Ifjú cégeseknek: A főnök és a dolgozó viszonya

Day 1,109, 05:02 Published in Hungary Hungary by Johnny Scott

Két variáció létezik, pontosabban három, de a harmadik az előző kettőnek a vegyítése.

1. Te, mint cégvezető, kommunikálsz az alkalmazottaiddal, tájékoztatod őket a cég jelenlegi helyzetéről,ha rossz az egészsége szólsz neki megkérded, hogy változtasson rajta, mert így a saját fizetését se teremti elő.
Ha jól megy a céged, a profitból meglepheted a legjobb melósokat egy két kenyérrel ,fegyverrel(mikulás, karácsony, vagy csak úgy). Ezzel is erősíted a ragaszkodását a céghez. 🙂
Miért jó ez neked, mint főnöknek? 😃 Kialakul egy állandó, fix emberekből álló munkaerő, nem kell állandóan új melósokra vadásznod. A piaci fizetés alatt egy picivel ( ésszerű kereteken belül) is szívesen dolgoznak, nem lépnek le, mert nem módosítod a fizetésüket naponta. Azt a kárt amit okoznak a cégnek az elején véletlenül ( tudatlanságból) 1-2 napon belül visszahozzák, és termelik a profitot.
Viszonylag "sok" időt igényel, de kifizetődő.

2. Ez a variáció az előzőnek a szöges ellentéte. Nem úgy pislogott a melós, ahogyan azt te elképzelted, figyelmeztetés nélkül kirúgod.
Ennek is van előnye, és hátránya. Előnye, hogy nem kell a munkásokkal foglalkozni, törődni.
Hátránya az, hogy állandóan keresed a jobb munkásokat, ami néha ráfizetős is lehet...

3. Ez a két általam leírt módszer vegyítése. Itt van x db állandó munkásod, és még hozzájuk jönnek az alkalmi melósok.


Lehetne még csűrni csavarni a dolgot, hogy minimálbéren dolgoztatod őket, és a felette lévű fizut átutalod nekik,de ez a dolgoztatás nagyon érzékeny a piaci változásokra, és a munkásokra. Nem kapja meg a fizetését időben, nem tud ütni, és egy korrekt stb. Ezt a rendszert használják a századcégekben, ahol ellátmányért dolgoznak 🙂

Dióhéjban, röviden tömören ennyi 🙂


Baráti üdvözlettel;
J.S