? Nesiruošiu politologijos įvadui apie tai, ką reiškia valdyti, bet manau tai ne tik priversti kitus paklusti, bet ir dirbti savo šaliai.


Galimi du sprendimai. Balsuoti, kaip balsavus, už partijas, kurios yra tik žaidėjų bendruomenės, o neturi politinio skirtingumo, už senbuvius, be kurių seimas ne seimas, net jei neaišku ar tai žaidėjas ar tik pirštas spaudantis mygtukus kasdien, už tuos kurie nuperka bulkutę mainais į balsą. O galima žvelgti į tuos žmones, kurie dirba, paskatinti juos. Tai yra, kad vietą seime reiktų nusipelnyti, kažkokiais darbais ir nuopelnais. Aišku, aš kalbu apie epilietinį sąmoningumą, kuris ko gero neįmanomas virtualioje terpėje, bet bent tie dešimt skaitytojų, kurie skaitys iki čia pamąstys apie tai. Negalima uždrausti balsuoti už tai kas patinka. Bet galima daugiau dėmesio skirti savo partijų nariams, kurie nori eiti į seimą. Visada pritariu toms partijoms, kurios patvirtina arba nepatvirtina, bet tai galima būtų daryti griežčiau. Tai bene vienintelė priemonė šalia epilietinio sąmoningumo, kai mes renkamės ne bet kam atiduoti savo balsą, bet būtent kandidatui, kuris to nusipelnė. Įvertinti žmonės dirba daug geriau. Tam pačiam armijos būryje ar kitur. Ir tie žmonės žino situaciją, yra aktyvūs ir mažesnė rizika, kad darys kvailus sprendimus, suteiks pilietybes neteisingai ir taip toliau.

Aišku liūdna, kad eRusijos tankai važiuoja per eLietuvą, bet gauti mažiau kėdžių reiškia mažiau turto ir garbės kažkam, kuris neaišku ar to nusipelnė.


O kur moterys seime?

Mykolas O.
 

Comments

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,378, 11:22

geras straipsnis 😃

Vytautas lt
Vytautas lt Day 1,378, 11:23

10/10 Man patiko, apšilk kojas kurioje nors ministerijoje, o po to - į aukštesnę politinę areną.

laimiux
laimiux Day 1,378, 11:27

Tokia realybė... Virtualus pasaulis mažai kuo tesiskiria nuo realaus - toks pat margas, kaip ir mūsų RL visuomenė...
Straipsnis patiko. Ačiū...

Second time
Second time Day 1,378, 11:35

DIDELIS VOTE

Asirgitawe
Asirgitawe Day 1,378, 12:35

Na išdalies gal ir teisus, bet galėčiau ginčytis. Kątik vyriausybės chate kalbėjom apie tuos kurie rašo, siūlo, bet patys tik vadovauja, čia yra sakyčiau pats lengviausias kelias, na ir tokį straipsniuką parašyti išties nėra sunku. Kita vertus nenuvertink ir politikų, jie turi irgi sėdė skype chatuose diskutuoti daug, jog įrodytų savo tiesą, kas dažnai būna atmesta. Tiesa dauguma iš jų teisių yra atimta, jog nepridarytų nesamonių, pvz VRM reguliuoja pilietybių išdavimus. Yra išties puikių politikų pradedant TcTarget ir Alkolaku(sry už nick), kurie seime tikrai dirba, kiti tik šeip pachatina arba nebūna seimo chate.

Mykolas O
Mykolas O Day 1,378, 12:46

Tai aš džiaugiuosi, kad mano pesimizmas nėra 100 procentų realybė, ir kad yra dirbančių žmonių, "sėdėti skype ir įrodynėti savo tiesas,kas dažnai būna atmesta" (darbas ir laikas išsvaistomas tuščiai, nes nepasiekiamas rezultatas) čia toks politinis kalambūras, kad yra kažkokia mistinė veikla, argumentacija, kad mokesčiai pasikeltų 0,003 procentais? ar kad pervestų pinigus į banką, 28kapeikas? Atsiprašau už ironiją, tiesiog dėl kelių dirbančių žmonių seimas nepasikeičia iš esmės.

TEVAS X
TEVAS X Day 1,378, 15:39

geras

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,378, 23:16

v+s

RadvilaRudasis
RadvilaRudasis Day 1,378, 23:23

išleisti įstatymą kad seimo narys privalo dirbti bent vienoje ministerijoje. Diskusijos baigtos

M0nkis
M0nkis Day 1,378, 23:37

Radvila, nepriversi juk : )

Juozatas
Juozatas Day 1,379, 00:27

Pritariu Radvilai

RadvilaRudasis
RadvilaRudasis Day 1,379, 00:36

Monkis@
kurie atsisako, paviesinti pakartotinai paskelbti info pries rinkimus ir ju metu. Rinkėjai juos patys nubaus

Jadzik
Jadzik Day 1,379, 01:51

Nebejuokaukit su tais seimūnais iš ministerijų... Partijos siūlo ką nori ir išdalina balsus taip, kad pateks dauguma kandidatavusių (na kai mažai regionų gal sunkiau), o net ir paskelbus, kad nebalsuokit už vieną ar kitą atstovą, tai jis vistiek gi pasiūlys vieną kitą bulką ir susirinks tuos balsus. Vien noro neužtenka pakeisti visai visuomenei. Pamirškit tą planą.

RadvilaRudasis
RadvilaRudasis Day 1,379, 02:03

Jadzik nenuvertink viesumo. Nors ejaunas esu kiek suprantu jau ne vienas veikejas del visuomenes spaudimo yra dinges is politines padanges.

RaVainius
RaVainius Day 1,379, 02:31

Mano nuomone seimo nereikia keisti ir isvis gerinti. Tegul eina kas nori ir nieko neveikia juk vis vien seimas yra nereikalingas sitam zaidime. Reikia protingesnius isrinkti ir i ministerijas pasiulyt pereit taip nors kazkiek seimas bus reikalingas. Dabar ir tiek gerai kad mygtukus paspaudineja

Suinas
Suinas Day 1,379, 02:40

Manau teks ir man parašyt straipsnį, apie visą šitą valdymo organą.

RadvilaRudasis
RadvilaRudasis Day 1,379, 02:41

RaVainius apverskim viska. Sakykim kad išrenkam i seimą gerai dirbančius ministerijose. Ką mes laimime : 1. atlygis žmonėms už gera darbą 5g + medalis. 2. Motyvacija kitiems eiti dirbti i ministerijas

DrMonte
DrMonte Day 1,379, 03:07

Neįsibėgėkit su tuo seimu. Yra dvi skirtingos institucijos: seimas ir vyriausybė su dviem skirtingom paskirtimis. Visos problemos kyla iš to, kad iš seimo tikimasi darbų, kurie skirti vyriausybei. Iš to seka, kad seimas pernelyg sureikšminamas. Taigi eLietuvoje, kaip ir Lietuvoje yra dvi valdančios institucijos: seimas ir vyriausybė. Vyriausybė, eRepublik atveju, yra tai ką atsineša prezidentas. Taigi turime dvejus rinkimus: 5 dieną vyriausybinius ir 25 dieną seimo.

Seimas, tai yra įstatymų leidžiamoji valdžia. Jis leidžia įstatymus, kuriais vadovaudamasi dirba vyriausybė. ERepublik suteikė seimui didžiausią galimą valdžią - kontroliuoti pinigus. Tad kaip ir viską matau paprastai - seimo darbas nuspręsti kaip tuos pinigus panaudoti. Todėl reikia ATSAKINGAI balsuoti už seimo narius, nes užtenka 50% persvaros, kad pinigai nuplauktų į šalį!

Vyriausybę suformuoja prezidentas, kaip savo pagalbininkų ratą. Ji ir atlieka tą juodą kasdieninį darbą. Sprendžia einamuosius klausimus - kas vyks po minutės, šiandien ar rytoj, kai seimui aktualu, kas vyks po savaitės, mėnesio ar dviejų. Taigi vyriausybėje viskas sukasi aktyviai, veiklos daug.

DrMonte
DrMonte Day 1,379, 03:19

Aišku gaila, kad seimo nariui dovanojamas 5g., už jo darbą, nors žmonės vyriausybėje dažnai dirba daug daugiau. Todėl yra įstatymo projektas dėl atlyginimų valstybiniame aparate, bet tai vis dar yra giliai diskutuotinas projektas.

Samdinys
Samdinys Day 1,379, 04:53

O štai rusai pradėjo valstybinę q4 šachtų dalinio finansavimo programą tarnaujantiems armijoje. Kariai investuoja 5 g., o gauna 7500 RU. Nuoroda į straipsnį: http://www.erepublik.com/en/article/-1-1853149/1/20

Manncius
Manncius Day 1,379, 05:54

Tikrai keisciau 5 G i q4 sachta 😃

Manncius
Manncius Day 1,379, 07:45

pinigu yra visko yra tik nemanau kad visus reiketu tiap daryti o tik tokius MU kaip Leo. GV ir TU

Lorenzo Anello
Lorenzo Anello Day 1,379, 11:24

neskaiciau bet uz paskutine nuotrauka vote :}

Gedas40
Gedas40 Day 1,379, 12:34

Šiuo metu niekas nevaldo Lietuvos! Kariniai 'laimėjimai' tai rodo. Minore ketvirtos kovos pabaiga tai labai gražiai pademonstravo. Esant rezultatui 1780-840 niekas nestebėjo kovos pabaigos ir ruseliai penkias minutes kalė į tuščius vartus. Vietoje keliu smūgių paskui reikia tempti siena iš 48.2%. Pralaimėti kovą po rezultato 1780 - 840 didžiausia mūsų GĖDA. Tuo pačiu metu Sudovijos sukilime persvara laikosi ties 70%. Kur musu garsieji būriai? Kur bent kokie karo vadai? Kur dingo rėksniu LNP, kuriai labai nepatiko būti nušalintai nuo LK lovio, o už ačiū jie dirbti nenori. Jiems trukdė aktyvus Gliookas. O dabar turime absoliučiai pasyvia vadovybę. Todėl ir tokie kovu rezultatai. Koordinuoti rusai ir palaida lietuviukų bala.

Manncius
Manncius Day 1,379, 13:06

Gedas jai taip geda tai valink is cia ok???

niteman
niteman Day 1,379, 14:42

Manncius susiimt reikia, o ne siuntinet kitus.

Troskals
Troskals Day 1,379, 20:12

nu

Zzamp
Zzamp Day 1,380, 01:53

I'm new please add me as friend

Gedas40
Gedas40 Day 1,380, 03:36

Manncius @ užsikabink medali "Aš pralaimiu visas kovas" ir gali tuo didžiuotis! O "išvalinti" ir be tavo kvailų pasiūlimų sugebėsiu. Daugiau tokiu "patriotu" ir visi užsienyje atsidursime.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.