Interjú Japán magyar nagykövetével Dél Korea TO-járól

Day 644, 09:00 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

Magyarország japán nagykövete, Darshu korábban Észak-Korea orosz elfoglalásáról nyilatkozott, ezúttal egy újabb esemény borzolta fel a délkelet ázsiai régiót.



Dél-Korea nemrég szabadult fel és máris TO támadás alatt van a teokraták részéről.

Igen, a hírt megerősítem.


Hogyan tudott Dél-Korea felszabadulni? Kik voltak az érdekeltek a felszabadításban?

Dél-Korea védelemért fordult Japánhoz, mert korábban is sok TO veszálynek volt kitéve. Az akkori koreai vezetőség végül úgy döntött, hogy átadja minden területét Japánnak és csak akkor fognak függetlenedni, ha már elmúlt a TO veszély a fejük felől. Ezek után két dolog is történt. Bevezetésre került a citizenship, ami a TO-k ellen hivatott megvédeni a kisebb országokat, sajnos láthatóan kevés sikerrel.
Illetve megszűnt Észak-Korea, és az ottani lakókkal is megerősödött a keleti szigetország. Együtt már elég erősnek érezték magukat, hogy elszakadjanak Japántól. Sajnos Észak-Korea egyelőre több lehetőséget lát Japánban, mint az új Dél-Koreában, ezért onnan sem sok segítség jött eddig.
Japán mindenesetre állta a szavát, amint a koreaiak úgy határoztak megpróbálják a saját lábukon, felszabadítottak egy régiót.
Nem igazán érdekekről van szó, hanem egy régi, közös megegyezésről a két kis ország között.


Miért választhatták a teokraták éppen Dél Koreát?

Ezt talán a teokratáktól kellene megkérdezni. Az én véleményem, hogy Svájc megszűntével új hazát keresnek, és az újraalakuló Dél-Korea úgymond kapóra jött, mint lehetőség. Hetekkel ezelőtt jelentek már meg teokraták Japánban, nem tudom, hogy van-e köze ennek a mostani akcióhoz, ez csak feltételezés. Dél-Korea ezelőtt se volt túl sűrűn lakott, erős ország, ennyi idő után pedig sokuk asszimilálódott Japánban vagy abbahagyta. Egy nem létező országba nehéz ugye embereket toborozni. Logikus következtetés volt tehát a teokratáktól egy ilyen gyenge politikai erőt képviselő országgal próbálkozni.


A japán vezetés észrevette-e a teokraták gyülekezését?

Szerintem nem. 1-2 nappal a választások előtt kezdett gyanússá válni csak a dolog.


A koreaiak kértek-e segítséget Japántól?

Igen, természetesen, sőt máshonnan is. Japán sok amerikai és spanyol menekültet fogadott be a mostani világháború alatt, és persze észak-koreait, így most ott sem teljes nyugalomban zajlanak a választások. Sok az idegen, nem lehet ott se tisztán látni, hogy rendeződnek az erőviszonyok.


Honnét várhatnak segítséget a koreaiak a teokrata TO ellen?

A PEACEtől egyelőre nem érkezett semmi válasz, Kínában nincs olyan szervezett szavazógépezet, ami segíthetne. Japán, ha tud segíteni fog. Dél-Korea jelenleg időt, pénzt nem kímélve igyekszik szavazatokat szerezni mindenféle csatornán.


Milyen eredményre számítasz a TO-t illetően?

Nem fogadnék nagy összegben egyik csoportra sem. Sajnos nem ismerem a teokrata tartalékokat és szervezettséget, a koreaiakról pedig nem akarok semmilyen információt idő előtt elárulni.


A magyarok adnak-e segítséget a TO megvédésében?

Tudomásom szerint, szervezetten nem. A magyar belpolitika csatározásai mellett, ha jut erőnk külföldön szavazni, az több, mint valószínű európai bajtársainknak megy majd.
Aki úgy érzi szívesen segítene egy újraalakuló országnak, keressen meg és elirányítom a megfelelő emberekhez.

Az interjút készítette: Bosko Balaban