Ambient on/off

Join the new world

 

JA PSE DUA ME U BERE PRESIDENT I EALBANIA.

Day 1,865, 09:43 Published in Albania Republic of Macedonia (FYROM) by Kanuni 1

Plani im per tu bere president do te jete nje nga planet me te mira.Une shpresoj te jete nje nga planet qe ndihmon cdo qytetar te ri ne ealbania pasi ata kane me shume veshtiresi ne luajtjen e lojes.E kuptoj pasi shume veta qe kam ftuar te luanin nuk e kuptonin. Lufterat clirimtare behen kot pa orar dhe nuk mbeshteten nga cdo lojtar pasi nuk e dine se kur do te behet lufta dhe shqiperia humb gjithnje.Ekonomia eAlbanian le per te deshiruar.Qeveria nuk dhuron arme per lojtaret e rinj vetem food. Plani im ka per qellim te shtoje lojtaret e rinj duke bashpunuar me faqet ne facebook e twiter.Do te nbledhim fonde (nga te pasurit)duke krijuar fabrika e forcuar shtetin. Ne qoftese se bashpunojnete gjithe lojtaret ne kete loje do tja dalim te clitojme SHQIPERINE TONE.DO TE vendos RREGULLA TE FORTA NE RASTE VJEDHJE TE SHTETIT EALBANIA.
Fondet do mbledhim (me deshire) dhe nga lojtaret e rinj qe duke kontribuar marin mbeshtetje me te madhe nga shteti.LOJTARET E VJETER OSE VETERARANET duhet te kontribojne me shume per shtetin.
JA DISA NGA ATO QE DO PERPIQEM TE BEJ:
1.Do bashpunoj me cdo njesi ushtarake duke urdheruar luften clirimtare
2.Do te krijoj nje njesi ushtarake UPG-(ushtria per gadishmeri) e cila do te ushtroje forcen e saj ne rast lufte.
3.Forcat shterore do ti ndaj sipas niveleve ku UPG do mbushet me veterane.
4.Do perpiqem te blej nga fondet shterore shume fabrika ne te cilen do punonje qytetaret ne veshtiresi.
5.Do perpiqem te stabilizoj shtetin me ekonomi te forte.
6.Do perpiqem te bej aleate besnike qe te na ndihmojne ne rast pushtimi.
7.Ekonomia jone do te bazohet jashte duke punuar per lojtaret e huaj dhe duke e bere te pa cenueshme ekonomine tone.

TANI DESHA TE VENDOS CA FOTO POR E KAM TE PA MUNDUR.................
MESAZH ELEKTORAL Kjo eshte loje ndaj voto per kete fryme te re ne EREPUBLIK.

PAQARTESITE TUAJA LERINI NE KOMENT .....................OK
NDIHME DO JEM TEK MIBBIT.COM

 

Comments

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,865, 09:45

VOTE
suksese

Arlind
Arlind Day 1,865, 16:35

OMG ?
Po ksi planesh skam pare as ne RL o i nderuar,voten time e ke se sbene.

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,865, 16:35

VOTE+SUB
suksese

Erlindi
Erlindi Day 1,865, 17:10

je lojtar shum i fort edhe pse nuk kandidove ket muaj vella 😃
V prej meje

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 1,866, 02:41

Suksese

Rorschach C
Rorschach C Day 1,866, 02:42

suksese po do ta kesh ca te veshtire ke konkurrence

DonCurtis
DonCurtis Day 1,866, 03:47

Mat shtat here e pri nje here vella, jo mat nje here e pri shtat here!

Kanuni 1
Kanuni 1 Day 1,866, 03:51

me vjen keq po une po bej te paren

Pula Me Cizme
Pula Me Cizme Day 1,866, 08:55

Kanun, te pergezoj per ambiciet e tua te cilat sic duket jane te pacenueshme nga faktoret e jashtem dhe te brendshem biologjik dhe teknologjik te ambientit qe te dhe na rrethon!
😃

illegal name002
illegal name002 Day 1,867, 09:15

une duhet me u boo kryetar.

iPanchO
iPanchO Day 1,867, 11:37

Kanuni suksese,ti deshiroj gjith te mirat dhe me dukesh lojtar shum i zoti me shum ambicje pra edhe nese nuk fiton mos u deshpero se ke hapesira te ndryshme ku mund ta shfaqesh veten o>

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,867, 13:03

o7

Catatumbo
Catatumbo Day 1,867, 17:14

sukese

Fessti
Fessti Day 1,867, 18:35

v

A E N E A S
A E N E A S Day 1,868, 06:20

Suksese

a le si ander
a le si ander Day 1,868, 07:09

v s

MDejzi
MDejzi Day 1,929, 05:17

V urime per fitoren

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.