Ambient on/off

Join the new world

 

Kandidimi im për CP dhe kabineti i mundshëm qeveritar.

Day 1,871, 16:46 Published in Albania Albania by Labern
Përshëndetje të ndëruar qytetarë të eShqipërisë.

Në fillim dua të ju them disa fjalë nga unë, sic e dini dhe e keni parë tashmë besoj të gjithë se në listën për kandidat të eShqipërisë gjendem edhe unë i propozuar nga Partia Aleanca Kuq e Zi ku edhe jam President Partie dhe i Përkrahur nga tre Parti dy nga të cilat janë Partit më të mëdha dhe më të sukseshme në eShqipëri.

Ajo që dua të them është se këtë muaj si kandidat për President, e ndjej vetën me shumë i angazhuar për Shqipërinë si asnjëher më parë dhe i detyrohem edhe për më shumë se kaq dhe nese fitoj këtë herë do jap maksimumin tim si në cdo detyrë që kam pas deri më tani dhe asnjëra prej tyre nuk kan qenë e dështuar apo nuk i kam realizuar planet në atë ministri apo detyrë qeveritare dhe kjo gjë ka rezultuar në të mirë të eShqipërisë dhe kështu edhe do vazhdoj deri sa të mundem dhe besoj që edhe kunderkandidatët do ta bënin më të mirën sic do mundohem unë.

Shpresoj dhe besoj që në muajin janarë të janë të lirë dhe të kanë kohë të gjithë Shqipëtarët e eShqipërisë dhe të japim maksimumin në këtë muaj pasi na pret një punë e madhe këtë herë.

Në këtë rast ju prezentojë edhe me Kabinetin e mundshëm qeveritarë.

President (CP) - Labern

Zv. President (v.CP) - iPancho

Kryeminister (Prime Minister) - Festimbeqa


Minister i Mbrojtjes (MoD) - Napoleon54

Zv. Minister i Mbrojtjes (vMoD) - Elldino


Gjeneral i Njesive Ushtarake Shteterore - AlbMANIAC

zv.Gjeneral i Njesive Ushtarake Shteterore - PlisatPrishtin


Minister i Puneve te Brendshme (MoHA) - A E N E A S

Zv. Minister i Puneve te Brendshme (v.MoHA) - KryeQendra


Minister i Puneve te Jashtme (MoFA) - Kushtrimzz

Zv. Minister i Puneve te Jashtme (vMoFA) - Rilindasi


Minister i Edukimit (MoE) - Dejzii94

Zv. Minister i Edukimit (vMoE) - Sabri Hakuli

Kordinator i Programit UML - DonCurtis


Minister i Imigracionit (MoI) - Armandshala

zv.Minister i Imigracionit (v.MoI) - Albrepublik


Menaxhues i Fabrikave Shtetërore - Visar Jasiqi


Guvernator (Governor) - Dardann81

Këshilltarë Personal - Cpirraz
Ndihmës Këshilltarë - Toverlani

Sekretarë Shteti - Kris Hasa

Vendet e zbrasta pa emra - që shifni nuk janë caktuar emra ende të gjithë ju që doni të ndihmoni eShqipërinë ju lus sinqerisht të më kontaktoni mos keni hamendje por më dërgoni mesazh privat dhe do jem i sinqert me ju dhe do ua gjej vendin e përshtatshëm siq edhe desha me heret te bej qeverin Multitare por nuk morra mbeshtetje nga 3 Partit tjera kryesore.

Cfarë do realizojmë ne si Qeveri e mundshme e Janarit.

Synimet tona janë të realizojmë premtimet tona që ato janë

Babyboom - Të gjithë e dini se cfarë është dhe cfarë sjell kjo gjë, Babyboom do bëhet pas 8-12 ditësh sa të përfundojnë të gjitha detajet, premtimi kryesor që edhe do të ndodh në mandatin tim dhe do sjellim më shumë lojtarë do kemi punë më shumë të gjithë do angazhohemi në këtë aspekt, nga të gjith ju dua të jepni maksimumin dhe ndihmen tuaj të fundit të ia jepni një lojtari të ri dhe kjo gjë do ndihmojë eShqipërinë në numrin e lojtarëve dhe fortësin e saj përball armikut.

Ndihmat Ditore - Siq e dini ndihma nuk ka pasur 3 muajt e fundit dhe ky muaj do jet fillimi i ndihmave pas 3 muajsh ku pos Foodit do jepen tanqe Q7 dhe besojmë se do kemi zhvillim më të madh dhe aktivitet në lojë pos ksaj do mundohemi të bëjmë realitet edhe sulmet e përbashkëta ku nga aty do merrni ndihma shtesë për luftë.

Air Strike - Po flitet se ka mundesi qe ka ofert nga adminat per Airstrike gjate muajit Janar,dhe nese ka atehere do te bejme perpjekje maksimale qe te sulmojme permes Airstrike qe te kemi ndonje territor me te sigurt larg Ballkanit !

Mesazhet e Përbashkëta - Do kemi mesazhe të përbashkët me të gjithë komandantët e Ushtrive ku do mundohemi të jemi sa më të organizuar me Ushtritë dhe të kemi zhvillim në këtë aspekt siq ju thash me ndihmat dhe sulmet, poashtu edhe me Ministrat në mesazh të ndarë nga Mesazhi qeveritar që të jemi sa më të kuptueshem më të sakt në punë dhe të kemi sukses në atë që do bëjmë, dhe do paraqesim ne forum dhe artikuj punën që do bëjmë hap pas hapi deri tek fundi i mandatit ku do njoftoheni për të gjitha transaksionet, hyrjet dhe daljet e të hollave nga banka dhe fabrikat shtetërore ku sdo keqpërdoret as edhe gjëja më e vogël,thjesht do jemi sa më të hapur me ju.

Aleatët dhe Shqipëria - Përforcimi i mardhenieve me aleatet dhe shtetet tjera do jetë pika kryesore kyqe për ardhmërin dhe suksesin në luftra dhe politikë, duke e ditur se sa ndihmë marrim nga aleatët duhet të jemi shumë më të vëmendshëm në këtë gjë dhe duke marrë seriozisht punën dhe me vepra do kemi Aleancë të fortë me shtetet tjera.

Luftrat dhe Kongresi - Tek aspekti i lufterave normalisht qe caku eshte te sigurojme kongres edhe kete muaj,normalisht nuk mund te premtoj gjera qe nuk dihen a mund te realizohen sepse dihet pozita gjeografike jona dhe forca jone karrshi armiqve !

eShqipëria takim në jetën reale - Shpesh herë kemi hasur artikuj dhe foto nga shtetet tjera që bëjnë lloj lloj takimesh mes veti dhe kjo gjë i ka sjellë sukses shteteve në fjalë nga kjo gjë ne si Qeveri për këtë muaj ju kemi sjellur dhe organizuar Takimin që do të mbahet në Prishtinë më datën 5 Janar shpresojm të kalojmë mirë por sigurisht të jeni të pranishëm aty ju duam të gjithve.
Në lojë mund të jemi armiq por në RL do jemi miq më të afërt ju premtoj.

Faleminderit për rrespektin dhe përkrahjen nga ju
Sinqerisht Labern
 

Comments

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,871, 17:07

o>

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,871, 17:17

Full support !

o/

DonCurtis
DonCurtis Day 1,871, 17:23

suksese!

me duket se ca persona e kane ngatruar artikullin 😛

THE BL00DY ALBOZ
THE BL00DY ALBOZ Day 1,871, 17:24

Full support edhe nga une

Kosova elldino
Kosova elldino Day 1,871, 17:29

haha si duket e kan gabuar artikullin ose ose dojn prap te fillojn me percarje sikur cdo her qe kan qef me bo at pune 🙂 suksese Labern !!!

Va.d
Va.d Day 1,871, 17:38

Ma shume se 1 vit po e luj lojen. Me politik njejt u ba si ne RL. Mos kqyrni edhe qetu me vjedh e me plaqkit e me rrejt se krejt po lujn per tmire tshqiperis mos na qoni munin n'mut edhe neve si qytetar te thjesht se kerkush nuk ka durim me lu me qeto vepra tjuve. Qe ni kohe shume tgjate po pres me punu dikush ma mire po kurr spo ndodh.

iPanchO
iPanchO Day 1,871, 17:48

Labern,Sukseseee o7

Kosova elldino
Kosova elldino Day 1,871, 17:49

+1 Va.d po nuk do ndodh e mira nese cdoher do zihemi mes veti kshtu 😉

Labern
Labern Day 1,871, 17:49

@lmatador
@crazyalboz
@joaco know do bej nje artikull ku do jete vetem nje fjali pse po tregoni adoleshencen e juaj ne kete loje spaku ketu behuni me te rritur e me te ngritur jo nga mosha por nga veprat dhe mundohuni ketu te jeni me te aft qe edhe te fitoni aftesi me te medha per ne RL. Faleminderit nuk ju kam ofenduar dhe nuk do ju ofendoj as tani do ishte me mir nje kritik fjalesh se nje foto e konvertuar ne text si ato me lart behuni me te sinqert ju lus.

Lapraksi
Lapraksi Day 1,871, 17:52

Shof qe edhe ti Labern ke zene mend:
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5670796

Va.d
Va.d Day 1,871, 17:53

@elldino nuk po e akuzoj LABERN un me fal se harrova ta cek por vetem po tregoj ate qe po ndodh. qytetari duhet bindur pse te votoj e ai bindet me pune tmire po deri tash nuk po shoh pune tmire.

Kosova elldino
Kosova elldino Day 1,871, 17:55

o vlla aj as qe u bo kryetar e ti don qe ta shohish punen e tij !!! punen normal se nuk e sheh se te duket se nuk eshte e mire me komentet e kundershtimet sikurse te LMATADORIT ...

Labern
Labern Day 1,871, 17:57

@Lmatador mos hyr ne te kaluaren se te djeg ajo, thuaj liderve tu qe labern paska marr banned me acc e pare dhe krahasoi me te lideret tuaj qe para 2 muajsh merrnin banned dhe thjesht si vinte as turp e as ndonje gje tjeter qe po benin multi

Kosova elldino
Kosova elldino Day 1,871, 18:00

o shqiptart mos u merni mor me te kaluaren .... labern cka merzitesh se a ke mar ban me acc e pare a jo ? po leje le te miren ata me kto komente qesharake 😃 haha a paske mor ban a ?? hahaha sa keq po mir qe ke vazhdu e se ke lan si kta pidhucat tjer edhe ke arit shum edhe ke arit qe tash te kandidohesh per CP 😉 te lumte e mos u mir me kta qe miren me te kaluaren se kta jan mas kohe pak !!!

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,871, 18:01

Doje me ju keshillu qe te merni lojen si loje se shum serioz nuk ben. 😉 Labern Suksese vlla 😉
LE te fitoj ma i dashuri nga populli 😉

Kosova elldino
Kosova elldino Day 1,871, 18:03

shum mir e ki Crazy Alboz tash fshij at koment qe ke shkru pak me lart se si ka hije ne ket artikull te shkruash ate 😉

Lapraksi
Lapraksi Day 1,871, 18:03

Labern: me vjen keq te te them por skam lidera ndryshe nga ti.Besoj se shihet qarte nga te gjithe se je 1 kandidat per president "kukull" ashtu si te tjere para teje.
"@Lmatador mos hyr ne te kaluaren se te djeg ajo," kete pjese s'e kuptova,po pate mundesi ta sqarosh me mire.

Labern
Labern Day 1,871, 18:04

@elldino po mundohem te jem i sinqert me te gjith dhe kshtu do jem edhe nese zgjidhen president nuk do injoroj asnje thjesht mos e bjerni punen deri ne ate shkall qe tmos ju pergjigjem apo tju them ndonje fjal jo te hijshme 🙂

Labern
Labern Day 1,871, 18:10

@lmatador mora shembull Jetenreale nese kujton te kaluaren ngjall vuajtje e depresion dhe po ta shpjegoj ty te kaluaren time do i terheqesh komentet me lart qe i ke shkru per at e pata fjalen keshtu qe nese ka pa dikush keq nga un shprehuni.... ju luteem

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,871, 18:14

Qafsha tgjith u bo 4 muj nket loj vetem sa ndrroni vendet aahaghaghghaghgahghghaghaghaaghgahghaghghaghaghaghaghahgahgahgaghaGHghghaghaghgahghghahaghgghhHGHAGHGHGAHHGAGAHGHAGHAGHAHAGHGAHGAHGAHAHGAHGAHGAGHAGHAGHHHGAHGGHHGghahghgahgaghaghhgahghHGhaghgahaghaghaghaghaghaghgaaghhg mos vdekshi kurr mkeni shkatarru fare nga tqeshmet...Gjithsesi sjom per percarje,tfitoj ai qe voton populli...

MeDzeLi
MeDzeLi Day 1,871, 18:14

hyhyhyhyhyhhy - Si ne televizor (KOMENTET) : https://www.youtube.com/watch?v=dNwoaB8qqnI

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,871, 18:36

suksese o7

Va.d
Va.d Day 1,871, 19:09

@elldino prezentimi i Labern eshte i njejt me ate te kandidateve te tjere qe 10 muaj. ka shume premtime dhe aspak pune. deri ne votime do shohesh edhe disa prezentime te tjera te ngjajshme. un prap do votoj per dike me shpresen se do e ngris vendin. e ne flasim pas nje muaji per rezultatet e punes nese Labern do zgjedhet president.

@Labern te uroj sukses dhe lutem qe te mos na deshprosh si te tjeret. PAQE!!!

Labern
Labern Day 1,871, 19:16

@Va.d nga kandidatet e kaluar marr shembull punet e mira e nese kan gabuar apo deshtuar diku do mundohem sinqerisht me shpresen se do i permirsoj dhe te sjell me te miren per eShqiprine faleminderit

armandshala
armandshala Day 1,872, 23:32

suksese vlla 😃

Organizata Rinore Orti
Organizata Rinore Orti Day 1,872, 23:53

kshu me fjale te merrni ne qaf po ajo qe sme pelqe eshte qe ne cdo kabinet qe propozohet nga kandidatet per president kemi po te njejtat emra qe rrotullohen 😛 jepini mundesi emrave te rinj se po e ktheni si politika jone ne jete reale.berisha,luli,edi,gramoz ruci,sokol olldashi,erjon brace...emra tjere spo njohim me 🙂

Albanian Lead3r
Albanian Lead3r Day 1,872, 23:56

Suksese.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,872, 01:03

as vete sdo e kisha bere kaq mire haha fitore neser

sulmuesi
sulmuesi Day 1,872, 02:11

Plot me rrena. Qeveria me e qelbur e te gjitha kohrave. Jane mbledh te gjithe qelbesirat ne nje grumbullim qe sjell vetem deshtim.

LiLo1
LiLo1 Day 1,872, 03:20

suksese Labern kabineti jo fort i keq paske ba pak ndryshime por paske bo 1 gabim te vogel qe paske fut te njetin person ne 2 vende ky ste falet por gjithsesi jo fort keq suksese....uh keka edhe ish avokati i popullit puuq puuuq

Gentian A Berbati
Gentian A Berbati Day 1,872, 03:23

ahahahahahaha kushtrimzzzzzzz 2 her minister i her me emer te vet e i her me Dejzi

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,872, 03:31

Gentian Berbati valla e ke zbulu hahaha hallall t'koft i papare je ....

Shko neser ne takim ne Prishtine e shen kush eshte Kushtrimi e Kush eshte Dejzi ...

Nuk dini qa mo me qmistu prej renave ....

o/

Lapraksi
Lapraksi Day 1,872, 04:28

hahahahahahahahah kushtrimi aka Dejziiiiii
Ka mundesi,ndoshta eshte edhe e vertete duke pas parasysh qe ka marre disa here ban per multies derisa zuri mend kur ja falen 1 acc
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5565113
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5798501

Labern
Labern Day 1,872, 04:40

Djema per ceshtje pesonale mirruni ne mesazhe private kurse ti per ty lmatador besoj se mjafton per sot me keto komente tlutem 🙂

iPanchO
iPanchO Day 1,872, 04:54

OMG HAAHAHAAHAHHAHAAAHAHHAHAHAHAHAHAH

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,872, 06:31

@LMatadoR , mos bon ksi gjeste femirore, tpakten 1 here njet tone !

e sa per pbana,pyeti shoket tu pse kom marr pban,se nuk kom chillit nloj une si ti e shum tjer ktu,qe keni shiqu vetem qysh me marr naj tenk e qysh me shtu naj strength !

albMANIAC
albMANIAC Day 1,872, 06:37

Full Support Labern 🙂 Suksese 🙂

Armando Celiku
Armando Celiku Day 1,872, 06:57

ajo airstrike rrena me e modhe ne jeten time qe kom degju hahahahahahhahahah ti spo shpernda dot q7 jo me te besh airstrike ...

Labern
Labern Day 1,872, 07:18

Armando Celiku @ti spo shpernda dot q7 jo me te besh airstrike ... po ku te shperndaj ende nuk jaaaaam bere president ju lutem kuptoni te keni parasysh nje gje me heret para se ta leshoni komentin si lopa baglen 🙂 ju lutem

enzq
enzq Day 1,872, 09:14

Suksese o/

VTLK

raamce
raamce Day 1,872, 09:17

haha plotsisht ju perkrah juve po e perkrah edhe ArnoldDjin per komentin 😃 suksese

H.R.M
H.R.M Day 1,872, 10:10

krejt programi dhe idet jane plagjiature te marurra nga i vetedijshmi gjilani1233

Rrnoft gjilani1233, i lartedituri dhe i fuqishmi.
Ja me ne fund gjilani1233 ne dispozicion te eShqipnise...

"MOS MENONI, GJILANIN1233 VOTONI"

Arius argiri
Arius argiri Day 1,872, 10:27

Po kryegjeneral Lignen nuk e keni marre ne qeveri??? ju la mendja???
sanço pança dhe festim beqa ne rolin e nen presidentit dhe kryeministrit jane te hatashem! Shyqyr zotit kam dy miq per se mbari ne qeveri! me nje fjale e kam deren hapur per çdo hall ! Nino dhe krisi ne krye te ushtrise i shtijne friken edhe vete zuluve te tmerrshem dhe jo me serbeve dhe maqedonasve! edhe eskimezet kane filluar te dridhen nga frika se mos me ndonje air strike pushtojme eskimezerine (vendi eskimezeve!) pastaj grupi i tre D ! doni ,dejzi dhe dardani! per ta (me sakte per dardanin dhe donin ) kam vetem nje keshille ! lejeni dejzin rehat dhe mos e ngacmoni sepse keni pune me mua pastaj!!!!

Labern
Labern Day 1,872, 11:27

Arius je heroi jonë i pëjetshëm sidomos i Dejzit loool xD

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,872, 12:44

Arius , i mOdh je... i mOdh!!

AqifPasha
AqifPasha Day 1,872, 13:21

Ne kete kabinet ka Presidente , ish presidente, kongresmene , ish kongresmene , ministra, ish ministra, kryeministra, ish kryeministra ,komandante, ish komandante... Gjenerale ish avokater etj etj .. pra po lexoj nje larmishmeri me emra plot ekperience te cileve nuk i shtyhet fare loja po nuk paten nje post ne qeverisje.

Shpresoj qe neser te fitoje Cerciz Topulli (Klitoni92) ne menyre qe te kemi qeverisjen me te mire qe kemi pasur ndonjehere. Dhe kjo do te jete per 2 gjera kryesore.

1- Do te kemi nje qeveri te re me njerez qe perkushtohen me sinqeritet per te miren e Shqiperise.
2- Do te kemi nje opozicion , nga ku do te merren edhe keshilla , me te gjithe ju qe keni dhene shume per kete vend por qe nga neser do te sprovoheni te jepni ndihmen tuaj nga nje kendveshtrim tjeter.

Suksese dhe shpresojme te kemi nje gare pa hile.

Elvis Dura
Elvis Dura Day 1,872, 14:21

e vec nje gje sme plq te kabineti jot si e beni gjthmn kabinetin vetem me nga partite qe keni kualicion . Sdo ishte me mire tu ofronit poste dhe lojtareve qe jane pjese e partive opozitare. edhe pse voten time sbesoj ta jap te uroj suksese dhe nqs fiton shpresoj ti mbash kto premtime

Labern
Labern Day 1,872, 14:40

@elivs durra 2 fjal i kam propozuar te jen ne koalicion me mua te gjith partit pra edhe ato top5 edhe te tjerat por pasi qe kam be koalicionin me partin nacionaliste jan terheq 3 partit ne fjale qe mbeshtesin kandidatin Cerciz.t kshtu qe un timen e kam be jau lash atyre po nuk deshen e mira nuk ben te kthehet me te keq.

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,872, 18:58

Aqif po te citoj

"Shpresoj qe neser te fitoje Cerciz Topulli (Klitoni92) ne menyre qe te kemi qeverisjen me te mire qe kemi pasur ndonjehere"

Nese eshte qeverisja me e mire qe kemi pasur ndonjehere pse e ke shtu aty se ka nevoje per keshilla nga lojtaret tjere me pervoje ( ose ma mir me thon nga lojtaret qe kane qeverisur deri tash e qe ju kurr nuk that 1 her bravo bre se qita e bot mir,po gjithmon veq tu fol zi e ma zi ) , nesje suksese e ishalla nuk e sho Shqiperine tu vujt 1 muaj 😉

Gjeneral SARDI
Gjeneral SARDI Day 1,873, 00:35

je njëshi

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.