Egészséges életmód [updated]

Day 1,318, 06:21 Published in Hungary Hungary by Baksa Mark

Platot is elérte az öregedés szele, ezt bizonyítja a kajálási szabályok mostani apró változtatása. Mint remélem mind tudjuk, az egészséges táplálkozás alapja a sokszori, ám mennyiségre kevés étkezés. Az új szabályozás ennek hatására a napi 3 nagy zabálás ellen, a sok kis étkezés mellett van. Na, de milyen hatásai is lehetnek ennek az egyénre, a piacra, a hadügyre és a katonai vezetésre (ufr) nézve?

Egyén - napi rutin:
A napi maximum üthető kaja a változásokkal mindenki számára 2400w lett, az ehhez szükséges aktívitást a town center fejlettsége határozza meg. Q5 town centerrel elég 5 óránként ütni, ha az ember a napi teljes leütést tűzi ki célul maga elé, így aktív tagok esetén tovább fog nőni a fogyasztás, mivel az eddigi rendszerben napi 3 ütés volt reálisan kivitelezhető. 500 fogyasztható w-vel ez 1500w-t jelent, a jelen rendszerben 8 óra alvással számolva és 500w-s kajalimittel ez 2100w-re emelkedik. Ez egy szélsőségesen aktív játékost feltételez, de az emelkedés 35%-os aránya drasztikusnak mondható és az eddigi napi 3 ütéséhez képest, ez is csak 4-5 aktív periódust igényel. Átlagos, este 7-11 közt aktív seregtagok esetében is növekvő fogyasztásról beszélhetünk, hisz a napi 1-szeres ütésükön felül még 300-400w ütéshez jutnak, ami akár 50-60%-os növekedést is jelenthet.

Piac:
Ezzel el is jutunk a piac kérdéséhez. A keresletben akár 30-40%-os emelkedés mutatkozhat, mely az árak ha nem is drasztikus, de komoly emelkedéséhez vezethet. A katonák számára a tank egyre inkább luxuscikké válhat és a kajás körök megteremtése lesz az alapvető feladat. A saját termelés, a manageri munka, a cégek szerepe ismét megnő, mely a továbbiakban se a goldárnak kedvező folyamat, mely így a cégfejlesztő akció hatásainak lecsengése után se fog tudni régi szintjére visszaállni. Az export-import arányának megfordítására ennek okán hatalmas jelentősége lesz, mivel a kormány kizárólag ezzel képes szinten tartani az arany árfolyamát.

Hadügy:
Itt jön képbe a hadügy, hisz az import-export arány nagyban függ a nyersanyagbónuszoktól (az árak ott alacsonyabbak, ahol nagyobb a termelés, így onnan importálunk, mellyel goldot viszünk ki az országból, így tovább nő a gold ára). Hadügyi vezetésünk elsődleges céljának kell lennie a jelenlegi helyzetben a gazdasági híd megteremtése, nyersanyagbónuszok szerzése az ország számára. Ez minél később sikerül, annál nagyobb hátrányba kerülünk szerb és lengyel szövetségeseinkkel szemben, a szövetségen belüli szerepünk, súlyunk csökkenhet, így belátható, a kérdésben addig kell lépni, amíg tényleg mi vagyunk a szövetség egyik alappillére, amíg akaratunk keresztül tudnánk vinni a szlovén érdekeken!

Katonai vezetés - ufr:
A hadügyi csapatra a változásokkal még nagyobb felelősség hárul, hisz a változásokkal az irányított sebzések szerepe megnő, szinte mindig mindenkinek van elüthető w-je. Jól megszervezett és felépített zsoldrendszerrel ez hatalmas erőt jelenthet egy országnak. Érzésem szerint e helyzet megoldására az UFR rendszer maximálisan alkalmas és az utóbbi időszakot figyelembe véve a HM-esek is alkalmasak e kihívás megoldására.

Teendők:
Az államnak: elérnie szlovéniával a gazdasági híd létrehoztát és esetlegesen az adórendszer apró finomításával könnyíteni a közkatonáknak a kajás körük leütését.

Az egyénnek: növelni a saját termelését nyersanyag és kajacégek alapításával, UFR-ben ütni, ezzel is bevételi forráshoz jutni.

A seregeknek: segíteni a katonákat ütésük maximalizálásához, a HM-esek segítése a saját seregtagok koordinálásával.

UPDATE: a gazdasági híd útban van, kicsit várni kell még rá, de már fut-rohan-szalad felénk! Grat a kormánynak! : )

Remélem mindenki felnő a feladathoz, ezzel tovább növelve országunk és szövetségünk erejét a játékban és lehetővé téve további hadjáratok vezetését olyan ősi magyar területekre, mint Brazília vagy Kína.
Üdv,
Baksa Márk
az egészséges táplálkozás elkötelezett híve és
a Vérbulcsú Szakasz gazdasági főhadnagya