Jelda na Hrad? Vol. 2

Day 1,748, 14:19 Published in Czech Republic Czech Republic by Jelcekk

Ahoj,

měsíc se s měsícem sešel, do uzavření kandidátek pro prezidentské volby zbývá pár hodin a tak jako každý měsíc přišel čas ptát se, kdo že se stane novou hlavou státu. Pravděpodobně vám nebude dělat problém uhodnout, proč právě čtete tenhle ne příliš dlouhý článek. Ano, je to tak, po měsíc starém výprasku od Filipa se znovu chystám pustit se do volební mašinérie.

Někteří z vás možná před minulými prezidentskými volbami četli můj článek, ve kterém jsem stručně popsal moji eMinulost a ve kterém jsem také nastínil plány pro mé případné volební období. Ačkoliv jsem s nm u voličstva naposledy neuspěl, rozhodl jsem se, že z něho budu vycházet i tento měsíc, poněvadž je pořád v lecčems aktuální. Pokud jste zrovna právě vy zmiňovaný článek nečetli, můžete tak učinit nyní kliknutím zde.



Minulý měsíc jsem velebil úspěchy české diplomacie (na nichž má mimochodem četné zásluhy můj soupěř v nadcházejících volbách, Flamendr) ve formě výrazného příklonu k alianci ONE a mnoha pro nás významných MPP. Avšak situace se v průběhu posledních týdnů změnila. Přišla opodstatněná hrozba makedonského PTO, která vyústila v dodnes probíhající tréninkovou válku se Slovenskem. Daní za zabránění PTO však byla ztráta ingame spojenectví se státy, jež měly tou dobou uzavřené spojenectví zároveň i se Slovenskem. Tady se objevuje prostor pro záasadní otázku. Jak ze současné situace ven? Podle mého názoru bychom měli co nejdřív získat dva v současné době Slovenskem zabrané regiony zpět pod naši vlajku a pokračovat v cestě uzavírání MPP se státy blízkými Polsku (schválně tady nepoužívám pojem ONE nebo jakoukoliv jinou alianci) včetně Slovenska. Druhá zásadní otázka. Co když se opět objeví hrozba PTO? Dobře, pokud se bavíme o významném příbytku účtů a ne o permanentním strachu z PTO pramenícím v nedostatku českých hráčů, existuje jenom jedno řešení. Opět bychom se dočasně museli vzdát regionů a MPP (tento plán ale nemusí zahrnovat znovu Slovensko).



Co se týče obsazení vládních pozic, ještě nemám jasno ohledně konkrétního složení vlády, článek hodlám vydat zítra nebo pozítří. Nicméně můj protikandidát už složení jeho potenciální vlády do světa vypustil a já mám k němu menší výhradu. Nachází se tam zmínka o státním orgánu nazvaném "Rada státní bezpečnosti", která by měla náležet pod ministerstvo vnitra a sloužit k ověřování žadatelů o občanky. Abych pravdu řekl, v praxi se pro mě její zřízení jeví jako zbytečný krok. Jednak stejně všechny žádosti probírají vládní činitelé na Skypu bez ohledu na jejich post a druhak lze členy Rady zaměstnat na jiné vládní pozici, kde by vykonávali pravděpodobně užitečnější práci.



Na závěr článku tady mám jednu informaci z důvěrného zdroje, podle kterého bych kandidovat neměl, protože mě prý někteří členové slovenské vlády "nemají rádi". Pokud je to pravda, měl bych pro ně jenom jeden stručný vzkaz. Jebat. Nechápu, co je vám do českých voleb, nezajímá mě váš názor, Česko je zatím i bez vás, smiřte se s tím.

To bude pro dnešek vše, děkuju za přečtení článku a snad i za vaši přízeň u voleb. Avšak do voleb zároveň jdu s heslem jiného, tentokrát reálného prezidentského kandidáta, profesora Vladimíra Franze. Buď to vyjde nebo ne. Myslím, že eČeské společnosti se snad představili dva kvalitní kandidáti a že ani jeden nebude pro naši vlast prohra. Flamendr má sice výhodu v podobě několikaměsíční aktivity na posto ministra zahraničí, ale jak už jsem psal naposledy k Filipovi, snad ho dokážu přinejmenším trochu potrápit.

S pozdravem,
Tomáš Jelínek