eLietuva ar Lietuva?

Day 881, 16:16 Published in Lithuania Lithuania by Nacionalistas

Tik susikūrusios Nacionalistų partijos pirminis pavadinimas buvo: eLietuvos Nacionalistų Partija. Pirmajame (steigiamajame) posėdyje iškėliau mintį, kad partijos pavadinimas būtų pakeistas. Iš Lietuvos į lietuvių, akcentuojant tautą, kaip vieną iš partijos išskirtinumų, bei atsisakant e raidės, kadangi lietuviai esame tiek realiame pasaulyje, tiek žaidime. Tai yra susieta.

Šioje virtualioje realybėje dažnai akcentuojame patriotiškumą. Tai svarbu, nes tik vieningai tautai galima pasiekti aukštumų. Tenka pripažinti – mūsų bendruomenė turi visą kalną pranašumų prieš tikrąją Lietuvą. Didžioji dalis lietuvių čia pasitiki valdžia ir jos įstaigom, savanoriškai stoja į kariuomenę, dirba sau naudos neduodantį darbą Tėvynei. Nemažai lietuvių net didžiuojasi, kad yra lietuviai, nes žaidime Lietuva yra stipri ir reikšminga valstybė. Virtuali lietuvių bendruomenė yra mažesnė, nei tikroji Lietuva. Gal dėl to čia kiekvienas lietuvis yra svarbus, gali kažką pakeisti, jaučiasi svarbus.

eLietuva. Ką reiškia ši sąvoka? Pirmasis šaunantis į galvą vertimas yra virtuali Lietuvos valstybė. eLietuva naudoja lietuvių tautos trispalvę, pavadinimą ir geografinę teritoriją. eLietuva yra tarsi Lietuvos atstovas internetinėje erepublik erdvėje. Ir visgi – kodėl eLietuva?

Teko pavartyti ir užsienio spaudos. Neradau nieko panašaus į mus. Ten Vengrija vadinama Vengrija, Lenkija – Lenkija, Amerika – Amerika. O kodėl pas mus naudojamas ta „e“ raidė? Gal tuo sakoma, kad tai visgi nėra Lietuva? Gal iš pykčio Lietuvos valdžiai ar dar kam nesąmoningai (bent jau 90😵 yra atskiriama realioji ir virtualioji Tėvynė? Dar įdomiau yra sąvoka elietuvis. Vargu, ar derėtų šį terminą naudoti patriotui, kuris tautą laiko vertybe. eLietuviams atitikmuo realiame pasaulyje būtų Lietuvos žmonės, kuomet yra kreipiamasi ne į tautą, kaip valstybės pamatą, o į neaiškios tautybės apgyvendintų žmonių krašą su to krašto piliečiais.

O aš sakydamas „didžiuojuosi, jog esu lietuvis“ tiek realiam pasaulyje, tiek virtualiame turiu galvoje visų pirma lietuvišką kilmę, tautinę savimonę, bendrą istoriją ir kalbą. Lietuvą branginu ne dėl dėdžių ar tetų, kurie sėdi valdžioje ir pataikauja tai rytų, tai vakarų ponams, o valstybę, kuri turi savo didžią kultūrą, seną ir gražią kalbą, pavydėtiną istoriją.

Man virtuali Lietuva yra tiesiogiai susijusi su realia Lietuva. Nebijau to pabrėžti. Jeigu lietuviai, ypač užimantys aukštas pareigas, bent iš dalies pakeis nuomonę ir kartais, šalia 10 eLietuvos, elietuvio terminų pavartos ir Lietuvos bei lietuvių vardą – būsiu pasiekęs savo tikslą.

Pagarbiai, Nacionalistas.