Interjú Darshuval, a volt japán nagykövettel

Day 870, 14:59 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban
Hogyan kerültél kapcsolatba az erepen a japánokkal? Milyen út vezetett a japán nagykövetségi posztig?

Míg a magyar játékosok a testvéreim, addig már az első napoktól inkább a külföldiek es a nyelvek voltak számomra az érdekesség. A nagyköveti posztot Count Adyntól örököltem valamikor múlt tavasszal és januárig vittem. Január óta nincs időm sem a seregre sem a külügyre sajnos. Tehát a japán nagyköveti poszt pillanatnyilag betöltetlen, Mikrobinál lehet jelentkezni, akit érdekel. 🙂


Magyarországon kik érdeklődnek a japánok iránt?

Hát, ahogy az egész világon, úgy Magyarországon is sokan szeretik a japán kultúra néhány válfaját, van akit tradicionálisabb dolgok, van akit kicsit "vadabb dolgok" vonzanak Japánba. Rajtam kívül Koppanyi Ferenc, JackChurchill, EnigmatixHu akik általában képben vannak, hogy mi megy a rizsföldeken. Mindannyian rengeteget dolgoztak régebben Japánért.
Mi, magyarok büszkék lehetünk az Erepen belül kiváló oktatási rendszerünkre, a kezdők istápolására és nagyjainkra. Japánban nagyon sok mindent mi tanítottunk meg nekik, gondolok itt a hadseregfejlesztésre, gazdaságra, kis ország államháztartásának pörgetésére stb.


A japánokon kívül vannak-e más térségbeli ország akikkel van valamilyen kapcsolatod?

Az ázsiai viszonyokkal úgy ahogy tisztában vagyok, Feherlo alatt SOL nagykövet is voltam például.


Japán népességét kik határozzák meg? Voltak arrafelé TO próbálkozások?

Amcsik, amcsik, amcsik. Aztán van pár kanadai is. 🙂
Vannak lengyelek, spanyolok, sőt az orosz bevándorlók száma is megugrott az utóbbi időben. Igazából nem sok értelme van japánokról beszélni, mivel a lakosság döntő része amerikai anime-fan és TO. A média angol nyelvű, bár mostanában erősen szorgalmazom a japán cikkeket is. A 4 éves japán tudásommal úgy a felső 30-ba tartozom nyelvtudást illetően. Sajnos. Vannak azért igazi japánok is, de igen kevesen. Úgy érzem a japánok egyelőre inkább rejtőzködnek az amcsi trollkodás elől.
Bár a "japán" média minden választáskor ellenséges TO-t kiált, ez igazából csak kampány a kétkattosok megtartására. Volt pár próbálkozás, de ezek egy-egy ember multifarmjai voltak, semmi állami akció vagy nagyobb csoport, vagy olyan pindurkák voltak, hogy észre se vettük.


Japán jelenlegi politikáját kik határozzák meg. Az ellenzék és a kormány között milyen véleménykülönbségek vannak?

A mostani kormány egy FOH nevu amcsi gamer csoport, ami trollkodással és régi multik felélesztgetésével őrizgeti a hatalmát (Godzilla Party, The Scorpion Clan). Az ellenzék néhány új keletűbb anime tábor, a régi PEACE-s klikk és mindenféle nemű, rendű, rangú náció keveréke.
A FOHos pártok az ellenzék kisebb pártjait TOzgatják, így mindenhol van emberük és mindenhol maguknak kampányolnak.


A magyar kormány milyen kapcsolatot tart fenn a japán kormánnyal?

Semmilyent. Mióta visszavonultak Kyushuból lényegeben minden épkézláb diplomáciai kapcsolat megszakadt a két ország között, a magyar figyelem is inkább Kínára irányult azóta.


Milyen a megítélése a japánok szemében Magyarországnak? Ismerik Japánban a malajziai magyarokat?

A japán kormány (mivelhogy korábban észak-koreai amcsi to csoport volt) ahol teheti titokban Magyarország ellen áskálódik. Nem számolom már, hány FP-t osztottam ki a trolljaik sorai közt, a magyarság szidalmazása miatt. Habár Magyarország már rég nem olyan erős (a többi nagyhatalomhoz viszonyítva), mint régen, azért még mindig tartanak tőlünk.
Nagyzee-t mindenki ismeri Ázsiában, de szerintem nagyon kevesen tudják, hogy magyar. A malajziai magyar telepesek egyáltalán nem közismert fogalom Japánban.


A magyar kormány kikkel tart baráti és ellenséges viszonyt Japánban?

Olyan 2000 goldot égettünk el az első Kyushu csatában, amit hoztunk is az Edennel szemben. Aztán a Japánok visszavonultak.
Akik visszavonultak Kyushubol azokat nem szeressük, akik ellenezték a visszavonulást, azokat igen. Tehát a mostani rezsim a "rossz fiúk", bár kb. ketten-hárman, ha tudjuk a magyarok közül ki melyik.
A legutóbbi választásokkor elszúrták a dolgot az amcsik (azóta engem hivatalosan kikiáltottak árulónak, bár nem politizálok), így válaszként beléptek a Brolliance-ba. Az akkori kormánytöbbség gyorsan megszavazta a dolgot, majd behívtak egy csomó USA katonát és ÁP-t osztottak nekik, hogy a következő választásokkor megint jobban muzsikálhassanak. Ezt a Brolliance-os dolgot azért nem nagyon reklámozzák.


A japánokat milyen célok motiválják? Mivel tudják szórakoztatni a politikusaik a lakosságot?

Régebben sokféle érdekes szokás, hagyomány volt: haiku verseny, anime-királynő választás, japán oktatás, meg a vegyes kultúrák keveredése önmagában is érdekes volt.
Manapság a trollkodás, ingyen kaja/fegyver/gift osztás megy politikai előnyökért cserébe. Én általában japánul commentelek az angol cikkeikre, ami láthatóan fennakadás nélkül átmegy az Adminoknak való reportolásokon, írjak bármit. 🙂


A képre kattintva nagyítva látszik.

***

Amennyire én látom Magyarországnak semmi célja nincs Japánnal. Se katonai erőt, se értékes szövetségest, se gazdasági erőt nem képviselnek. Nekünk csak az kellene, hogy békében éljenek a maguk kis értéktelen régióin. Ezzel szemben ezek a majom jenkik Japánban folyamatosan azon törik a fejüket, hogy árthatnának nekünk. Amikor átengedték az USAkokat már egyszer bebizonyították mennyit érnek. Legközelebb majd horvátok meg lengyelek jönnek Kyushun át, ha nem csinálunk velük valamit.

Amikor mi Japánra gondolunk, eszünkbe jutnak a szamurájok, az anime/manga, esetleg harc- és egyéb művészetek. Ezzel szemben, aki eJapánba téved az 16-28 éves amcsi World of Warcraft őrültekkel találkozhat leginkább. Viszont nem mindenki ellenség ott sem, ezt nem szabad elfelejteni.

Egyéb kérdésre pm-ben, comment-ben szívesen válaszolok.

Darshu


Az interjút készítette: Bosko Balaban

http://lh6.ggpht.com/_CBvv85Qaoio/S3XEBatDhSI/AAAAAAAAAaE/f4GXDAAqjwc/FUSZT.jpg" width="400">