eEesti ajalugu - Proloog

Day 1,127, 14:20 Published in Estonia Estonia by maatrikseEestlaste ajalugu ulatub tagasi 2008. aasta 3. Märtsi, mil mängu registreeriusid s33vald, t3rr0r ja Filomen. S33vald avastas mängu juba veebruaris, kuid tollal oli registreerimiseks vaja kutset ning selle hankimisega läks tal omajagu aega. Saanud lõpuks hattrick.org keskkonna kaudu kutse, kutsus ta mängu ka t3rr0ri. Filomeni kohta andmed puuduvad. Juba võib etterutates mainida, et neist kolmest on just s33vald järgneva peatüki keskmes.

Esimesed katsed poliitikasse siseneda olid Inglismaal, kus s33vald valiti 15. märtsil 2008 Conservative Party presidendiks. Samas näitas see samm, et me kõik oleme kunagi olnud algajad. Nimelt ei teadnud s33vald, et 20. kuupäeval , kui sel ajal toimusid linnapea valimised, saavad kandideerida vaid 5 suurima liikmeskonnaga erakonda. Oma eksitust märgates otsustati koos t3rr0riga Taisse soojale maale kolida.

Tai periood kujunes eEesti riigi loomise eest võitlejatele pikimaks. Aprilli alguses tulid mängu ka rannar ja Kroomnool, kellest viimane sattus olema ka aktiivne. Tais sai s33vald esimese eestlasena ka kõrgemale positsioonile – riigi presidendiks. Seda küll pärast eelnevate presidendikandidaatide umbusaldamist, kuid märk oli maha pandud. Võeti üle üks sealne erakond, mis nimetati ümber Estonian eRepublik Party, mis oli esimene nime poolest eestlasi ühendav partei. Õige pea muudeti taas nime ning pikaks ajaks jäi eEestlasi ühendama Eesti eVabariigi Erakond. Partei kujunes lõplikult välja 15. juuliks 2008 (viimane uuendus eRepubliku wiki-s).


Järgmine eEestlaste ühine ettevõtmine leidis aset Sveitsis, kus 2008. aasta sügisel loodi Estonian Social Democratic Party (Eesti Sotsiaaldemokraatlik Partei). Jõuti ka väga olulise dokumendini eEesti loomise teel – Eesti Iseseisvusdeklaratsioonini. Täpsemalt avaldati manifest 3. novembril. Pärast Sveitsi ülevõtmist teokraatide poolt lagunes ka eestlaste partei.

Järgnevatel kuudel sai eestlastele osa rida pettumusi. eEestit lubati juba jaanuaris, kuid kahjuks ei olnud siis veel õige aeg. eEesti lisati viimaks koos teiste balti riikidega mängu 8. aprillil 2009. aastal.


Eesti Iseseisvus Deklaratsioon
Eesti rahvas on püherdanud mudas juba liiga kaua aega. Küll nad on elanud vaenulikus Tais, mustal maal Lõuna-Aafrikas, Soomes, Norras ja jumal teab kus veel.
Eesti rahva õnn sõltub täna just sellest, missuguseid otsuseid teeb Erepubliku juhtkond. Kas me saame oma maa või peame jätkuvalt püherdama võõras riigis, kus meie jaoks tulevik põhimõtteliselt puudub?
Eesti Iseseivus Deklaratsiooni põhipunktid:

1.Eesti Rahval on õigus elada Eestis. Nad ei pea elama jumal teab kus. Nende õigus on elada Eestis, ja seda nad peaksid ka saama.
2. Eesti rahvas on väsinud elamast võõras riigis, teenimast võõra riigi eest nii rindel kui ka tööl. See on vale. Eesti rahvas tahab ise enda eest võidelda, oma riigi ja rahva hüvankuks.
3.Eesti rahvas tahab, et tal oleks oma juhid. Eesti rahvas ei pea taluma vaenulikku võõramaalaste juhtimist.
4.Eesti rahvas on rahvaarvult väike, kuid südames suur. See teeb meist tugeva ja ühtse rahva.
5. Eesti territoorium on paika pandud Erepubliku meeskonna poolt. Nemad kinnitavad selle.
6.Pärast selle dokumendi kinnitamist on Eesti Vabariik vaba ning Erepubliku juhtkond peab Eesti Vabariigi looma Erepublikusse esimesel võimalusel.
7.Eesti on demokraatlik riik pärast selle dokumendi kinnitamist. Demokraatiat ei tohi kõigutada mitte ükski diktatuur.

Igal Eesti inimesel on õigus seda deklaratsiooni tagasi lükata ja vastu võtta.

Igal inimesel on õigus seda lugeda ja selle üle arutada.
Igal inimesel on õigus Eestit toetada.
Admin peab kinnitama dokumendi.
Eesti toetamiseks on loodud organisatsioon nimega Estonia Company, mis asub Soome Vabariigis.

S33vald
Estonia Independence Program
Otsustasin selle artikli hauast välja kaevata ning taasavaldada. Kui leian piisavalt informatsiooni, siis üritan taasluua eEesti ajalugu järjest, kui ma seda ei suuda, jääb mingi ajaline vahe ülaloleva ja järgneva peatüki vahele. Järgmise peatüki avaldan 25. detsembril.

Kui sulle meeldivad minu kirjutatud artiklid, siis palun vote ja subscribe, aitäh.

Fööniksi hääl,
maatriks.