Ambient on/off

Join the new world

 

eLT istorija 7: didžiosios aferos eLietuvoje

Day 825, 08:42 Published in Lithuania Lithuania by Petras Pirmasis
eLT pradžia
eLT istorija
eLT istorija 2
eLT istorija 3
eLT istorija 4
eLT istorija 5
eLT istorija 6


Sveiki, nors eLietuvoje buvo daug įvairių skandalų ir skandalistų į kuriuos istorija nesikiša, tačiau didžiausi iš jų verti paminėjimo ir užrašymo į eLietuvos istorijos puslapius. Būtent tai būtų trys bandymai apvogti eLietuvos valstybę, tiesa yra ir ketvirtas - vengrų PTO, bet apie jį jau buvo rašyta. Vagystės, nors ir neprilygsta pasaulinio masto vagystėms, kuriose sukasi dideli gold kiekiai ir kurios vertos atskiros temos, tačiau eLietuvos mastu jos buvo pakankamai didelės.
Tikiuosi jums tai neprimins kriminalinių naujienų suvestinės, bet įvykiai vyko tokie kokie aprašomi...

Taigi....
Pirmasis aprašomas įvykis buvo buvusio eLietuvos prezidento ir visuomenės veikėjo - manteliuks valstybinio turto iš Naujokų Ministerijos pasisavinimas. Jis įvyko šią vasarą manteliukui einant naujokų ministro pareigas. Buvo pasisavinta 600 lt arba 12 gold. Nei vyriausybei, nei kam nors kitam nebuvo pranešta. Štai kaip įvykį komentuoja pats manteliukas :
”Buvau paėmęs iš Naujoku ministerijos paskolą verslui įsigyti. Tai buvo nemenka 600 LtL paskola. Kodėl man jos reikėjo? Todėl, kad tuo metu nebuvo jokių alternatyvų, mano pinigai buvo "užšaldyti", jau buvau pražiopsojęs gerą pasiūlymą rinkoje. Todėl, vėl pamatęs galimybę, jos griebiausi."
Tai be abejo buvo nedovanotinas dalykas, nors tuo metu buvo nemaža jo šalininkų, tačiau dalies žmonių pasitikėjimą jis prarado, ko gero tai ir sąlygojo jo pralaimėjimą rugpjūčio prezidento rinkimuose prieš Roką.

Afera numeris 2. Tai neseniai grįžusio į žaidimą Lietuvaičio bandymas pavogti 5000 Lt iš valstybinio iždo. Dėl prastos eRepublik rinkimų į Seimą sistemos ir dėl mažo eLietuvos gyventojų skaičiaus, į Seimą galėjo patekti kas tik norėjo. Tuo pasinaudojęs Lietuvaitis pateko į LT Seimą. Nėra žinoma nei konkrečių motyvų, nei priežasčių vedusių jį atlikti nešvarų darbą. eLietuvos valstybinis bankas yra Lietuvos Taupomasis Bankas (LTB) į kurį Seimas reguliariai perveda pinigų sumą iš valstybės iždo. Lietuvaitis sukūrė fiktyvią organizaciją "Lietuvos Taupamasis bankas" ir būdamas Seimo nariu paleido įstatymo pataisą 5000-ių litų pervedimui į šią organizaciją. Keletas Seimo narių balsavo "Už". Laimei, fiktyvi organizacija buvo pastebėta ir nusikaltimas buvo atskleistas, o dauguma Seimo narių balsavo "Prieš". Pats Lietuvaitis pabėgo į ePrancūziją ir bandė prašyti jos pilietybės, bet kiek vėliau metė žaidimą iki dabar...

Trečioji, pati didžiausia afera buvo to paties mantetliuko LTB apvogimas. 2009 metų rudenį-žiemą jam du kartus buvus išrinktam eLietuvos prezidentu, tapus Spaudos milžinu manteliukas nusprendė mesti žaidimą, motyvuodamas tuo, kad adminai padarė apmokamas treniruotes (lana), beje jis teigė, kad yra viską pasiekęs ir nebemato prasmės toliau žaisti (pataisykit, jei klystu).
Kaip buvęs prezidentas jis žinojo LTB slaptažodį ir, kadangi vistiek palieka žaidimą, tuo pasinaudojo. Vieną rytą eLietuvos piliečiai atsidarę LTB puslapį žaidime pamatė, kad dingo visi jame buvę pinigai (2500-2600 gold) , negana to, dingo pinigai ir iš Kultūros ministerijos (1000 lt).
Buvo pagalvota, kad tai buvo vienas iš žaidimo klaidų, kokių kartais pasitaiko, ir buvo paprašyta adminų gražinti auksą. Tas ir buvo padaryta, tačiau vėliau manteliukasatskleidė kortas ir prisipažino padaręs vagystę. O už vagystę jis buvo pelnytai užbanintas 🙂
 

Comments

1shakalas1
1shakalas1 Day 825, 09:09

Vistiek Manteliuką prisiminsim per amžius iš eLietuvos istorikų 🙂

XerTaLT
XerTaLT Day 825, 09:10

As ir norejau y metrasty papult :'(

saslykas
saslykas Day 825, 10:12

Kodėl, XerTa?

pau_lius
pau_lius Day 825, 11:23

Smagu kad parašė tokį gerą straipsnį 🙂

ToMaXaS
ToMaXaS Day 825, 14:07

Jei manteliuka atbanintu 2.5k gold gautumen

Granadierius
Granadierius Day 825, 16:03

"Buvo pagalvota, kad tai buvo vienas iš žaidimo klaidų, kokių kartais pasitaiko, ir buvo paprašyta adminų gražinti auksą. Tas ir buvo padaryta"
Tai dabar galime išimti visą auksą ir pasakyti adminams kad begalvis viščiukas pavogė 😃 Gal vėl gražintų.

nestasLTU
nestasLTU Day 826, 14:01

Perskaiciau visus istorijos straipsnius. Idomu. Tik nespurantu kodel uz vagystes baninama, tai turetu but idomi zaidimo dalis, o ne administratoriu rupestis.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.