Ambient on/off

Join the new world

 

eLT istorija 4 : Prezidento rinkimai

Day 697, 03:17 Published in Lithuania Lithuania by Petras Pirmasis

Sveiki, po pertraukos pagalvojau, kad atėjo metas papildyti eLietuvos istorijos metraštį dar vienu straipsniu.
Mūsų valstybėje, kartais juokais ,kartais rimtai pasigirsdavo balsų, tiek iš lietuvių, tiek iš užsieniečių, kad eLietuva yra diktatūra ir pan. Taigi, šiame straipsnyje pabandysiu aprašyti prezidento rinkimus siedamas ją su mūsų virtualios valstybės visuomenės raida.
Prezidentas šiame žaidime yra svarbiausias ar vienas svarbiausių valstybės asmenų.Prezidentas eRepublik turi įtakos šalies vidaus politikai, tačiau labiausiai jis įtakoja užsienio politika - galima pasakyti, kad jis ja formuoja. eLietuvoje prezidentas turi dar didesni vaidmenį - jis formuoja vyriausybe.
Tik prezidentas gali skelbti karus, siūlyti kitoms šalims pasirašyti sąjungas ir kitokius karinius sprendimus. Jo rinkimai vyksta kiekvieno mėnesio 5-ą dieną.
Kaip žinome, eLietuva žaidime atsirado šių metų balandžio 8-ą dieną,tad pirmieji prezidento rinkimai vyko tik gegužės mėnesį. Gyventojų buvo mažai, aktyvių narių buvo galima ant pirštų suskaičiuot. Todėl pirmuoju ir vieninteliu kandidatu iš mūsų bendruomenės buvo pasirinktas, vyriausiasis derybininkas su vengrais, visiems žinomas cawx. Konkurentų ex-prezidentui nebuvo, todėl jis vienbalsiai tapo eLietuvos vadovu.
Antrieji rinkimai.eLietuva vystėsi lėtai.Baby-boom birželio mėnesį įvyko tik po prezidento rinkimų.Todėl dėl tų pačių priežasčių kaip ir prieš tai, prezidentu vėl vienbalsiai buvo išrinktas cawx.
Lietuvos gyventojų skaičiaus ir patirties augimas daro savo.Ir tai yra gerai... Tretieji rinkimai nuo praeitų dviejų išsiskyrė tuo, kad vėl kandidatuojančiam cawx atsirado pirmasis konkurentas, taip pat senas bendruomenės narys- jozykas.Tačiau rinkimus, dideliu skirtumu, laimėjo vėlgi žinom kas.
Rugpjūčio 5-osios dienos prezidento rinkimai, ko gero vieni įdomiausių iš kol kas vykusių. Cawx nebekandidatavo ir išėjo atostogų, o vasarą padidėjus eLT gyventojų masei iškilo ir nauji aktyvūs bendruomenės nariai, kurie pasišovė dirbti dėl eLietuvos būdami prezidentais. Tai dabartinis prezidentas manteliuks ir seimo narys Rokas. Rinkiminė kompanija išsiskyrė ilgais straipsniais,ilgomis diskusijomis ir dideliais "purvų drabstymais" (kartais inspiruotų ne tiek pačių kandidatų kiek jų šalininkų,kurių neminėsiu). Viskas turėjo išsispręsti rinkimų dieną. Po atkaklios visą dieną vykusios atkaklios kovos, rinkimus laimėjo Rokas rezultatu 180-132 balsai.
Po visą mėnesį trukusio Roko prezidentavimo, rugsėjo rinkimus ruošėsi laimėti ir prezidentu tapti manteliuks. Rimtų kandidatų nebuvo, tačiau neilgai trukus iki prezidento rinkimų, savo kandidatūrą netikėtai paskelbė cawx. Buvęs prezidentas vėl gavo eLietuvos gyventojų paramą, ko gero patirtis ir gyventojų pasitikėjimas bus nusvėrę jaunatvišką manteliuko entuziazmą ir reformų siekimą.
Apie paskutiniuosius rinkimus nebus aprašoma, kadangi jie vyko neseniai, tad manau ir taip viskas yra žinoma.
Išvados: vadinama cawx "diktatūra", eLietuvoje egzistavo ne dėl pačios diktatūros, o dėl to, kad jaunoje valstybėje yra mažai aktyvių žaidėjų,kurie sugebėtų valdyti šalį, atsakyti už savo sprendimus ir atstovauti ją tarptautinėje arenoje. Demokratijos bruožas yra įvairiapusiškumas (pliuralizmas), tad norint siekti demokratijos reikia ir daugiau žaidėjų su skirtingomis nuomonėmis, vizijomis ir lyderių, kurie atstovautų visuomenę, iš kurių galėtume mokytis ir semtis patirties.

 

Comments

kristaus_tevas
kristaus_tevas Day 697, 04:28

na va dar vienas straipsnis supažindinantis su situacija 🙂 ir puikiai pavykęs, sveikinu 🙂

LtLukoziuz
LtLukoziuz Day 697, 04:48

Pastraipas daryk platesnes, atrodo kaip wall of text.

Fakierkas
Fakierkas Day 697, 06:03

Man rods autoritarizmas geriau ,nei gleizna demokratija.

manteliuks
manteliuks Day 697, 07:20

Kada nors parašysiu memuarus apie visus rinkimus, kuriuose teko dalyvauti...

Petras Pirmasis
Petras Pirmasis Day 697, 07:27

Fakierkai,geriau stipri demokratija su stipriais zaidejais,kurie turi ideju ,savo nuomone,gincijasi,iesko kompromiso ir randa geriausia sprendima. Cia aisku yra nerealu ar,taciau,manau,turetume siekti to.

Sobiskatis
Sobiskatis Day 697, 16:27

Aš manau autoritarizmas gana blogas dalykas, nes tada šalį valdytų tik vienos pažiūros atstovas.

lemingai
lemingai Day 718, 18:04

Aš tas naujokas, dėl kurio (taip tikiuosi) vertėjo šiuos straipsnius rašyt. Perskaičiau visus keturis, labai ačiū.

ZygimantasB
ZygimantasB Day 768, 10:01

Labiausiai patiko šita vieta:
"Tačiau rinkimus, dideliu skirtumu, laimėjo vėlgi žinom kas."
:DD Prajuolino 🙂

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.