Ambient on/off

Join the new world

 

eLT istorija 3 : eLietuvos ekonomika valstybės pradžioje...

Day 670, 10:22 Published in Lithuania Lithuania by Petras Pirmasis

Sveiki, šį kartą pabandysiu trumpai aprašyti dar nenagrinėtą mūsų šalies istorijos dalį - eLietuvos ekonomiką valstybės pradžioje.Noriu pridurti ,kad čia yra ketvirta eLT istorijos dalis ir tiems kurie dar neskaitę ankstesnių dalių šiame laikraštyje,patariu paskaityti ,kad geriau suprastumėte apie ką eina kalba.

Background'as...

Šiame žaidime (bent jau eLietuvoje) ekonomika yra glaudžiai susijusi su valstybe(kuri nustato mokesčius,kuria įmones,spausdina pinigus) ir politine situacija šalyje.eLietuvos pradžioje nebuvo jokios valstybinės valdžios (nei kongreso,nei vyriausybės,nei prezidento),kuri galėtų padėti kurti lietuviškas įmones kitaip stabdyti užsienio kapitalo veržimąsi.

Užsienio žmonių ir kapitalo invazija...


Taigi vos mūsų šaliai buvus sukurtai, į ją iškart pradėjo veržtis užsieniečiai, vieni politiniais ,kiti ekonominiais tikslais, būtent užsidirbti pinigų.Stichiškai pradėjo kurtis daug įmonių: Grain Lietuva,Golfas Grain, dar išlikusi SUN!,garsaus amerikiečio Wade Seagrave įkurta Wade's Food World-tai tik keletas jų. Užsienio kapitalas valstybei ir jos gyventojams yra pavojingas tuo ,kad kitataučiai gali bet kada pasitraukti palikdami darbuotojus be darbo,o kad jo susirast tekdavo kartais tekdavo laukti kelias dienas.Nebuvo jokių kainų susitarimų ar bandymų reguliuoti-kiekviena įmonė veikė sau.Užsieniečiai neplanavo užsilikti mūsų šalyje,todėl jie mokėjo mažus atlyginimus ir laikė aukštas kainas: Q1 batonas ~1,80 Lt ,Q2 batonas >2,00 Lt.

Kuriasi Lietuviškos įmonės..

Šitame chaose,tuo pat metu, pradėjo kurtis ir pirmosios lietuviškos įmonės,kurios kapitalą buvo sukaupusios dar prieš susikuriant eLietuvai :Maxima eLT UAB - valgis,Vilniaus duona,Kauno Grūdai,Giedris wood,Sabonis-1,Lithuanian Gifts.Tačiau jaunoms įmonėms buvo sunku-darbuotojų trūkumas su mažu wellness (nebuvo training war),mažas kapitalas.Tačiau patriotiškai nusiteikę mūsų verslininkai nemetė verslo ir pasiliko eLietuvoje.

Toliau..

Tačiau tikras perversmas ekonomikoje įvyko ,kai ,pasitraukus vengrams, valdžią kongrese paėmė lietuviai ir buvo įkurtos 3 naujokų įmonės (gamyba,žemes ūkis ir statyba) ir Lietuvos Taupomasis Bankas,kuriame saugomos valstybės atsargos. Užsieniečiai taip pat po truputį pradėjo trauktis,kadangi lietuviai ėjo dirbti į besiplečiantį elietuvių verslą ir pirkti prekę lietuvišką. Kongresas taip pat pradėjo mokesčių reformą ,kurią inicijavo bixiukas, Dionizas ir buvęs prezidentas Rokas (prieš tai visi mokesčiai buvo po 10 procentu).


Taip eLT verslas,valstybė ir jos piliečiai,atlaikę visus sunkumus, pradėjo eiti kryptinga vystymosi ir stiprėjimo kryptimi...

 

Comments

Roji Wakayama
Roji Wakayama Day 670, 10:26

Labai geras straipsnis. Neilgas, įdomus ir informatyvus. Manau, kad kiekvienas save gerbiantis lietuvis turėtu jį perskaityti. Voted and Subscribed

Laurinux
Laurinux Day 670, 10:30

"Save Gerbiantis Lietuvis" o pats turi nelietuviska eRepublik varda.

cawx
cawx Day 670, 10:33

Laurinux, nuo kada "x" yra Lietuviu kalboje?

Asiolas
Asiolas Day 670, 10:37

Gf

Saruncikas
Saruncikas Day 670, 10:39

Dar istorijos. Dėkui tau žmogau 🙂

TheUnit Litas
TheUnit Litas Day 670, 11:00

Lietuviu nera, bet yra oniuko kalboje. 🙂 PS: Voted!! Skaiciau visus! 🙂

Bruolis
Bruolis Day 670, 11:03

drazus straipsnis dekui

Nutzz
Nutzz Day 670, 11:21

Voted

HeDas
HeDas Day 670, 11:56

"Laurinux, nuo kada "x" yra Lietuviu kalboje?"
Nuo tada kai atsirado one.lt

Vytautas Likas
Vytautas Likas Day 670, 12:53

Sauniai tu cia aprasineji musu valstybes istorija. Suzinojau tikrai daug idomiu dalyku. Dekoju ir laukiu kitu naujienu. 😉

joookis
joookis Day 670, 14:23

Laurinux, kuris tau žodis iš autoriaus slapyvardžio nelietuviškas ?

Tadezzini
Tadezzini Day 670, 15:18

kodel mano dovaneliu nieks neatsimena :'/

lt simas
lt simas Day 671, 00:03

Čia kaip istorijos vadovėlis, tik įdomiau. Voted.

Laurinux
Laurinux Day 671, 00:23

Cawx nuo kada "W" ir "X" Lietuviu kalboj?

jookis cia net ne apie straipsny tai patylek ok?

Justas Miculevicius
Justas Miculevicius Day 671, 00:37

Puikiai pasakyta 🙂 daugiau tokiu straipsniu!

lt simas
lt simas Day 671, 00:51

Tai cawx nieko nesakė apie straipsny naudojamas nelietuviškas raides, o tu sakei.
P.S. nuo kada "ok" lietuviškas žodis?

The Unit Helius
The Unit Helius Day 671, 01:23

kai jūs pikti 🙂

Rokas
Rokas Day 671, 02:51

Šiek tiek netikslumų:

bixiukas inicijavo mokesčių reformą. Dionizas, o vėliau aš tiesiog prisidėjom.

Ekonomikos kilimas prasidėjo tikrai ne su naujokų įmonėmis ir vengrų pasitraukimu. Jis tiesiog prasidėjo 🙂

Pradžioje buvo tiek užsienietiško tiek lietuviško kapitalo įmonių. Apie tai galima rasti forume archyve.

Petras Pirmasis
Petras Pirmasis Day 671, 06:35

Siek tiek paeditinau straipsni, aciu uz pastabas.

NocKme
NocKme Day 671, 11:35

Voted! We need more!!!

Laurinux
Laurinux Day 671, 11:43

Tai cawx nieko nesakė apie straipsny naudojamas nelietuviškas raides, o tu sakei.
P.S. nuo kada "ok" lietuviškas žodis?

O nuo kada zodis P.S. yra Lietuviu zodyne?

beruus
beruus Day 671, 18:21

Roji gi japonas lietuviskai snekantis ar kazkas panasaus 😁 o seip straipsniai kaip visad informatyvus ir idomus daugiau tokiu 🙂!

Laurinux
Laurinux Day 672, 00:24

nockme, kas tu blet ? hentai? Tu Lietuviskai bandyk rasyt. Atsibodo kai patys Lietuviai angliskai raso Lietuviskuose straipsniuose. Tai ne tik neptatriotiska bet ir darosi ikyru.

Suinas
Suinas Day 672, 04:24

Labai gražu, skaitydamas šiuos straipsnius bent jau aš asmeniškai labiau galiu įsivaizduoti ir vertintį padėti dabartinėje eLietuvoje.

Suinas
Suinas Day 672, 04:27

Atsiprašau visų ePiliečių bet nesusilaikiau. LAURINUX tu botagalvi, gal jau pričiaupsi savo srėptuvę? Tu mokai kitus rašyt lietuviškai, nors pats šūdą ką čia šneki. jau geriau šnekėti taisiklinga anglų kalba negu tavo iškraipyta lietuvių kalba, taip kad snarglį leisk sparnus ir eik ten iš kur atėjai.

bixiukas
bixiukas Day 672, 05:03

Dar reikėtų paminėti, kad tada su LTB kartu pradėjom reguliuoti valiutų kursus, kad išlaikyti stabilų Lito ir Gold santykį. Kad užsieniečiai negalėtų įtakoti ekonominio stabilumo?

lt simas
lt simas Day 672, 06:00

Laurinux, P.S. yra trumpinys ir jį galima naudoti lietuvių kalboje. O tavo rusiški keiksmažodžiai ir lietuviškų raidžių nerašymas tikrai "pagražina" lietuvių kalba. Juokiasi puodas, kad katilas juodas.

joookis
joookis Day 672, 07:43

Laurinux, patariu nesišvaistyt čia visokiais "patylėk" ir patriotiškumo ieškojimais, kitų menkinimais, nes nieko nepasieksi, ir iš vis taip elgdamasis nekaip atrodai, ir mūsų šalį reprezentuoji.

Laurinux
Laurinux Day 672, 07:46

cia mes galim visa diena kalbet apie nelietuviskus zodzius. O suinas tegul eina namo, nevisi turi Lietuviska klavetura tai as tau negaliu "grazinti" zodziu

joookis
joookis Day 672, 16:53

Kokia tavo klaviatūra, kad neturi net skaičių? Mano irgi klaviatūra nelietuviška. Compaq, tai čia iš kinų turbūt parvežta.

Suinas
Suinas Day 672, 22:45

Aš namie ir esu....

Fail..

timothybeasley
timothybeasley Day 678, 07:34

A very informative and helpful article. Thank you!

ZygimantasB
ZygimantasB Day 768, 08:26

Straipsnis labai geras, visada buvo įdomu sužinoti kokios kainos vyravo anksčiau eLietuvoje, tačiau visą nuotaiką sugadino Laurinux'o komentarai ir dar sakai, kad "oj aš neturiu lietuviškos klaviatūros", tai dabar dauguma jos neturi, bet vis tiek rašo lietuviškai ir net nevaro ant kitų kaip tu...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.