Foci-Eb eredményhirdetés és pakk-statisztika

Day 5,017, 05:33 Published in Hungary Hungary by align

A foci-Eb tippjátékának megnyeréséhez vezető útról már beszámolt 655321, lebilincselő cikkéből szakértői döntéseinek hátterére is fény derült. Elolvasását mindazoknak ajánlom, akik eséllyel szeretnének indulni a következő játékon (erepjátékosok, "fociszakértők", Marco Rossi stb).

Elevenítsük itt fel a döntő előtti pillanatokat.

1. Online Viktor: 359 pont
2. 655321: 356 pont
3. align: 341 pont

Döntő: Olaszország-Anglia.
Telitalálatért (gólok 90 perc után pontos megtippelése) még 25 pontot lehet szerezni.
Ezen kívül Online Viktor kapna még 25 pontot, ha Anglia lenne az Eb-győztes (655321 a németekre tippelt, align a franciákra, természetesen még az Eb kezdetén).

A harmadik helyen álló align-nak minimális esélye van csak az élre ugrásra: ez a meccs Online Viktor és 655321 harcáról szól. Vajon hogy érdemes tippelniük?

ő tudja, hogy ő tudja, hogy ő...
Ha Anglia nyer, Online Viktor biztosan kap 25 pontot, tehát megnyeri a játékot, mert ennél többet 655321 nem szerezhet. Tehát Online Viktor vagy olasz győzelemre kell tippeljen, vagy esetleg döntetlenre. De döntetlen esetén még mindig nyerhet Anglia hosszabbításban vagy tizenegyesekkel, és akkor megintcsak ő nyeri a tippjátékot. Tehát talán olasz győzelmet érdemes tippelnie 90 perc után? 655321 persze tudja ezt. 655321 várhatóan döntetlent tippel. (És ha azt tippel, érdemesebb Online Viktornak is döntetlent tippelnie, hogy kisebb eséllyel vegye át 655321 a vezetést?) Szóval hogy érdemes tippelniük?

Végül Online Viktor 2-1-es olasz győzelmet tippelt, 655321 pedig 1-1-es döntetlent. Ezzel el is dőlt, hogy Online Viktor nyeri a játékot, ha 90 perc alatt eldől a meccs vagy ha Anglia nyer bárhogy; és 655321 nyer, ha lesz hosszabbítás de aztán Olaszország győz. (Ha már én írom a cikket, megjegyzem, hogy 0-0-s 90 perc és végső olasz győzelem esetén holtversenyben nyert volna 655321 és align, tekintve, hogy align tippje 0-0 volt, és 655321 kapott volna 10 pontot az 1-1-es tippjéért.)

A meccs 90 perc után 1-1. Tizenegyesekkel utolsó pillanatban nyert Olaszország, és ezzel 655321.

A tippjáték végeredménye:

Köszönöm a játékot minden résztvevőnek, gratulálok 655321-nek és Online Viktornak (ő mintha a tippelésen kívül is értene kicsit a focihoz). Külön gratuláció birosznak, aki egyedüliként tippelt olasz Eb-sikerre; jankesznek, aki 50 pontot begyűjtött a döntővel (CR gólkirály, 1-1-es döntetlen) és még angol Eb-győzelmet is tippelt a játék elején; és steew12-nek, aki a csoportmeccsek után még az első helyen állt.

Magyarok pakk-statisztikája

Kb. 630 magyar játékos van. Legalábbis kb. ennyien ütöttek legalább egyet az elmúlt négy hétben magyar MU tagjaként.

Közülük 53 embernek van valamilyen pakkja.

Játékos - divízió ha nem div 4 - katonai egység
Pakkok az 5013. napon
Pakkok ma az 5017. napon

Az 5013. nap pakkjai még a nagy erepes olajválság előtt lettek véve/szerezve (kivéve tycoon de az itt mindegy).
A mai 5017. napon már csak annak van Maverick pakkja, aki vett azóta is (de a Power még kitart, azt nem lehetett venni azóta). A War és Combat Stash pakkokra nagyjából az igaz, mint Maverick-re, bár ezeket lehet venni még ma is.
Helyesbítés: egyeseknél még néhány napig kitart a múlt havi Maverick hatása, szóval csak néhány nap múlva derül ki, hogy hányan nem vettek ebben a hónapban. Mindenesetre Mavericket ebben a hónapban már nem lehet venni (kivéve egy heteset, erep app-ból).