Interjú Hekkattal: első rész

Day 803, 11:46 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

Kétrészes interjút olvashattok ezúttal Hekkattal. Az ő személye nagyon sok játékos számára ismeretlen lehet, azonban ő egy nagyon régi, híres nagy játékos. Az erepen az ő neve legendássá vált. Ezért gondoltam úgy hogy érdemes vele egy komoly interjút készíteni. Remélem sokak számára lesz izgalmas ez az interjú.


Hogyan kezdődött a játékos pályafutásod?

Erepublikos pályafutásom meglehetősen zavarosan indult. 2008 április közepén regeltem először, aztán akkori karakterem sokakéval együtt bannolásra került, mert az akkoriban zajló magyar-cseh háborúban fake karakterekkel próbáltuk felvásárolni a cseh kenyérpiac teljes kínálatát (egyébként nagy sikereket értünk el ezzel). Hekkatot 2008. július 12-én regisztráltam. Elhatároztam, hogy amíg nem érem el a 4-es skillt (ez anno a bétában kicsivel több idő volt, mint most), addig nem szólok bele semmibe, csak tájékozódom. Pályafutásom valós kezdetét 2008 novemberére tenném, amikor először kerültem be a kongresszusba.

Hogyan találtál az MHP-ra?

Az MHP alapítása 2008 április végén, a CNRP és PPL pártok születésével nagyjából egy időben történt, előtte csak egy jobb- és egy baloldali pártból állt a politikai paletta. Bár a kezdeti vezetés nem hagyott hátra az MHP szempontjából meghatározó korszakot, azonosulni tudtam a párt nevével és már akkor úgy néztem rá, mint arra egy olyan pártra, amelyik később, Morreau elnöksége alatt lett része a kollektív emlékezetnek.

Magyarország elnöke voltál 2009.januárban. Milyen volt akkor elnöknek lenni? Milyen kihívásoknak kellett megfelelned?

Tavaly januárban Magyarország Győrből és két szlovák régióból állt. Romániával szóbeli fegyverszünetet kötöttünk előzőleg, mely fizetésre kötelezte az országot havi részletekben. A magyar népesség 2000 alatt volt, az aktív játékosok száma legfeljebb háromjegyűre tehető. Az államkasszát 700 arannyal vettem át, Magyarországnak költségtakarékossági okokból nem voltak MPP-i. 2009. január 5-e nevezetes dátum az e-történelemben: ekkor zajlott az első TakeOver, Románia meddő támadásai után megszerezte Oroszország elnöki székét, így könnyűszerrel szerezte meg a nyersanyagban gazdag régiókat. Megválasztásom első óráiban körülbelül 30 segélykérő PM-et kaptam, mert csak mi tudtuk blokkolni Romániát. Ezért rövid intézkedés után az olasz és a portugál elnök is MPP-t ajánlott és így támadtuk be Székesfehérvár régióját, először támadva román fennhatóság alatt levő területet a magyar történelemben. Románia visszavonult ebből a csatából és elfoglalta az összes orosz régiót. Innentől kezdve, a román fenyegetés jelentősen megnőtt. Ezen kívül a legjelentősebb kihívást az adta, hogy az akkori emagyar szakértői elitből összeállított kormányom egy része inaktívnak bizonyult. Nem volt könnyű ciklus, de büszke vagyok rá, hogy Magyarország megelégelte az elnyomást és megkezdődött eredeti területeink visszaszezése, mely a tavasz folyamán zárult le.

Az Országgyűlés elnöke is voltál. Mi volt a te feladatod, mennyire volt nehéz a kongresszusi elnöki munka?

Az Országgyűlés elnökének akkori (2008 december) feladata az ülések levezetéséből és az azokra való felhívások publikálásából állt. A kongresszusi ülések akkoriban is elég hevesen zajlottak, de viszonylag könnyű feladat volt úrrá lenni az elszabadult indulatokon. A képviselők is konstruktívan álltak hozzá a kongresszushoz, habár nem született túl sok, a játékot alapvetően befolyásoló döntés.

Külügyminiszterként mit értél el?

Márciusi külügyminiszteri ciklusom alatt az előző hónapban megkezdett munkát (Magyarország PEACE-beli képviselete) folytattam, a nagykövetek munkájának koordinálásával kiegészítve. Előbbi leglényegesebb feladata a PEACE-országok hadseregeinek Hazánkba csábítása volt a román okkupáció alatt álló területek felszabadításához. Ebben a hónapban szabadítottuk fel Szegedet, a legfontosabbat ezen régiók közül. A nagykövetek száma közel kétszeresére nőtt a hónapban, a ciklus végén egy aktív, rendszeresen jelentő nagykövetgárda került az új külügyminiszter alá.

Egyszeres Média Mogul vagy. Hogyan lettél Média Mogul?

Az Index-boom előtt körülbelül 350-en fizettek elő az újságomra. Mivel ez az akkori aktív népesség körülbelül felét tette ki, a Media Mogul medál elérhetetlennek tűnt. A világon akkoriban 9-en voltak, akiknek sikerült elérniük az ezres álomhatárt. Abban az időszakban én fordítottam az Erepublik Insidert, amit mára átadtam Mikrobinak. Február 9-én is éppen kint volt egy cikkem, mely a szerverleállás miatt félbeszakított szegedi csata újraindításáról szólt (http://www.erepublik.com/en/article/insider-elj-tt-a-h-bor-szerda-11-15-edited-732861/1/all) és épp ez volt a top rated cikkek közül az első. Megkértem az akkor regisztrálókat, hogy iratkozzanak fel az újságra, így indult a magyar Media Mogulok története. Pár órával később Quicksilver is utolért, nem sokkal később pedig már az Övé volt (megérdemelten) a legolvasottabb magyar újság.

A karakteredet odaadtad egy időre ekszernek hogy irányítsa. Amikor oda adtad, kölcsön adtad neki hogy végleges abbahagyást terveztél? Mennyire vagy megelégedve a karaktereddel miután visszakaptad?

Akkoriban az RL körülmények miatt csak a végleges abbahagyás jöhetett szóba. Szerencsére ez pár hónap elteltével megváltozott és Ekszer minden további nélkül visszaadta a karakteremet (ezúton is köszönetemet fejezem ki neki). Teljesen meg vagyok elégedve, bár fura érzés volt látni Hekkatot, mint a burgenlandi csatában 9. legtöbbet ütőt a piros oldalon. Azt hiszem, ez az én irányításom alatt nem valósult volna meg, de példának okáért új cikk nem született az újságomba távollétem alatt, így nyugodt szívvel vettem újra birtokba a karaktert.

A Hun Elit tagja is vagy. A 15, legtapasztaltabb magyar játékosként milyen érzés az ország legerősebb alakulatának a tagjának lenni?

Büszkén viselem az elites avatart valahányszor a politikai pozíciómból adódó kötöttségek miatt aktív elites tag lehetek. Szerencsésnek érzem magam, hogy e-korom miatt része lehetek az elitnek, de örülök, hogy a hadsereg felépítése az alacsonyabb erővel rendelkező játékosoknak is hasonló élményeket biztosít az egyre sokszínűbb reguláris és irreguláris századpalettának köszönhetően. Minden valószínűség szerint én is ott folytatom katonai pályafutásomat, mert szűkös anyagi helyzetem miatt nem használok személyi edzőt, így nemsokára kikerülök az elitből.

Milyen az Eliten belül a hangulat? Szoktak politikai viták lenni köztetek?

Az Elit kiváló közösséggel büszkélkedhet. Egy igazi baráti társaság, ami természetesen felülmúlhatatlan morált eredményez. Sokszor fordul elő, hogy napváltás előtt ütünk frissen indult csatákban, és bár az utasítást előző este megkapjuk, az ütközet helye előttünk is titok. Ilyenkor is meglepően nagy a jelenléti arány, ami szerintem sokat megmutat abból a hozzáállásból, ami (többek között) segített Magyarországnak nagyhatalommá válni.


Az interjút készítette Bosko Balaban