Ambient on/off

Join the new world

 

Ju pershendes miq te mi

Day 1,917, 05:33 Published in Albania Albania by RadeciVV

Pershendetje te gjitheve.

Pas aksioneve koheve te fundit qe adminet prosllav bene ne diten e pavarsise, duke fshire artikuj dhe duke shperndare "warning" apo paralajmerime per te gjithe lojtaret, perfshire edhe artikullin tim, ku thjesht kishte titull "#5yearskosovo" dhe vetem foton e newborn vendosa ta lej lojen.

Me keto veprime u mbush kupa. Me kete casje te admineve ne nuk mund te jemi kurre faktor ne loje, sado qe te investojme, sado qe te mundohemi, bindjet e tyre ultra prosllave do te ndikojne gjithmone qe ne te jemi prapa.

Nuk mendoj se me ia vlen te harxhoj kohen e jetes se perditshme, ne nje loje qe ka per qellim te ule sa me poshte Shqiptaret.

I pershendes te gjithe miqte ne loje, dhe te gjithe "kundershtaret politik", duke i falenderuar qe e bene lojen me interesante 🙂. Juve qe jeni duke vazhduar lojen ju ftoj te punoni se bashku, dhe te mos shpresoni shume, sepse me kete casje loja kurre sdo te ndryshoje.

Llogaria ime do te i kalohet nje miku tim ne loje dhe nje lojtari shume te besueshem, dhe ai ka te drejten te vendos se cfare do te bej me llogarine time. Sot deri ne 00:00 do te jem online, dhe me nuk futem.

Ju falenderoj shume per gjithcka.
Me respekt
Dardani.

 

Comments

mikeli4free
mikeli4free Day 1,917, 05:34

po me vjen keq 🙁

illegal name002
illegal name002 Day 1,917, 05:40

uh qka pom vika keq

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,917, 05:41

Seriozishte e ke vlla?

S'po me besohet...Mendoj se po gabon qe e le lojen vlla,pikerisht se adminet e kane treguar se jane prosllav dhe se jane te gatshem te nxjerrin pengesa te shumta qe ne te arrijme ate qe duam, duhet te mbledhim te gjitha forcat e mundshme per te treguar se ne jemi te bashkuar dhe se jemi nje force konkrete pavaresisht se duan te na percajne dhe pengojne.Mos e ler lojen vlla....

Thjesht do i beje qejfin atyre adminave,dhe do na merzisje ne shqiptaret te cilet te njohim e te respektojme...

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 05:46

Nuk ja vlen vella. Sinqerisht. Adminet e mbushen kupen, eshte e kote. Te jene kaq hapur antiShqiptar nuk e prisja. Duhet te kene respekt te pakten per ata qe blejne gold dreqi e mori, por jo. Ata perfitojne para, dhe nuk i japin te drejta elementare Shqiptarve. Jo vlla, smund ta duroj kete gje. Me duket e paarsyeshme dhe e palogjikshme hargjimi i parave dhe kohes per disa CIGAN, MAXHUP apo GIPSY Rumune, qe jane prosllav dhe qe ulin poshte Shqiptaret.

Respekte per te gjithe ata qe me respektojne, dhe me vjen mire qe u njohta me personat ne loje dhe krijova miqesi.

o/ Cmenduria

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,917, 05:51

Po me vjen shume keq vlla.Meqe e paske vendosur,atehere s'me mbetet gje tjeter pervecse te te uroj fat e mbaresi!Nese vendos te rikthehesh ndonje dite...
o7

Rilindasi
Rilindasi Day 1,917, 05:56

Në qershor , Kosova ka me u fut ketu, edhe patjetër, nese jo qershori korriku për shkak të gjendjes dhe moduleve që duhet me i implementue. Kjo duhet me ndodh patjetër.

KD22
KD22 Day 1,918, 10:03

rilindasi vlla ste kuptova ketu qka do ndodhe ne erep ne qershor ??

alkedsh
alkedsh Day 1,917, 05:58

jam dakort me CmenduriaMB ka nje fjale te urte shqipe"PER INAT TE SIME VJEHRRE VAJTA FJETA ME MULLIXHINE"pra thjesht iken ti dhe ne jemi me te dobet dhe nga pak ikin te gjithe me rradhe,jemi pak po duhet te jemi kokderra qe ti merzisim dhe admin.Shife vlla dhe i here ket pune se nuk na vuen me hik ti.o7

Gjon Arberi
Gjon Arberi Day 1,917, 06:26

Te heqesh dore do te thot qe te dorezohesh para armikut. Ne kemi nevoje per lojtar te forte dhe me eksperience ashtu si ti Dardan. Kete vendim e morri edhe Ujku por e pa qe doreheqja nuk sjell asgje te mire vetem dobesimin tone, ne duhet te arrijme qellimet tona edhe pse adminet jane proserb dhe jo qe te largohesh vetem pse te kan fshire nje postim qe e ke bere per Pavarsine e Kosoves. Ne e dime qe ne RL keto gjera jane siq i duam ne por edhe ne loje do te behen te tilla. Ajo se cfare na duhet neve eshte te kemi shume durim sepse asgje nuk mund te behet shpejte ashtu siq deshirojme ne. Eshte normale qe adminet e perkrahun serbine sepse ate i kan me shume se 10,000 lojtar aktiv ku marrin shume leke nga ata kurse ketu nuk jemi me shum se 400 lojtar aktiv dhe eshte nje pjese e vogel qe paguan para te verteta per lojen.

Te lus vella qe te qendrosh ne loje dhe kete beje per interes te shqiptarve.

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 06:45

Ju falenderoj te gjitheve per komentet e mesazhet por vendimi eshte i prere. Qendrimi ne loje nuk i ndihmon Shqiperise por admineve, dhe atyre qe perfitojne gold e para nga Shqiptaret.

Ju faleminderit shume per perpjekejet, por une jam tashme i vendosur.

Respekte

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,917, 07:38

Ne ate rruge jom edhe une Dardan, nuk mund te duroj me qe romunet dhe servet te tallen me ne!

Suksese nRL : )

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,917, 07:42

Nuk jam dakort...nuk jam hic dakort...
Te ikesh i ben qefin atyre. Ne per inat te atyre ktu te rrijm tja nxijm jeten. Te na heqin artikujt, le te na bejn dhe ban po munden, ne do kthehemi prej varri vetem per tja nxir shikimin ktyre qelbsinave...

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 07:46

Qejfi i behet sa me shume kohe dhe para qe harxhojme ne loje. Shpresoj te organizohet nje tip bojkoti masiv, qe asnje shqiptar te mos futet ne loje per nje kohe te caktuar deri sa te zgjidhet ceshtja, ose ku e di.. Nuk ia vlen qe te humbas as nje minute ketu, duke e ditur se nuk mund te bej asgje per shkak te influences se admineve, dhe aq me shume per shkak se ate kohe mund ta shfrytezoj per gjera me te mencura ne RL.

Suksese juve qe e vazhdoni lojen.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,917, 07:57

Le te mos harxhoje njeri para, le te te mos bleje njeri gold. Thjesht ta lujm lojen per qejf per te shkuar mire me njeri tjetrin e per ti plasur. Ata kete duan, te ikim ne e ta ken rrugen e hapet serbet.

Rorschach C
Rorschach C Day 1,917, 07:46

duhej ta kishe bere dhe ne anglisht kete artikull dardan qe edhe kta adminet ta kishin marr vesh cfare po ngjet,qe me veprimet e tyre po largojn lojtaret

MDejzi
MDejzi Day 1,917, 07:50

Ndoshta me mire e ke ti,ka shume mundesi me te pasu edhe une o7

MDejzi
MDejzi Day 1,917, 07:55

Albanian
Prime Minister resigns for the Kosova case!!! o7 bro im thinking to join your boycott or even to leave this dictatorial game.U have my respect...

armando.aka.Zamiri 7
armando.aka.Zamiri 7 Day 1,917, 09:04

respekte plako 🙂

tori01
tori01 Day 1,917, 09:24

Po me duket e pabesueshme qe kan hequr ate artikull pse kishte vetem nje foto te NEWBORN ne Kosove.

Por mendoj se kjo eshte vetem nje shprehje e inatit per ata qe kane fituar luften reale.

Suksese!!!

TrakaisLacs Day 1,917, 10:06

Comment deleted

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,917, 10:10

Gjithsesi osht vendimi joti te cilin e rrespektoj...Per mu shkaku kryesor qe rri nloje eshte qe edhe pse na poshtrojne kaq shum...Komuniteti shqiptar ka fitu simpati tmadhe neper gjith boten...Edhe tnjejten kohe antipati per serbet...Pra qe edhe kjo osht nje lloj fitore e jona...Nuk bon me ju demoralizu fakti qe nuk e kemi Kosoven n'loje edhe nuk paskemi arsye pse me lujt...Jo vllazen se krejt e dijn per padrejtsinat qe jane bo edhe neve na mbetet veq me u zhvillu e me shku perpara qe 1 dit me qen kundershtar i fort per slavo-folsat nloje qaj o qellimi edhe pika ku e shoh une suksesin tone.

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 13:02

Krejt osht ok, perpos pikes ku po thu kundershtart frote. Smundesh me u zhvillu, as me bo baby boom,pasi pas territoret, e plus kur ta shohin Kosoven pjese e Serbise. E paaritshme. Adminat po ja imponojne ne forma te ndryshme deshtimin Kosoves. Bile, pe kom pershtypjen qe pi ndreqin edhe betejat najher,, sa me i majt lojtaret ne loje e me i shti me ble gold.

Eshte pershtypje qe e kom kriju, nuk ka kurrfar arsye tjeter pse po e lej. Une jom knaq ne kete loje e krejt, veq per arsyet qe thash, smundem me e vazhdo.

o7

LavaMelts
LavaMelts Day 1,917, 10:12

Dardan me vjen keq qe situata ka arritur deri ketu qe edhe ti te lesh lojen, te gjithe po ikin. Megjithate, respekte per ty, te mbaj mend qe nga koha e Illyrians dhe gjithmone do mbetesh si nder njerezit qe kane kontribuar shume per eShqiperine, cdo te mire ne jeten reale. o7

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 13:04

Faleminderit shume LavaMelts. Edhe une do te kujtoj momente te mira e gazmore, sidomos sa qejf kishe kur te thoja "bro" hahaah.

o7 e suksese

Peja001
Peja001 Day 1,917, 10:30

disa shqiptar e kan pas situaten ma fshtir dhe e kan jep jeten e nuk jon dorzu na nuk po rezikojm kurgjo nuk kem qka me hup vlla po me ik e me i thon vetit burr nuk bon ti duhesh me ndejt me vazhdu lojen edhe pse situata jon osht e keqe NUK BON ME U DORZU

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 13:05

Eshte e vertete, po kjo situate nuk ka lidhje me ate se kan jap jeten. Kjo eshte LOJE dhe aq me teper eshte e MONTUAR perplot me antishqiptarizem. Smund te i bej balle kesaj.

0/

Peja001
Peja001 Day 1,917, 13:09

pot thom veq mos e le lojen se nuk bon me i knaq shkijet

ujku76
ujku76 Day 1,917, 11:34

Hajde bejme edhe sulmin e fundit sot. Sulmojme Serbine ne ndonje RW. Sa per lojen mos e vrit menjen. Futemi prape kur ta vendosin Kosoven. o7

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 13:05

Ku i dihet.. Nje dite ndoshta..

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Day 1,917, 11:52

: LOL : e di arsyejen se pse e len lojën :

www.llafet.com të pret xD

suksese : )

RadeciVV
RadeciVV Day 1,917, 13:05

Jo Medzel, sepse nje projekt si llafet nuk kerkon aq kohe sa ta lej anash lojen, po gjithsesi arsyet i ke ne post e ne komente.

Respekt
o/

Arius argiri
Arius argiri Day 1,918, 01:13

http://www.erepublik.com/it/article/-fare-mund-te-bejme-per-kosoven-ne-kete-loje--2215107/1/20
DARDAN MOS E LEJ LOJEN PA KRYER KETE BETEJ FINALE!!!!

Snooop Lion
Snooop Lion Day 1,918, 11:35

qa eshte duke ndodhur me kete qeverie te ujkut: Resign!
e kam prit prej teje dardan, ku e bere dorheqjen nga loja dhe ishe president e u ktheve...

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 1,918, 11:44

Loja duhet te lihet ne menyre te organizuar, jo ni per ni. Kthehu Dardan e te mundohemi te realizojme nje bojkot!

RockyBalboa78
RockyBalboa78 Day 1,918, 13:13

Me vjen keq qe po iken sepse nuk ja vlen

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,918, 14:12

Dardan nqs mendon se duke len lojen i ben dem adminave shum mir ben se e meritojn. Adminat te marrin lekun qe fiton me djers qe ti e investon per patriotizem dhe te mohojn te drejten e Kosoves si shtet te mohojn dhe te drejten e fjales mesa po mar vesh. Kjo loj na pelqen dhe e lozim se jemi patriota po nqs adminat na perbuzin le ta dhjesim mu ne loje ta lem te gjith sebashku duke harxhuar çkemi ne nje betej .Duhet ta vendosim te gjith bashk me 1 referendum keshtu qe demi do jet me i madh per ta .
Ti hane mutin Shqipris te gjith ata qe se duan

AqifPasha
AqifPasha Day 1,918, 15:12

Your account has been hacked.
Me siguri eshte ndonje person tjeter qe shkruan.
Kjo nuk mund te jete arsye per te lene lojen.

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,918, 19:16

Kosova ka qene e pushtuar nga proslavet por ne luftuam nuk u dorzuam edhe pse ata ishin me te fort se ne, pastaj erdhen aleatet dhe na ndihmun i debuam proslavet 🙂

Kjo duhet te ndodh edhe ketu te kemi sa me shum miq e vetem nje armik 😃


Siq kena fitu edhe ne real kismet edhe ketu do ta fitojme

Une nuk dorzohem leht

Vetem te jemi se bashku se do tja arrijme edhe kete

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.