Ambient on/off

Join the new world

 

eLT istorija 2: kovos dėl Baltijos

Day 656, 03:53 Published in Lithuania Lithuania by Petras Pirmasis

Kaip jau buvo galima nuspėti ,šis straipsnis bus apie sunkumus tarptautinėje arenoje,konkrečiai: Latvijos-Suomijos karą ,kuriame nemažą vaidmenį suvaidino ir Estija su Lietuva...

Priežastys,šalys :

Svarbiausia šito suomių pradėto imperialistinio karo priežastis buvo Latvijos high grain regionas- Zemgale.Jį finai norėjo užgrobti ,nes patys neturėjo jokio high regiono,ir taip pagyvinti savo ekonomiką. Jėgų santykis ,tuo metu buvo didelis: suomiai turėjo >1000-čio gyventojų ir organizuotą kariuomenę ir q5 ligoninę , Latvija tik ~400-500 gyventojų ir be organizuotos kariuomenės,be ligoninės.Ruošiantis karui,vyko derybos: mūsų broliukai sužinoję apie galimą invaziją prieš pat karą pasirašė MPP su estais.Suomiai sudarė sutartį su rusais ,kad paėmę Zemgale ,grąžins rusams užgrobtus regionus: Maskva ir Peterburgą,o rusai nesipriešins ir nedarys RW.

Karo pradžia...


Karą prieš Latviją suomiai pradėjo birželio 8-ą dieną arba 565 dieną eRep laiku. Invaziją finai tą pačią dieną pradėjo iš užgrobtų Rusijos regionų. Pirmas mūšis įvyko Latgale regione,kur susidūrė suomių ir latvių su estais pajėgos.Jėgos buvo nelygios ,kadangi mūsų broliai neturėjo ligoninės jie buvo priversti keliauti į Estiją,kur buvo q5 ligonine. Nors lietuviai ir nekovojo tiesiogiai prieš suomius ,tačiau kariauti į Estiją vyko ir gausios mūsų karinės pajėgos, netgi kongreso nariai pasiaukojo ir išvažiavo kariauti ir eLietuvos kongrese liko tik 14 žmonių.
Tačiau nepaisant didvyriškų, visų Baltijos šalių pastangų ,mūšis buvo pralaimėtas skirtumu -1300 suomių naudai.

Strategija ..

Po pirmojo mūšio suomiams buvo laisvas kelias į pagrindinį savo tikslą -high grain regioną Zemgale. Naujam mūšiui ruošėsi abi pusės. Latviai nusprendė ,kad geriau kuriam laikui atiduot Zemgale eLietuvai ir paskui atsiimt, negu atiduoti ją suomiams.Taigi latviai pasiūlė mums paskelbti karą Latvijai ir atimti Zemgalę ,viską finansuos jie patys (karo paskelbimas 300 gold,regiono puolimas 60 gold),o karo paskelbimas Lietuvai suomiams kainuotų dar 360 gold. Tuo pačiu metu latviai pasirašė MPP su eUK ir..eKinija.
Taigi lietuviai gavę iš latvių pinigų kariniams veiksmams paskelbė karą Latvijai ir puolė Zemgale.Teoriškai latviai turėjo nekariaut tame mūšyje prieš mus,tačiau mums puolant suveikė MPP su UK ir britai nieko nežinodami gynė Zemgalę ,nors turėjo nieko nedaryt.Taigi mūsiškiai pamatę ,kad šnipštas gaunasi atsitraukė ir operacija nepavyko.
Tuo metu suomiai ,po nepavykusios mūsų ėjimo ruošėsi paimti Zemgalę.Tam ji pasikvietė kareivių iš kitų šalių : kroatų,šiek tiek amerikiečių ir...britų (nors jie turėjo kovoti už latvius,bet britų armija traukė padėti suomiams).
Mūšis už Zemgale prasidėjo birželio 11-ą dieną .Vėlgi nors su lietuvių, estų ir lazokratų(turkų kariška organizacija padedanti mažiems kovoti prieš didelius 🙂 ) pagalba, silpna ir maža Latvijos valstybė ,kurios iždas jau ištuštėjęs,nesugebėjo atremti didelio suomių ir jų tarptautinių pagalbininkų puolimo. Mūšis buvo pralaimėtas rezultatu -30000 !!!

Toliau...

Mūšis pralaimėtas. Suomiai pasiekė savo tikslus ir užemė Zemgale regioną.Latvija buvo visiškai sugniuždyta,teturinti vos ~220 išvargusių žmonių ,tuščią iždą ir nebeturinti high grain regiono (puikus taikinys dabartiniams eLietuvos naujokams-imperialistams ,kurie rėkia : Prijunkim Latviją!!!).
Nors kovos veiksmai ir baigėsi ,tačiau taikos dar nebuvo.
eSuomija ištesėjo prieš karą duotus pažadus rusams ir grąžino jiems Maskvą ir Peterburgą pasilikdami Latvijos regionus. Tačiau tada suomiai būgštavo ,kad rusai gali juos užpulti ir atimti Zemgale ,todėl RW būdu grąžino latviams Latgale regioną.
Tuo tarpu patys latviai jau manė apie Zemgales atsiėmimą. Sustiprėję ir surinkę pinigų į iždą jie po mėnesio (liepos 12-ą) puolė suomius su gausia sąjungininkų koalicija : lietuviai ,estai ,lazokratai ,vengrai ,rusai. Antrasis Zemgales mūšis baigėsi triuškinama sąjungininkų pergale ir eLatvija buvo vėl suvienyta.

Karo pabaiga...

Suomiai pralaimėję ir netekę Rusijos regionų jau nebegalėjo pulti latvių todėl buvo sudaryta ,besąlygiška taika. Taip ir baigėsi suomių imperijos laikotarpis ,o elatvių tautai,dėl baby-boom prasidėjo šlovingas istorijos laikotarpis ir dabar Latvija yra 24-a tarp visų ePasaulio valstybių.

Tuo tarpu eLietuvoje taip pat prasidėjo nedidelis baby-boom ,per kurį atėjo daug naujokų ,dėl kurių ir rašiau šiuos straipsnius.Taigi rašyti apie tolimesnius įvykius nėra prasmės, nes dauguma juos žino...nebent dar vėlesniems naujokams... 

Comments

God Wyges
God Wyges Day 656, 04:12

Labai patinka man sie straipsniai, taip ir toliau 😉

Labai norim ir kito straipsinio 😃

manteliuks
manteliuks Day 656, 04:42

Kadangi čia jau viskas žinoma, tai permečiau akimis tiktai... Jei neklystu, pamiršai paminėti tai, kad praktiškai pusė eLatvių, įskaitant jų tuometinį prezidentą buvo užbaninti, ir mums puolant regioną, jie nebegalėjp "retreatint".

aVator
aVator Day 656, 05:57

Kaip naujokui, Skaityt tikrai idomu. Keep it up

bugaz
bugaz Day 656, 06:34

manteliuks, o kokio velnio jie buvo užbaninti...?

andriusv
andriusv Day 656, 08:58

Taip taip, ir banai buvo. Bet istorija labai tiksliai atpasakota. Šaunuolis!

Ferame
Ferame Day 656, 10:20

Labai aciu uz eistorijos pamoka tokiems kaip as voted

candiz
candiz Day 656, 11:32

jo tikrai kieti straipsniai

Rytis777
Rytis777 Day 656, 12:02

dekoju uz idomia eLietuvos istorija.dar karta dekui.

Vilou
Vilou Day 656, 13:17

Kiek teko skaityti kitur istoriniuose saltiniuose tai siuo atveju rusai isdure suomius ir tapo didvyriais.

Blendukas
Blendukas Day 656, 14:51

Super 🙂

kamelote
kamelote Day 657, 03:38

labai tau ačiū jog rašai tokius straipsnius , šaunuolis 😉

Alanar
Alanar Day 657, 06:54

Sudomino straipsnis, pasijauciau geriau nei istorijos pamokose...

Kaniokas
Kaniokas Day 668, 14:17

"eSuomija ištesėjo prieš karą duotus pažadus rusams ir grąžino jiems Maskvą ir Peterburgą pasilikdami Latvijos regionus"
Velokai rasau, bet ar tikrai taip viskas buvo? Man rodos dar puolant ziemgale rw kilo maskvoje, dar tuometinej rusijos armijoj visi buriai keite avatarus ir vaziavo i rw.
suomiams neuzemus zemgales jie butu like be High grudu regiono.
O suomiu sprendimas buvo paprastas. Jie laike originalu rusijos regiona. tuo metu peace vis stiprejo ir isivaziavo i negailestingus atlancio uzkariavimus. Kam jiems tas galvos skausmas. jie sutare su tuometiniu rusijos prezidentu del regionu grazinimo. o patys nusiziurejo neutralia (tik neoficialiam baltijos aljansui priklausiancia) sali.
Plius tikrai pagalbos butu buve daugiau, taciau suomiai protingai pasirinko kai vyko (nepamenu koks) svarbus musis tarp indonezijos ir rumunijos ir dideles peace pajegos buvo sutrauktos ten

Petras Pirmasis
Petras Pirmasis Day 668, 23:02

Taip ,dovanokit,cia is tikruju i tuos straipnsius neideta nemazai informacijos.Kodel? Nes tai straipsnis naujokams ir siaip paprastiems skaitytojams.Norejau iterpt apie RW Maskvoje,bet tiesiog neradau kur ,o jeigu iterpciau tai tekstas pasidarytu labai painus ir ilgas beaiskinant visas aplinkybes.

RolandasN
RolandasN Day 669, 16:59

Puikus straipsnis man kaip naujokui tikrai patiko

Valentinas Didysis
Valentinas Didysis Day 670, 05:13

Geras straipsnis, nesenai pradėjau žaisti ir būčiau nežinojęs kokios čia kovos buvo.

ZygimantasB
ZygimantasB Day 768, 07:20

Vel puiki eIstorijos pamoka 🙂

Manvys
Manvys Day 1,185, 06:09

Idomu 🙂

Keedainiai
Keedainiai Day 1,557, 06:43

daug sužinojau įdomu

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.