Karinės apžvalgos. 1778 diena

Day 1,778, 08:54 Published in Lithuania Lithuania by freshas
Lietuva – Švedija/Baltarusija

Laimėjusi Dainavą Lietuva labai susikomplektavo savo padėtį. Tai leido atidaryti antrą karo frontą su Baltarusija. Šiaip jis turėjo būti pralaimėtas, bet dėl nesusikalbėjimo ar kitokių priežasčių vis gi buvo laimėtas. Plačiau apie tai skaitykite mano paskutiniame straipsnyje čia ir CP straipsnyje čia. Tai gi, laimėjus Dainavą, iškart sekė Baltarusijos puolimas bei tos Dainavos atėmimas, o sukilimuose prieš švedus laimėti nepavyko. Esame keblioje situacijoje, tačiau tikėkimės, kad viskas bus gerai. Šiuo metu vyksta sukilimas Aukštaitijoje.

Latvija – Rusija, Estija – Suomija

Kaip jau minėjau ankstesniame straipsnyje, Rusija paskelbė latviams NE dėl misijų. Tai reiškia, kad jei tai ir nėra labia rimtas karas, tačiau vis tiek estai lieka tvarkytis su suomiais vieni. Tai aiškiai matosi. Prieš kelias dienas dar turėję visus savo regionus bei Helsinkį, dabar estai jau praradę vieną teritoriją bei bando apsaugoti Kirde-Eesti. Sekasi nekaip. Tuo tarpu latvių žemės taip pat atskirtos. Žodžiu, ABC atėjo ne patys geriausi laikai. Bandysime patys kapstytis ar kas padės?

Vengrija – Baltarusija/Ukraina/Turkija

Vengrų pagalbos galime jau nebesitikėti. Vengrai tuoj kariaus trimis frontais. Baltarusių žemes jie jau praranda, su ukrainiečiais kol kas sekasi gal ir neblogai. Tačiau prieš kelias dienas Vengrija sulaukė turkų NE. Nežinau ar tai rimtas karas ar tik dėl misijų. Jei kas turite informacijos, galite pasidalinti.

Lenkija – Kanada

Lenkija ir Kanada viena kitai paskelbė NE dėl Plato misijų. Kai misijų atlikimo laikas baigsis karas turėtų būti nutrauktas ir Kanadai grąžintos visos teritorijos. Tai turėtų nutikti mažiau nei už savaitės.

JAV – Makedonija

Kaip ir planavau, o čia didelio įžvalgumo tam planui turėti ir nereikėjo, JAV išstūmė Makedoniją iš Š. Amerikos bei persikėlė į Europą Aquitaine regioną. Tuo pačiu metu įvyko sėkmingas prancūzų sukėlimas Midi-Pyrenees teritorijoje, tai gi makedonai vienu metu prarado du regionus. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad amerikiečiams kelia pastojo prancūzai, o kad juos patraukti šiuo metu jiems skelbiamas NE.


JAV turėtų gan lengvai numalšinti prancūzų išsišokimus, o tada turėtų laukti jau makedonų eilė. Makedonai tai suprasdami neria į krūmus, tačiau ar ne per vėlai?

Ispanija – Portugalija

Kadangi amerikiečiai panašu perėmė iniciatyvą ir tai tik CTRL aljanco dėka bei žinant tą faktą, kad nebėra karo fronto su Kolumbija, ispanai gali lengviau atsipūsti ir imtis savų veiksmų. Portugalija pasinaudodama susidariusia situacija buvo susigrąžinusi kelis savo originalius regionus, tačiau panašu, kad dabar tam atėjo galas. Šiuo metu vyksta mūšis Lisabonoje, kuriame ispanai laimi sausai ir netrukus Portugalija bus vėl visa okupuota.

Kolumbija – Meksika/Venesuela

Kolumbijai uždarius karo frontą su Ispanija, atsivėrė kitas – su Meksika. Nors meksikiečiai nėra tokie galingi kaip ispanai ir nors jų vidutinis piliečių lygis yra vos 8, tačiau jie turi dvigubai daugiu piliečių nei Kolumbija. Kiekvienai šaliai kariauti dviem frontais nėra lengva, nes tenka sekti ne 1 ar 2 mūšius, o jau kelis. Drįstu spėti, kad Kolumbijai Meksika didelių problemų nesudarys, tačiau jei niekas iš kitų valstybių neįsikiš, šiuo konfliktu tinkamai turėtų pasinaudoti Venesuela. Netrukus pamatysime.

Brazilija – Paragvajus

Prieš penkias dienas Paragvajus NE paskelbęs Brazilijai dabar jau sulaukė atpildo. Jis ištrintas iš žemalapio. Nederėtų lyginti šių valstybių tarpusavyje, vis gi tas NE buvo skelbiamas dėl misijų įvykdymo, o ne, kad rimtai pakariauti su Brazilija. Čia toks pats scenarijus kaip su Lenkija ir Kanada. Pasibaigus misijoms arba dar anksčiau, Paragvajus turėtų susigrąžinti savo teritorijas.

Argentina – N.Zelandija/Čilė

Kaip ir buvo planuota, Argentina perėmė iniciatyvą ir persikėlė į Okeaniją. Tai suteikė progą atsiverti dar vienam frontui, tai su Čile, kuri nieko nelaukdama skelbia Argentina NE.


Karas turėtų būti nuožmus ir negailestingas, nes tai tiek Argentinai, tiek Čilei yra principo reikalas. Tai nebus tiesiog menkas pasišaudymas dėl misijų įvykdymo. Šis regionas kol kas vienas įdomiausių žinant tai, kad ne tik šios valstybės į tai įsivėlusios.

Australija – Čilė

Australija Čilei skelbia NE, o Čilė už tą patį NE nubalsuoja neigiamai. Tai labia suprantama. Australija nori įvykdyti misijas, o Čilė yra vienintelis realus priešas šiuo metu. Dėl ko Čilė nubalsuoja neigiamai? Jie nenori tiesiog užimti esamų Australijos teritorijų, kad neatsivertų siena su Kroatija bei Rumunija, todėl stengsis malšinti Australijos sukilimus bei visas pastangas mesti karui su Argentina.

Indonezija – Rumunija/Kroatija

Indonezija prieš kelias dienas praradusi visus savo regionus dabar yra susigrąžinusi iš jų 2. Kroatija pamažu užleidžia vietą šiame regione rumunams, kurių Europoje jau nebematyti. Su šituo reikalu sistvarkė bulgarai, kurie užėmė visas Europje buvusias Rumunijos teritorijas (plačiau apie tai neberašysiu). Tai reiškia, kad Rumunija savo sostinę perkelia į Papua regioną, kuris kaip žinote yra Indonezijos originali žemė.

Serbija – Kinija

Serbijos puolimas Punjab regione buvo nesėkmingas, todėl dabar yra atsakomasis manevras jau iš kinų pusės. Puolamas Balochistan. Kol kas kova vyksta apyligė, tačiau manau, kad bent jau iki vidurnakčio iniciatyvą turėtų perimti serbai. Jei serbams pavyks apsiginti, puolimas tada vėl turėtų būti arba minėtame Punjab arba dar šiauriau esančiame regione. Sindh teritorija bus palikta ramybėje, nes Serbija tikrai nenori atidaryti antro fronto su Kroatija.

Kiti pradėti karai bei NE paskelbimai, kurie yra tik dėl misijų:
1. Karas tarp Šveicarijos ir Austrijos
2. Karas tarp Vokietijos ir Danijos
3. Karas tarp Filipinų ir Taivano

Kiti rimti karai, kurie tęsiasi jau ilgesnį laiką:
1. Karas tarp Bosnijos&Hercogovinos ir Juodkalnijos
2. Karas tarp Slovėnijos ir Italijos

CTRL aljancas

Na ir pabaigai. Kaip žinote, jau seniai sklido kalbos apie CTRL aljanco susiformavimą, tačiau tai nebuvo oficialiai pranešta. Prieš kelias dienas išėjo oficialus straipsnis apie CTRL aljancą ir jo taisykles. Jį galite perskaityti čia. Be to, buvo sukurtas bendras logotipas, kurį kaip tik matote viršuje.