Ambient on/off

Join the new world

 

Karo ir taikos galia.

Day 1,899, 03:07 Published in Lithuania Lithuania by Camarolt

Galia - svaiginantis valdžios instrumentas, leidžiantis materializuoti idėjas ir ambicijas, reorganizuoti aplinkos veiksnius pagal savitus feng šui poreikius, kurti rytojaus istoriją šiandien. Galia efektyviai atriboja stipriuosius ir silpnuosius, valdančiuosius ir pavaldžiuosius, tačiau neišsprendžia interesų konflikto tarp vienodos galios subjektų. Lygiaverčiai oponentai nėra pajėgūs paveikti vienas kito valią, įveikti vienas kitą karinėmis ar diplomatinėmis priemonėmis, tad tokia konfliktinė situacija išprovokuoja...taiką.

Karas ar Taika?

Elementariųjų galios požymių analizė Erep pasaulyje taip pat liudija apie politiniame žemėlapyje aiškiai vyraujantį galios centrą - Lenkija. Lietuva šiuo metu yra patogioje situacijoje, taikoje. Žlugus Lietuvos ir Lenkijos sąjungai mūsų valstybei yra mažai šansų atlaikyti pačią stipriausią valstybę žaidime.

''Si vis bellum para pacem
(Jeigu nori karo, ruoškis taikai)
- Napoleonas Bonapartas''


Galios susirėmimų kritinės masės taškas, tikėtina, būtų apspręstas netiesioginių karinių susirėmimų eigoje, kol galiausiai viena iš pusių pajustų įgijusi pakankamą karinį pranašumą ir grįžtų prie tiesioginių karinių manevrų. Šiame scenarijuje ir bet kuriame kitame yra svarbu suvokti, kad galia pasireiškia ne vien kariniu pajėgumu, o juolab Erep pasaulio mechanizme - strategija.
 

Comments

Mykolas O
Mykolas O Day 1,899, 04:36

Ne visada eLenkija ir eLietuva buvo sąjungoje, skaičiau legendas, kad netgi užpulta eLietuva sugebėjo atsilaikyti ir su elatvių pagalba nebūti visiškai okupuota. Bet straipsniai primena naujosios kairės beletristiką, daug gudrių žodžių(gera forma) , bet turinys silpnas. Nepyk, jei užgavau politines pažiūras.

Camarolt
Camarolt Day 1,899, 07:27

Aš nesistengiu rašti ilgų straipsnių kurių niekas neskaito. Aš išreiškiu savo nuomonę trumpai ir aiškiai.

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,899, 08:30

atlaikem ir lenku puolima, ir okupacijoj pabuvojom, bet narsiai kovojom ir laisve iskovojom... analogiskai ir su cigonais buvo.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.