Kanada történelméből - 4. rész: A magyar fenyegetés és a Cobra

Day 1,535, 00:20 Published in Hungary Poland by csuszdaas

The Norris Times: From the Archives of eCanada - Part 4: The Hungarian Menace and Cobra - fordítás


Az alább taglalt események 2009 júniusában és júliusában történtek.

Fortis



Az Atlantisz bukása utána a tagok két nagy csoportba tömörültek. Az egyik oldal az EDEN szövetségbe, a másik lehetőség pedig a formálódó Fortis, egy szövetség, ami az Észak-Amerikai érdekekre fókuszált. Maga a szövetség több probléma miatt soha nem jött létre, de a kifejezés használata mégis általánossá vált erre az érdekcsoportra, vagy legalábbis arra, ami megmaradt belőle.

A hír először az USA-ban lett bejelentve, és elég nagy érdeklődést váltott ki. A Fortis létrehozása

Sajnos ebben a lelkesedésben nem osztozott az angol szövetségesünk. A fő problémájuk a súlyozott szavazási rendszer volt, ami több hatalmat adott volna az USA kezébe (és természetesen nagyobb fizetési kötelezettséget a szövetség kasszája felé).

Később ezt a rendszert kiselejtezték az UK felé tett kompromisszumként, de az angolok még így is elutasították az ajánlatot, ahogy az ebben a cikkben is látszik.

A UK a semlegesség útjára lépett, de a valóságban inkább a PEACE szövetséghez közelített, ahová néhány hónap múlva csatlakozott is. Ezt a vezetés megpróbálta tagadni, de nem sokáig volt erre képes, amikor széles körben nyilvánvaló lett a dolog.

Később láthattuk történelmünk legnagyobb árulását az angolok részéről. Kijelentették, hogy egy tréning háborút szándékoznak Scotland régióban indítani a magyarokkal, de persze ez csak egy fedő sztori volt ahhoz, hogy kijuttassák Magyarországok Kanadába, és később onnan keresztül Ázsiába. Jutalmul ezért később kaptak néhány régiót, amit gyorsan el is vesztettek, amikor a felszabadítás megkezdődött. Ekkor még az angolok ragaszkodtak ahhoz a tényhez, hogy ők semlegesek maradnak, és még mindig a barátaink. Még amikor a területeink felé masíroztak, akkor sem kérdőjelezte meg ezt senki. Ez az egyik oka annak, hogy a kanadai-angol kapcsolat még napjainkban is olyan bizonytalan.

Erős maradt az USA-Kanada kapcsolat, ami később „Brolliance” néven vált ismertté. - a barátság (brother) és szövetség (alliance) szavakból Annak ellenére, hogy a Fortis soha nem vált hivatalossá, mégis széles körben használták az elnevezést a kanadai és amerikai csapatok harcára utalva az Észak-Amerikai Invázió alatt 2009 nyarán.

A Fortison belüli nézeteltérés legalább annyira tekinthető a későbbi invázió okának, mint a French Toast hadművelet.



Cobra


A Cobra volt az első eTerrorszervezet Kanadában, és elég sok meglepetést okozott a kanadai nyilvánosságnak a létezése alatt. Mesteri fokon űzte a média manipulációját, Augustus Baldwin, Cobra, titkokat szivárogtaott ki a kormánytól, és megpróbált más károkat is okozni. A CSIS (Canadian Security Intelligence Service - Kanadai Titkosszolgálat) és a Cobra közötti Silent War - csendes háború - volt a kanadai történelem legösszetettebb eseménye, ami két kanadai erő között zajlott. Tulajdonképpen azért alakult így, mert mindkét oldal figyelmen kívül hagyta, hogy ki kivel volt abban az időben.

Ez a cikkvolt a Cobra első ultimátuma a Jakobi kormány felé, amit nem más készített, mint a parancsnokuk, Augustus Baldwin. Az ultimátumot annak reményében készítették, hogy ki tudnak zsarolni a kormányból 1000 CAD pénzt, nem teljesítés esetére pedig kilátásba helyezték titkok kiszivárogtatását a PEACE felé.

Válaszul erre jacobi egy igen emlékezetes megnyilvánulást tett, ami sokáig benne maradt a kanadai köztudatban. Itt megtekinthetitek rövid és lényegre törő válaszát, pont erre volt szükség.

A fenyegetésnek önmagában elég átverés szaga volt, mivel semmi komoly nem forgott kockán. Miután a kormány megtagadta a követelés kifizetését, Cobra kiadta ezt a cikket, amiben kifejezi, hogy nem adták volna el a titkot, valószínűleg nem is volt olyan információjuk, amivel kezdeni tudtak volna valamit.

Nem teljesen világos, hogy pontosan meddig működött a Cobra, de egy dolog biztos, jelenleg nincs aktív projektjük.



A magyar fenyegetés



A magyarok a múltban két alkalommal próbáltak ellenünk PTO-t végrehajtani. Az első a PTQ - Parti National of eQuebec - sikeres átvétele volt. Ez a kísérlet viszonylag könnyen ki lett védve, ezért inkább a második próbálkozással foglalkoznék, ami határozottan szervezettebb volt.

De először is térjünk vissza a júliusi kongresszusi választásokhoz. A kanadai invázió ekkor már jól haladt, már elvesztettünk pár régiót. Ezen felül a magyarok megpróbálták átvenni a politikai hatalmat is, hogy felgyorsítsák a dolgokat, és gyorsan le tudják zárni a konfliktust. Fogtak egy kis pártot, és gyorsan bejutatták a TOP 5-be, és a Canadian Federal Party nevet adták neki. A művelethez sikerült nekik összegyűjteni mintegy 400 választópolgárt. Csak egy tökéletesen szervezett ATO-val voltunk képesek megakadályozni őket tervük végrehajtásában, amit Goran Thrax kongresszusi szóvivő vitt véghez:

Szóvivőként az én felelősségem volt megvédeni a kongresszust, és Kanada eddigi történetének legnagyobb PTO kísérletét elhárítani. Magyarország átvette az irányítást egy kisebb párt felett, és felemelték azt a TOP 5 közé, és megpróbálták megnyerni a kongresszusi többséget a saját jelöltjeikkel, és több mint 400 szavazóval. Gondos szervezéssel, és szinte az összes politikailag aktív polgár mozgósításával sikerült Kanada törékeny fölényét biztosítani. - Goran Thrax

Oda kellett figyelni ebben az időszakban a magyarok által napi rendszerességgel benyújtott szabotőr javaslatokra. Az eredmény 20 képviselő Kanadának, 16 a magyaroknak, és 1 tag, aki valamilyen hiba folytán lett képviselő. Ha néhány képviselő inaktív lett volna egy napra, a dolgok egy pillanat alatt rosszra fordulhattak volna!

A szavazási arány őrülten magas volt, ahogy az adatokból visszanézhető. Több mint 75% növekedés volt a júniusi és júliusi szavazók száma között, ami lenyűgöző mennyiségű leadott szavazatot - 1768 - jelentett júliusban.

Ez volt az utolsó igazán hatékony PTO kísérlet, amit szervezett csoport Kanada ellen megpróbált.

Ezzel végére is értem a 4. résznek. Ne hagyjátok ki a következő epizódot, ami az Észak-Amerikai Inváziót dolgozza fel, egyik legérdekesebb részét történelmünknek!



Kanada történelméből:
1. rész: A French Toast előtti időszak
2. rész: French Toast hadművelet
3. rész: Bruck elnöksége
4. rész: A magyar fenyegetés és a Cobra