Hetkeolukorrast ja presidendi ametist

Day 4,397, 11:16 Published in Estonia Estonia by Mixliarder

Tere,

Uudiseid ja asju, mida tahaksin teiega jagada.

1. Piirkondade vahetuslepingud Jaapanis. 🇯🇵

Hiljuti palus Iraan, kellel on piirkond Jaapanis, Eestilt, Moldaavialt, Araabia Ühendemiraatidelt ja Jaapanilt koostööd regioonide vahetustehingutes, mis võimaldaks Iraanil liigutada oma pealinna Jaapanist tagasi nende oma piirkonda. Seda oli neil vaja, sest nii saaksid nad tagasi oma tootmisboonused. Olime muidugi nõus, sest see ei mõjuta meie treeningsõda Jaapaniga kuidagi eriliselt – ainus ebamugavus oli see, et meil oli üks öölahing, kuid täna hommikust on kõik nagu tavaliselt. Kõigi osapoolte koostöö oli ideaalne nagu ikka.

2. TW muutus Iisraeliga. 🇮🇱

Kuna meie treeningsõda (TW) Ukrainaga on lõppenud, on selleks, et igapäevaselt saaks pidada sama palju lahinguid kui enne, muutunud TW Iisraeliga ping-pongist tavaliseks TW-ks neis samades piirkondades, mida Ukraina kasutas. See tähendab, et saame peagi avada vastupanusõjad (RW) ja saada vastupanukangelase medaleid. RW avamise korraldused postitatakse riiklikus feed'is eRepi päevavahetuse paiku.

3. TW lõpetamine Ukrainaga. 🇺🇦

Ukraina ja Venemaa vahelise olukorra tõttu pidime sulgema TW Ukrainaga. Veidi selle taustast.
Pole saladus, et ukrainlased ja venelased vihkavad üksteist päriselu probleemide tõttu. Teadmata põhjusel otsustasid mõned Ukraina hoolimatud kongresmenid käivitada öösel Venemaa vastu loomuliku vaenlase (NE) seaduse ja proovida neid Moskva piirkonnas rünnata. Sellel poleks meile muidu mingit mõju olnud, kuid ainus Ukraina piirkond, millel oli piir Venemaaga, oli Kesk-Eesti. Kuna me ei luba rünnata teisi riike meie pinnalt ilma meie loata, võtsin kohe ühendust nii Ukraina kui ka Venemaa valitsusega, et saada aru, mis toimub. Mulle öeldi, et päriselu põhjustel on ukrainlased otsustanud rünnata Venemaad ja nad on üsna teadlikud, et see tähendab meie TW-i lõppu. Venemaa NE vastu hääletamine oleks pannud neile Ukraina kongresmenidele automaatselt külge "reeturi" sildi, nii et Ukraina valitsus ei saanud selle vastu palju ära teha, seega pole ma üllatunud, et see seadus nii lihtsalt vastu võeti. See oli Ukraina ja Venemaa vaheline siseküsimus.
Vahepeal otsustasid venelased selleks, et kaitsta oma tuumikpiirkondi rünnaku eest ja sulgeda oma piir Ukrainaga, korraldada Ukraina kontrolli all olnud Kesk-Eestis vastupanusõja (RW), millel oli 3,5-kordne determination, nii et see oli üsna kindel ja kerge võit. Püüdsin veenda venelasi seda veel mitte avama, olla vahendajaks Ukraina ja Venemaa vahel, kuid ma ei suutnud neid kuidagi takistada (ja ma saan neist aru, kuna nende riik oli ohus, seega ei saa neile seda ette heita).

Kogu see olukord pani meid kahe oma liitlasriigi – Ukraina ja Venemaa – vahel väga keerulisse olukorda. Kuni lahingu tulemus oli ebaselge, hoidusime me oma väga pika sõpruse austuseks siiski selles RW-s Eesti poolel (Ukraina vastu) võitlemisest.

Jäime nende mõlema riigiga väga headesse suhetesse, nii et põhimõtteliselt pole palju muutunud, kuna reageerisin presidendina kiiresti.

Mida siis presidendiks olemine õigupoolest tähendab? 🇪🇪👨‍💼

Selliste ootamatute ja kiireloomuliste olukordade lahendamine nõuab presidendilt väga kiiret reageerimist ja sõna otseses mõttes paljude inimestega tundide kaupa rääkimist. Ma võin teile öelda, et see oli väga-väga raske päev. Päev, mis pani mind mõtlema, et presidendil peab olema valitsusliikme kogemus ja teadmised, kuidas teha koostööd teiste riikide valitsustega. See on aidanud mind presidendina palju. See pole tegelikult nii lihtne ülesanne, nagu mõnikord tundub. Hea president peab olema tihti online, vastama kiiresti ja olema võimeline kiiresti reageerima igasugustele olukordadele. Tal peab olema piisavalt kogemusi, et mitte sattuda vaenlaste seatud lõksudesse. Presidendil on vastutus.

Soovin mõlemale kandidaadile palju õnne valimistel ja loodan tõesti, et valite meie armsa riigi jaoks parima.

Elagu Eesti!

Parimate soovidega,
eEesti President Mixliarder