Ambient on/off

Join the new world

 

Jauno likumprojektu apskats. [ATJAUNOTS]

Day 1,864, 11:20 Published in Latvia Latvia by Horasss

Sveicināti,

Esmu nolēmis sākt veidot rakstus par jaunajiem likumprojektiem, tādējādi mēģinot informēt sabiedrību par to, kas notiek kongresā.

Papildināts
Vēl vēlējos piebilst, ka šī informācija (gan bez paskaidrojumiem) ir atrodama un ne no viena netiek slēpta.
Papildinājuma beigasSākšu ar likumprojektu, kas tika izvirzīts 2 dienas atpakaļ un to izvirzīja eLatvijas prezidents - Mongis.

Par Krievijas pasludināšanu kā Natural Enemy (turpmākā tekstā NE).

Ierosinājums tika piedāvāts atbildot uz Krievu ierosināto likumprojektu par Latvijas pasludināšanu kā NE.Papildināts
Šis balsojums gan bija diezgan slidens, jo pietiktu ar divu balsu , kas nobalsoja "PRET" , balsojumu "PAR" un likums būtu apstiprināts.
Papildinājuma beigas

Šāda atbilde ir obligāta, jo, ja Krievija apstiprinātu NE un mēs nebūtu viņus izvirzījuši kā NE,tad mēs kaujas laukā pirmās 24h (Vai arī ilgāk, ja kongress noguļ ar NE balsojumu) zaudētu influence bonusu, kurš ir 10%. Neizklausās tik daudz, bet parēķiniet, Par katru pretinieku uzsisto 1mill mums būtu jāuzsit 1.1mill.

Kongress ar balsojumu nogaidīja un mirklī, kad Krievi bija noraidījuši savu NE ierosinājumu, arī mūsu kongress operatīvi nobalsoja PRET.Šādi pretinieku manevri ir vērojami diezgan bieži un to mērķis ir likt otram pirmajam sevi pasludināt kā NE (bieži vien likt otram kongresam kļūdīties - šādu kļūdu eLV kongress pieļāva pirms apmēram 3 mēnešiem, kam sekoja pilnīga eLV okupācija), lai varētu sākt uzbrukumu bez pārmetumiem no citiem.

Balsojumā piedalījās 30 no 40 kongresmeņi - 8 balsoja "PAR" un 22 balsoja "PRET".

Otro un trešo likumprojektu, kuru aplūkošu ir izvirzījis Jods Pokainis 1 dienu atpakaļ.

Pirmais ir par minimālās algas paaugstināšanu no 15LVL uz 20LVL.Likumprojekts tika noraidīts ražotāju dēļ. Uz doto brīdi ekonomika piedzīvo ļoti sūrus laikus un ir gandrīz neiespējami uzlabot situāciju valstī mainot fiskālo politiku. Tas, ko mēs varam darīt ir dot iespēju ražotājiem joprojēm spēt kko nopelnīt un 15LVL alga ir pēdējā robeža pie kā vēl ir vērts kko ražot.

Balsojumā piedalījās 36 no 40 kongresmeņi. 6 balsoja "PAR" un 30 balsoja "PRET"Otrais ir par Ienākuma nodokļa samazināšanu no 15% uz 12%.Likumprojekts tika noraidīts valsts ienākumu dēļ. Daudzi no valsts prasa apgādes, saka, ka nav par ko karot un ko ēst, bet reti kurais aizdomājas, kur tad īsti pati valsts tiek pie naudiņas - ļoti vienkārši, no nodokļiem.
Lielākā daļa no valsts ienākumiem aiziet MPP uzturēšanai un tas, kas paliek pāri, tas ir tas, ko liela daļa saņem caur apgādēm.

Jāpiemin, ka šie 3% ļoti minimāli mainītu dzīvi iedzīvotājiem, tā ir pārāk maza summa, ko parasti cilvēki nemaz nejūt, bet sakrājoties valsts kasē tā var izveidot diezgan ievērojamu summiņu.

Balsojumā piedalījās 29 no 40 kongresmeņi. 8 balsoja "PAR" un 21 balsoja "PRET".

Nākamo aplūkojamo likumprojektu ir ierosinājis darsdm.

Šis likums ir par naudas pārskaitījumu uz Latvijas Banku.darsdm ir PTO galvenais pārstāvis, visus viņa izvirzītos likumprojektus, eLatvijas kongresmeņiem ir pienākums noraidīt. Brīnums gan, ka šoreiz viņš bija norādījis pareizu kontu uz ko naudu pārskaitīt.

Šādi PTO izvirzīti likumprojekti parasti ir ar mērķi izsaimniekot eLatvijas naudu. Pārsvarā ir norādīti nepareizi/ neeksistējoši konti uz kuriem naudu pārskaitīt. Ja šāds likums tiek apstiprināts naudiņa pazūd uz neatgriešanos.

Tomēr vienu skādi darsdm tomēr mums nodarīja. Uz balsojuma laiku viņš iesaldēja mūsu 60 000 LVL.

Balsojumā piedalījās 33 no 40 kongresmeņi. 3 balsoja "PAR" un 30 balsoja "PRET".

Nākamo apolūkojamo likumprojektu izvirzīja TrakaisLacs.

Likumprojekts ir par ienākuma nodokļa samazinājumu no 15% uz 10%. Balsojums joprojām ir aktīvs, taču likumprojetks vairs nevar netikt apstiprināts (jo vairāk kā puse kongresa ir balsojuši PAR).Kongress ir nolēmis apstiprināt šo likumprojektu. Galvenais uzdevums - nostiprināt valsts pilsoņu uzticību jaunajai valdībai. Kongress vienmēr domā par eLatvijas pilsoņiem un to vēlmēm, šajā gadījumā, tas gan nedaudz iedragās valsts kasi.

Papildinājums:
Jau iepriekš atzīmēju, ka šī nodokļa samazināšana pie attiecīgajām algām nesīs minimāli jūtamu uzlabojumu eLatvijas pilsoņiem. Ņemot vērā, ka uz doto brīdi augstākā piedāvātā darba alga ir 15.56, eLatvijas pilsoņi 13.23 LVL vietā saņems 14.00 LVL, tātad, tikai par 77 santīmiem vairāk.

Tātad katrs no jums saņems par ~ 77 santīmiem vairāk, bet valsts saņems par (labākajā gadījumā,ja nostrādātu visi eLV 878 pilsoņi) 676.06 LVL dienā, 4732,42 LVL nedēļā un 18929.68 LVL mēnesī mazāk. Protams, šī summa nav tik liela , jo nav tādas dienas, kad patiešām nostrādātu visi eLV pilsoņi.
Cik dienā reāli nostrādā eLV pilsoņi es nezinu, šādi dati man nav pieejami.
Papildinājuma beigas.

Līdz šim balsojumā ir piedalījušies 32 no 40 kongresmeņi. 21 balsoja "PAR" un 11 balsoja "PRET"

Pēdējo izvirzīto likumprojektu ir izvirzījis HunterZ

Likumprojekts ir par naudas pārskaitījumu uz Latvijas Banku Balsojums joprojām ir aktīvsŠāds likumprojekts tiek virzīts, lai nauda kļūtu "izmantojama". No valsts "treasury" nauda ir izmantojama tikai MPP atjaunošanai un uzturēšanai. Ja valsts vēlas maksāt algas amatpersonām, veikt apgādes vai spekulēt ar naudu valūtas tirgū, tad nauda ir jāpārskaita uz organizāciju Central Bank of Latvia, kura tālāk ir spējīga darboties ar naudu.
HunterZ jau ļoti ilgu laiku ir atbildīgs par šo, ļoti svarīgo, eLatvijas organizāciju.

Līdz šim balsojumā ir piedalījušies 25 no 40 kongresmeņi. 20 balsoja "PAR" un 5 balsoja "PRET"

Jaunāko aktīvo likumprojektu ir izvirzījis Slovākijas prezidents - Drobcek

Šis ir likumprojekts ir par MPP pagarināšanu.Balsojuma sākumā daudzi kongresmeņi automātiski nospieda "PAR" , jo pārsvarā visi šie likumprojekti tiek un ir jāapstiprina. Šis gadījums gan ir nedaudz citādāks, jo eLatvijas valstij uz doto brīdi trūkst resursi, lai pagarinātu visus MPP. Ir nolemts noraidīt likumprojektu, jo jau rīt beigsies MPP ar Indonēziju, šis MPP gan ir obligāti jāpagarina, jo Indonēzijai tomēr ir 6885 aktīvi spēlētāji. Tajā pašā laikā Slovākijai ir tikai 330 aktīvi pilsoņi.

Līdz šim balsojumā ir piedalījušies 25 no 40 kongresmeņi. 12 balsoja "PAR" un 13 balsoja "PRET"

Paldies par Jūsu veltīto uzmanību, cerams, ka raksts kādam būs noderīgs un būs vērts turpināt par šo tematu rakstīt!

SHOUT:
Jauno likumprojektu apskats:
http://www.erepublik.com/en/article/jauno-likumprojektu-apskats--2183243/1/20

 

Comments

MrAniman2
MrAniman2 Day 1,864, 11:36

Labs apskats!
Pats esmu kongresā, bet tāpat interesanti palasīt:)

driftracer
driftracer Day 1,864, 11:38

Šis man tīk!
ņemot vērā, ka negribu ložņāt pa pagrabiem un bēniņiem, lai sameklētu info, šis ir tieši priekš manis.

Telefons112
Telefons112 Day 1,864, 11:42

Interesanti, ka Jods Pokainis iesniegto likumprojektu par Ienākuma nodokļa samazināšanu noraidīja, bet TrakaisLacs likumprojektu ar vēl lielāku ienākuma nodokļa samazināšanu nolemts atbalstīt. Kur loģika?
Vispār patīkami, ka partijas ''eLatvija'' opozīcijas domubiedru idejas vismaz daļēji tiek ņemtas vērā un jau tiek skatītas kongresā. Cerams, ka tiks pieņemts TrakaisLacs izstrādātais likumprojekts.

driftracer
driftracer Day 1,864, 11:46

Tu lasīt vsp māki?

Kongress ir nolēmis apstiprināt šo likumprojektu. šajā gadījumā, tas gan nedaudz iedragās valsts kasi.

Tu vienreiz nenomierināsies ar savu "opozīciju"? Visiem tāpat skaidrs, ka tāda neeksistē. : D

lapsinjs
lapsinjs Day 1,864, 11:48

ideāli cerams arī turpmāk saņemsim šos rakstus..😉
balsots

Telefons112
Telefons112 Day 1,864, 11:48

Kaut gan dīvains ir iemesls, kāpēc jāsamazina nodoklis - ''Galvenais uzdevums - nostiprināt valsts pilsoņu uzticību jaunajai valdībai.'' Tātad tikai populistisku nolūku dēļ. Acīmredzot, nekādi aprēķini kā tas ietekmēs valsts ekonomiku nav veikti.

Telefons112
Telefons112 Day 1,864, 11:50

Driftracer, tad kāpēc neapstiprināja Jods Pokainis likumprojektu, tas ''iedragātu valsts kasi'' par 2% likmi mazāk.

Jesus Allmighty
Jesus Allmighty Day 1,864, 11:53

Tātad, ar jauno 10% nodokli pilsonis iegūst par 5% lielāku algu - apmēram 1 Ls.

Mongis
Mongis Day 1,864, 11:54

smuki.
o7

draivis
draivis Day 1,864, 12:04

voted

Chocix
Chocix Day 1,864, 12:09

Super! Tā turpināt! Ceru, ka šādi raksti liks jaunajiem kongresmeņiem vai tiem, kas kādreiz plāno kandidēt, labāk izprast, kas un kā notiek, kā dažādi indivīdi cenšas izkrāpt naudu valstij, utt, lai nākotnē maksimāli samazinātu iespēju, ka kādreiz varētu atkārtoties tādas situācijas, kādas jau ir bijušas. Tā teikt, jo vairāk tiek par kaut ko runāts un maksimāli ielikts ar karotīti mutē ar detalizētu skaidrojumu, jo mazākas iespējas pieļaut kļūdas. Malacis!

Telefons112
Telefons112 Day 1,864, 12:26

+++ Chocix.

TrakaisLacs
TrakaisLacs Day 1,864, 12:27

Paldies par lielisko apkopojumu,cerams šie apkopojumi būs vēl ilgi.

Nu par tēmu,es nemācēšu pateikt kādēļ Joda Pokaina likumprojektu atcēla,kautvai mans procentu kritums ir vēl lielāks,bet kongress ir lēmis un es pats esmu par to lai tautai būtu labāk,protams šie procenti iedragās Latvijas kasi,toties es Latvijā neredzu iespējas pelnīt,nerunāsim par tiem kuriem ir lielās rūpnīcas,un negribu teikt ka tagad visi baigi pelnīs,bet vajag sākt ar mazumiņu,lai tautai vismaz parādītos gribas spēks Latvijā dzīvot un pelnīt. To protams nevar zināt neviens kas notiks pēc šī likuma grozīšanas,bet kongress ir par to lai tautai būtu labāk.

o7

Slinkais latvietis
Slinkais latvietis Day 1,864, 12:36

+

Telefons112
Telefons112 Day 1,864, 12:41

Labi, ka pievienoji arī virspusējus ekonomiskos aprēķinus, tā tomēr tās lietas top mazlietiņ skaidrākas. Tikai, ja veic labojumus tekstā, tad būtu korekti tos norādīt, lai neveidojas pārpratumi komentāros.
Būtu labi, ja tiktu apkopota arī informācija par valsts budžetu, mēneša ienākumi un izdevumi, kur un kā tā naudiņa aiziet.

Horasss
Horasss Day 1,864, 12:46

Pievienošu uzrakstu par labojumiem.

Šāda informācija man diemžēl nav pieejama, tāpēc rakstus par valsts budžetu, ienākumiem un izdevumiem nevaru izveidot!

kreilis99
kreilis99 Day 1,864, 13:52

voted

anteer
anteer Day 1,865, 23:40

labs

TheTrugor
TheTrugor Day 1,865, 01:18

Telepons klauns
+ par rakstu

Kaymor7
Kaymor7 Day 1,865, 01:23

Nu ideāli vismaz var uzskatāmi redzēt kas notiek kongresā 🙂

Jan4yks
Jan4yks Day 1,865, 03:29

voted, beidzot apmēram skaidrs, ar ko tad sabiedrības krējums nodarbojas

Kaspret
Kaspret Day 1,865, 06:42

Ljoti labs!
hard vote

Fingelis
Fingelis Day 1,865, 17:08

V+S ... driz jau tev bus aviizhu medala 🙂

Oto von Namberg
Oto von Namberg Day 1,866, 05:41

Krievs sen a degunu nav dabūjis, ka pieprasa NE Latvijai : D?

TrakaisLacs
TrakaisLacs Day 1,866, 10:44

tapat viņi sasistu mūs tākā mazus pipļakus

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.