Ambient on/off

Join the new world

 

eLietuvos politikos užkulsiai Nr. 9 - Konkurso rezultatų ir rinkimų apžvalga

Day 1,802, 16:06 Published in Lithuania Sweden by Brisiaus Galas
Sveiki mieli eLietuvos piliečiai,

Sveikinu visus kolegas, naujai iškeptus seimo narius su sėkmingais rinkimais. Taip pat noriu pasveikinti triuškinančia 47,33% persvara Baltarusijos rinkimuose laimėjusią partiją Nacyjanalny Front, bei paguosti kad rinkimų rezultatai buvo anuliuoti. Ne... Visdėlto nesu „guodimo“ nuotaikoj, tad sveikinu visus Lietuvos kareivius, bei mūsų sąjungininkus su triuškinančia pergale prieš bulbų armiją, su Bulbašijos nutrynimu ir jų seimo rinkimų sužlugdymu.Praeitame straipsnyje buvo paskelbtas konkursas kurio metu dalyviai spėjo kuri partija po balsų perskaičiavimo praras daugiausiai balsų.

Tikriausiai niekam ne paslaptis jog balsų perskaičiavimas yra galimo balsų klastojimo prevencija. Kartas nuo karto atsiranda gudruolių kurie jaučiasi protingesniais už kitus žaidėjus, bei žaidimo administraciją ir pabando praslysti į siekiamą postą ne itin demokratišku būdu.

Prieš atnaujinant politikos modulį, eRepublik‘e buvo taikoma vienmandatė rinkimų sistema t.y. buvo balsuojama už atskirus žmones atskirose rinkiminėse apygardose (regionuose). Rinkimuose kaip kandidatas dalyvavau nemažai kartų (dažniausiai nesėkmingai) ir per tą laiką pastebėjau kad 1-2 balsų panaikinimas buvo gan įprastas reiškinys. Net iškilios ir nepriekaištingos reputacijos asmenybės kartas nuo karto prarasdavo po keletą balsų.

Todėl esu padaręs išvadą kad „mulčių gaudymo“ sistema nėra tobula ir pasitaiko kad balsai būna neužskaityti, net jei biuletienis nėra suklastotas pasitelkus daugybines registracijas. Žinoma jeigu panaikinama 20 ar 40 balsų – tada jau aišku kad buvo apsiginkluota vadinamais "mulčiais". Bet net kai balsų klastojimo atvejis yra akivaizdus, yra galimybė jog tai tiesiog oponuojančios partijos ar konkurento (pvz. Prezidento rinkimuose) provokacija siekiant kandidatą apjuodinti – tokiu atveju kur slypi tiesa, lieka spręsti pačiai visuomenei įvertinant kaltinamojo-(ų) reputaciją.

Nors nežinau kaip tiksliai vyksta tikrų/suklastotų balsų rūšiavimas (galbūt kažkada buvo aprašyta?), bet galiu paspėlioti.

Labiausiai tikėtina kad yra atseikėjama dalis balsų iš tų žaidėjų kurie užsiregistravo į žaidimą diena ar dvi prieš rinkimus. Taip pat tikėtina kad prie netinkamų balsų priskiriami senų neaktyvių žaidėjų (kaip aš vadinu „pensininkų“) balsai. Žaidėjai prisijungiantys porą kartų per mėnesį pasižiūrėti kas vyksta bei rinkimų dieną ar kelios dienos prieš rinkimus iš nuostalgijos prabalsuojantys už partiją taip pat gali būti klaidingai (o galbūt ir ne) priskiriami prie netinkamų balsuotojų.

Šiandien 9:59 ryte buvo užfiksuoti tokie rezultatai (ačiū iPSiArt už skryną):


Po balsų perskaičiavimo patvirtinti šie rezultatai:


Kaip matote iš viso panaikinta 15 balsų:
Po 5 balsus prarado Solidarumas ir Lietuvos Laisvės Sąjunga –LLS-, 3 balsų neteko Lietuvos Moderatų Sąjunga, 2 balsus pasimetė Lietuvos Tėvynės Sąjunga ir su tuo pačiu balsų skaičium liko Lietuvių Nacionalistų Partija.

Kalbant apie mano rengtą konkursą, kadangi dvi partijos išpešė lygiasias, taip išeitų kad visi neatspėjote. Arčiausiai tikslo buvo akademikas visoks spėjęs jog 5 balsus praras Solidarumas ir ekselencija prezidentas Tautis_LT spėjęs jog 5 balsus praras Lietuvos Laisvės Sąjunga. Jiems ir padalinsiu pagrindinį prizą – po 0,5 auksinio. Paguodos prizus, po 300 q5 batonų laimėjo RickFick (LLS 6 balsai), axemas (LLS 4 balsai) ir i.G33K (SOL 6 balsai). Sveikinu nugalėtojus!

Konkursas iš esmės buvo apie tai “kuri partija daugiausiai primultins”. Nurašytų balsų skaičius yra normos ribose, todėl galima teigti jog rinkimai praėjo skaidriai ir be incidentų. Vienaip ar kitaip, kadangi dalyvių konkurse buvo ganėtinai nemažai, gavosi visai įdomi (kaikam galbūt ne) statistika.

Pažiūrėkime koks mūsų požiūris apie vieni kitus.


Iš viso balsavo 40 dalyvių.

* Nepartiniai bei rinkimuose nedalyvaujančių partijų atstovai

Kaip matote pagal diagramą, balsavime sudalyvavo mažiausiai LLS atstovų, o visų kitų partijų bei nepartinių dalyvių buvo daugiau mažiau tolygiai.

Kas susilaukė daugiausiai kolegų "simpatijų"?


Iš balsavusiųjų nebuvo nei vieno kuris balsavo už Lietuvos Tėvynės Sąjungą. Reikėtų pažymėti, jog spėliotojai gan tiksliai nuspėjo kieno balsų nurašys daugiausiai – LLS ir Solidarumas pirmauja tiek spėjimuose, tiek rezultatuose.

Na ir pabaigai ką skirtingos partijos mano apie savo kolegas politikus.

Lietuvos Moderatų Sąjungos balsai:
LLS,LNP – 1
SOL – 5

Lietuvos Laisvės Sąjungos balsai:
SOL – 2

Lietuvių Nacionalistų Partijos balsai:
LMS – 1
SOL – 2
LLS – 5

Solidarumo balsai:
LLS – 10

Lietuvos Tėvynės Sąjunga:
LMS, LNP – 1
SOL – 2
LLS – 3

Nepartiniai ir kiti:
SOL – 1
LLS – 4

Įdomūs faktai. LLS ir SOL partijų nariai prabalsavo vienbalsiai vieni prieš kitus. Nei vienoje partijoje neatsirado drąsuolio, kuris spėtų savo partiją. Iš visų partijų labiausiai pasiskirstę balsai buvo LTS spėjikų.

Na ir pabaigai apžvelgsiu kaip mūsų partijoms sekėsi seimo rinkimuose.

Šį mėnesį seimo mandatai pasiskirstė taip:


Kaip matote vietos pasiskirstė daugiau mažiau pagal partijų narių skaičių, todėl iš esmės pagal rinkimų rezultatus matome tik tiek, kad neįvyko jokių didelių siurprizų.

Sekanti diagrama (bent jau mano požiūriu) labiau atspindi sėkmę rinkimuose.

Partijos narių balsavimo aktyvumas neatsižvelgiant į rinkimuose nedalyvaujančių partijų į nepartinių balsuotojų balsų pasiskirstymą:


Kaip matote rinkimuose geriausiai sekėsi Lietuvos Moderatų Sąjungai, nežymiai aplenkusiai Lietuvos Nacionalistų partiją. Nors tos rinkiminės “vaišės” man visai nepatinka, reikia pripažinti jog LMS rinkiminė kampanija buvo labai sėkminga.

Šiam kartui tiek.
Pagarbiai,
Čimpas
 

Comments

Mazvis
Mazvis Day 1,802, 21:46

Labai issamus ir informatyvus straipsniukas. Tikrai pasistengta.V+S Sveikinu Tautis_LT ir visoks su didziojo prizo laimejimu!

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,803, 00:55

good. tai vis tik mes kieciausi, kad ir kiek jus bandet tai paneigt ar irodyti kitaip:)

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,803, 00:55

vote beje

kriste ir darius
kriste ir darius Day 1,803, 02:02

tenka pripazint , jus kieciausios! ... nieko nepadarysi fiziologija tokia .. pajegiauses "Naujoks Lenk Pisma" lyderis Zyganovas tik 3-4 pagalius atlaiko i para, o profsajungos Mindaugeliui dar nesugijo nuo zygos pirmo karto, ...sindikato atamanas Glusko galetu jumis perspjaut...tik jam dabar hemorojus......tad sveikinu!

Funnyte
Funnyte Day 1,803, 02:10

Įdomūs rezultatai bei originali konkurso idėja. Šaunu, kad paanalizuota ir tai, už ką žmonės atidavė savo balsus.

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Day 1,803, 05:46

geras straipsnis V+S

auris0
auris0 Day 1,803, 07:41

Patiko ir konkursas, ir įvairios diagramos, vote!

Sharass
Sharass Day 1,803, 13:29

LTS o7

Rimkrt
Rimkrt Day 1,803, 21:42

v

O..I
O..I Day 1,804, 03:55

o, geras. Ačiū už prizą, iš pradžių nesupratau, dėl ko čia tas goldas pasipylė 🙂 bet kokiu atveju, teks dažniau palošti 🙂

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,804, 13:45

dėkui už prizą ir ačiū už straipsnius - įdomu, netgi nedalyvaujant partijų veikloje 😉

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.