Ambient on/off

Join the new world

 

From festimbeqa with Love

Day 1,865, 15:51 Published in Albania Venezuela by Catatumbo

Ka koh qe nuk kam shkru artikull sepse perdallim prej disave une mendoj se ka gjana me te rendesishme qe duhet me u marr ne kete loje.

Edhe pse shumica nga ju e dini ka disa persona qe nuk e dijn e duhet tia cek sepse eRepublik eshte nje loje strategjike ne te cilen shtylla kryesore esht WAR moduli. Kshtu qe duhet edhe njeher po iau ceki KJO LOJ ESHT STRATEGJI NUK ESHTE LETERSI APO GAZETARI SIC DISA E KUPTOJNE.

Te jau them te drejten ket artikull me e shkru me inspiroi Minatori me kangen e tij "Pse shkove ti " ku nder te tjerat ceket:

LEXOJ DEKLARATA NA DISA PATRIOT, GAZETAR, SHKRIMTAR, POET E BUDALL, VUAJTJET E TYNE PER KANG JAN PA NDA - KUR TE FOLSH ME TA TE DOKET VETJA SHKJA 😃

LINKU I KANGES http://www.youtube.com/watch?v=XMHPIzW4OiY

Me vjen keq per disa njerz qe mendojn se duke shpif e duke kritiku mendojn me arrit dicka. Fatkeqsisht eshte menyra ma e keqe qe e zgjedhin vetem njerzit e poshter qe duan ta ngrisin veten DUKE E PERQESH TJETRIN dhe ne kete menyre nuk krijohet asgje tjeter perpos Percarjeve te medha ne popoull.
Un mendoj se njeriu ngritet me pune dhe me vepra te mira dhe jo ashtu se sic mendojn disa .

Gjithashtu edhe nje gje tjeter e kam has qe nuk me ka pelqy tek ne si popoull: Ka shum lojtar qe para se me u fut ne Ushtri futen ne Parti.
Gjithashtu dhe shum kandidat qe duan te behen Kryetar Partish qe japin gjithcka disa dit para zgjedhjeve. Po besoni se ai mundi qe jepet per te arrit nje post partiak te jepet ne luftra - shqiperia kishte me qen shum me e forte.
Burra sic e ceka loja eshte strategji per nje shtet me te mir e me fort te organizum duhet mos me i kushtu rendesi shum gjanave sic jan Partite politike, apo shkrimet ne gazeta por mundohuni me u fokusu ne strategjin dhe knaqsit qe i jep loja e ti lam anesh muabetet e shpifjet se boni ky ashtue boni ky kshtu , se ato gjana nuk na cojn perpara po vetem se shkojm gjat nje shkatrrimit.

I juaji FestimBeqa
Ju faleminderit

 

Comments

Toverlani
Toverlani Day 1,865, 15:59

1st.

GladiatoriKS
GladiatoriKS Day 1,865, 16:01

Voted 😉

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,865, 16:04

Boll mir e paske thon, spo di a me shtu na tjert diqka tjeter a jo !

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,865, 16:07

V

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,865, 16:12

Heme festo qeke be shkrimtar

"Po besoni se ai mundi qe jepet per te arrit nje post partiak te jepet ne luftra - shqiperia kishte me qen shum me e forte." PO ca thu mer Festo ?! Une dua te luftoj per Shqiperin ju ikni e beni NAP. Do thuash ti ish strategji po pse mer fest behet paqe me ata plera ? me mire te kishim humb se sa te ulemi aq posht.

From festimbeqa with Love ket a mund te ma shpjegosh se spo e gjej dot ne fjalorin e gjuhes shqipe.

"Me vjen keq per disa njerz qe mendojn se duke shpif e duke kritiku mendojn me arrit dicka." po ce vret mendjen mer burr ti je aq i zgjuar sa ti besh ball ketyre njerzve apo e kam gabim?

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Day 1,865, 16:20

"Do thuash ti ish strategji po pse mer fest behet paqe me ata plera ? me mire te kishim humb se sa te ulemi aq posht"

@ArdiAlb , mu kon krejt patriota ne jeten reale , aq sa jemi ne loje.. besom qe shume , shume ma mire i kishim pas punt.

Vjollca Linda Ajdini
Vjollca Linda Ajdini Day 1,865, 16:25

shum mir paske shkru por mos e mer personalisht kete ktu krejt fjalt si demushhi e punt si kerkushi e qajo qe spo e lini DO SHQIPRIN KUR K LUFT KURSESI SPO MUJ ME KUPTU SE QFAR STRATEGJIE ESHTE

Erlindi
Erlindi Day 1,865, 16:29

V

Vjollca Linda Ajdini
Vjollca Linda Ajdini Day 1,865, 16:30

V po pres pergjigje

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,865, 16:39

iPanch0 Cfare do te thush ti me kete qe sje patriot ? Urime. Une po flas per nje gje krejt tjeter ti e con te patriotizmi. Pa lidhje.

Kabesos
Kabesos Day 1,865, 16:50

V

iPanchO
iPanchO Day 1,865, 18:38

V o>

DonCurtis
DonCurtis Day 1,866, 03:41

@ArdiAlb te thuash "a behet paqe me ata plehra, me mire te kishim humb se sa te uleshim aq pushte" eshte patriotizem i paster.

Te lumte festimbeqa per artikullin, v 😃

Rilindasi
Rilindasi Day 1,866, 04:09

Njeriu që ka shkruar artikullin është perfaqësues i Shqipërisë në EDEN, tani e kuptova pse po deshton mardhënia jonë me EDEN dhe aleanca në terësi.

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,866, 04:13

V BestimFeqa artikull shum i mir dhe pa as nje vrejtje po me pengoj fakti i ArdiAlb.
oj cull i v ogel po strategji osht me ba NAP pa kur Far pagese @NAP t jep shum t mira e ti ktu vje na qan trapin . dhe puna shkrimit eshte From festimbeqa with Love= Ardi alb Nga festimbeqa me dashuri per nenen tende qe ardiAlb ta perktheva masi bash deshte me dit se vetem ti u interesove perket sen .. e ta pershtata pak .

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,866, 04:31

Boom3ranG qeke nje lvl me i lart dhe e ndje veten BIG apo je shok me festin dhe nihesh shume i lart....nejse
Une jam i funditt qe e mori vesh per ket NAP nuk di asnje kriter ne lidhje me marveshjen dmth jam krejtesisht i painformuar nga ta di une qe ju nuk i keni dhen all atyre qe te dilni faqe bardh nga gjithe keto. pastaj historia ka treguar qe NAP-et tuaj te famshem kan dal gjithnje me sukses mjaftojm te shofim NAP-in e fundit dhe te kuptojm gjithcka. Ku vajten ato all qe ishin pjese e NAP-it ??? Ket duhet te na i thoni ju.
TE fala sateme nga festimbeqa

sulmuesi
sulmuesi Day 1,866, 04:59

Mire festim mire. Zgjidhni kalamoj si presidenta dhe pastaj flet per mekanizmin e lojes

erodial
erodial Day 1,866, 06:05

Voted Festim...shpresoj te merret mesazhi o7

Corps3 SS
Corps3 SS Day 1,866, 06:22

Our Festim V

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,866, 09:14

ArdiAlb spari festimbeqa i ka ba tfala moti nanes teme. lol edhe sdyti puna e all jion deklaru ku jan ndersa ty tpaska dal gjumi teper von ! dhe nuk ka histori NAP-i thjesht sene qe ndodhin ndersa ksaj here jam shum i sigurt qe NAP nuk do prishet dhe ky NAP o n favor tonin per shum arsyje e kshtu qe plp.com kur nuk din mos fol !

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,866, 10:08

KU vajten ato 200 000 all a sa ishin se nuk e mbaj mend ?

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,866, 12:23

nuk kam obligim met tregu po shfleto pak lexo

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,866, 12:57

.....................

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.