Eilinio rinkėjo analizė ir kas liko po padidinamuoju stiklu?

Day 1,110, 14:22 Published in Lithuania Lithuania by nesimatoLT

Sveiki,

Neseniai buvo platinta apklausa, kurios tikslas buvo suprasti, kaip visgi renkamas mūsų eSeimas. Kas turi didžiausią įtaką balso atidavimo procese? Apklausos paskirtis ne tiek statistinė, kiek analitinė, taigi įprastų lentelių su procentais čia nepamatysit.

Taigi, kam įdomu:

Kas įtakoja rinkėjų sprendimus?
Kas patenka į juoduosius sąrašus?
Kas gali sau leisti beveik viską?
Ką rinkėjai stebi labiausiai?


- skaitykit toliau. Kam visa tai neįdomu, tai linkiu gero vakaro/dienos.

Gera reputacija - balso garantas

Didelis ačiū Ignui už tai, kad padėjo platinti apklausos nuorodą. Jo dėka apklausoje sudalyvavo 67 eRepublik piliečiai. Džiaugiuosi, kad daugmaž lygiai pasiskirstė partinių bei nepartinių respondentų kiekis.

Gal nebus didelis siurprizas, kad apklausa atsleidė faktą, jog turint gerą reputaciją nebelieka praktiškai jokių barjerų - eilinio rinkėjo balsas beveik garantuotas. Trikdžiu gali tapti nebent atstovaujama partija. Tačiau yra tokių žaidėjų, kurie gali sau leisti atstovauti bet kokią partiją ir dėl to neatsitrenkti į jokį barjerą. Apklausos duomenimis, tokią privilegiją šiuo metu turi Ignas Grinevičius bei Nexrow. Jų vardai ties klausimu "Ar yra toks žaidėjas, kuriam atiduotumėte balsą
nepriklausomai nuo jo atstovaujamos partijos?" figūravo dažniausiai.

Juodasis partijų sąrašas

Bet viso to nereiktų priimti visu 100%, nes nemažas kiekis eRepublik žaidėjų turi tam tikrų nuostatų, kurios neleidžia atiduoti savo balso kuriai nors (ar net kelioms) iš veikiančių politinių partijų. Dažniausiai "juodajame sąraše" buvo minimos LLP ir Solidarumo partijos.

Respondentų nurodytos pagrindinės partijų nemėgimo priežastys buvo tokios: sukčiavimas per rinkimus bei jokios ideologijos neturėjimas. Įdomu ir tai, kad vienas žmogus gali užtraukti bėdą visai partijai. Turbūt nenustebinsiu, kad šiai dienai tokiu žmogumi yra Baneris. Jį, kaip jo atstovaujamos partijos nemėgimo priežastį nurodė nemažai apklausoje dalyvavusių žmonių.

Kas atsidūrė po padidinamuoju stiklu?

Labau daug prieštaringų vertinimų sulaukusi Rimta Partija atsidūrė po labai dideliu padidinamuoju stiklu. Daugiau nei pusė atsakusiųjų į apklausą būtent šią partiją nurodė kaip tą, iš kurios tikisi daugiausiai nuveiktų darbų. Antrą vietą galėtų pasidalinti LLP bei Solidarumas. LNP bei LLS per šią kadenciją gali atsipūsti, nes, kaip parodė apklausa, didelio susidomėjimo iš eRepublik žaidėjų jos nesusilaukė. Belieka kurti rimtesnius planus kitai kadencijai arba nušluostyti visiems nosis dar šį mėnesį.

Bendros tendencijos ir rekomendacijos

Nemažai respondentų teigė, kad yra žaidėjas, kuriam atiduotų balsą nepriklausomai nuo jo atstovaujamos partijos, tačiau nenurodė konkretaus žaidėjo. Tą galima paaiškinti paanalizavus atsakymus į kitus klausimus. Labai daug balsų yra paskirstoma partijų viduje, o kita dalis atitenka rinkėjų draugams.

Kai kurie mano, jog prisistatymai nieko neduoda. Iš tiesų, tai prisistatymai dažnai lemia tą vieną ar du balsus, kurių reikia, norint aplenkti savo varžovą. Daug žaidėjų nurodė, kad informacijos trūkumas apie žaidėjus yra didžiulis minusas ir sukelia problemas renkantis, kam atiduoti balsą. Nors prisistatymas ir nėra pagrindinis kriterijus atiduodant balsą tiems, kurie priklauso kuriai nors partijai ar yra labai aktyvūs, paprasti žaidėjai prisistatymuose suranda juos dominančią informaciją ir jų pagalba iš begalės nepažįstamų vardų rinkimų lape gali pasirinkti būtent tą, apie kurį tik ką sužinojo daug gerų dalykų.

Pabaigai

Žinau, kad nieko šokiruojančio ar labai naujo savo mažyte apklausa neatskleidžiau. Rimtesniem rezultatam gauti reikia ir rimtesnių apklausų, investuotų pinigų ir investuoto laiko. Tačiau tam nėra nei tikslo, nei laiko.

Ačiū tiems, kas skaitė iki galo. Jeigu radot ką įdomaus, nepagailėkit vote + sub.

Pagarbiai,
nesimatoLT