Ambient on/off

Join the new world

 

Duhet bere !!!!

Day 1,865, 09:56 Published in Albania Turkey by albanian boss

Ne loje duhet te kete vetem 1 parti.Ne kete parti te hyjne te gjithe lojetaret aktiv te eAlbania.Partine ta drejtoj presidenti i eAlbania.Partia te kete keshillin e saj i cili te zgjidhet nga populli.Keshilli bashke me Presidentin te marrin vendime ne loje per te miren e Shqiperise.Keshilli te zgjedh presidentin si dhe kandidatet per kongres.

Mu-te te ndahen sipas gradave ushtarake ose te ndahen sipas divizioneve.Te gjidhe komanderat e Njesive ushtarake te zgjidhen nga populli.Komanderat te bejne mbledhje ne chat per supplies si dhe per sulmet e perbashketa.Kjo do te sillte rregullin ne ushtri.

Baby boomi duhet te filloje patjeter sepse eAlbania ka nevoje per lojetare te rinj.Te gjithe ata qe kane faqe neper rrjete social te shperndajne lojen . Dhe ju lutem mos beni multi sepse merrni ban dhe eAlbania humb 1 lojetare i cili do i jepte zemer shqiperise.

Ju lutem merreni parasysh mendimin tim.
 

Comments

Immigrati
Immigrati Day 1,865, 11:02

jam dakort me kete gje.

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,865, 11:51

Nuk kishte nevoj me ble vota i kishe marr votat.
V+S te lumt goja 😃

Vjollca Linda Ajdini
Vjollca Linda Ajdini Day 1,865, 12:24

v+s shum mir por disi e pmundur per ne shiptaret

M4RL3Y
M4RL3Y Day 1,865, 12:30

Dakordohem.

ShkupiRepublic
ShkupiRepublic Day 1,865, 12:46

krejt mir vetem kjo esht nje ender per ne 🙁

Erlindi
Erlindi Day 1,865, 12:47

v+s shum e mir por ne shqipri nuk mundesh ta besh kete 😃

Zgjlm
Zgjlm Day 1,865, 12:48

Ska kush qe i bashkon shqiptart ton mas interesit tvet per 1 medalie e qojn 1 muj shqipnin shum ma posht qe sa o kon perpara.

Soldier 1995
Soldier 1995 Day 1,865, 13:17

v+ kete jom ka pres dhe une vlla po duhet mi organizu lojtaret e rinj (jam i gatshem te bej thiqka per lojtaret e rinjë) qe shqiperia te ecte perpara dhe pse nuk kem shum lojtar 😒 🙂

Mili Murtezi
Mili Murtezi Day 1,865, 14:22

Dakort por ne shqiptaret kurr nuk mujm ta bejm

AL KiLLER
AL KiLLER Day 1,865, 15:00

Qa po ju doken juve Shqiptart , Shqiptart e bojn pa problem po kuptone se kjo eshte LOJE 🙂

KNAQNU ME LOJEN

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,865, 15:23

"Ne loje duhet te kete vetem 1 parti." Mos je gje komunist ? Nuk kam asnjegje me ty por kjo pike pershtatet shume me modelin komunist. Kriteri baze nje nje demokracie eshte qe duhet te jene dy ose me shume parti.

General Toshiba
General Toshiba Day 1,865, 15:29

dakord jam dhe un qe duhet vetem 1 parti

PerparimKosova
PerparimKosova Day 1,865, 15:53

Vote pra edhe un jom qe te jem te gjith se bashku, edhe nese ekziston veq 1parit ose 2 ato na vyn veq per organizime per shperndarje e tjera gjona.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,866, 23:46

shof shume ketu qe thone se jane dakord me nje parti por pastaj shtojne per fat te keqne shqiperi kjo nuk do behet! atehere i bej pyetje ketyre komentuesve te me tregojne nje shtet tjjeter ne erepublik i cili drejtohet nga nje parti e vetme! nuk ka as edhe nje! madje problemi yne eshte sepse drejtohemi pikerisht nga nje parti e vetme qe une mund ta quaj partia e karrigeve ,e them kete pra qe drejtohemi prej kohesh nga nje parti e veteme dhe kjo eshte e keqja me e madhe per eshqiperine sepse po te merrni mundimin dhe te shhni qeverite qe jane formuar ne shqiperi qe ne kur ajo eshte futur ne loje do te ndesheni me te njejtet emra!pra me kuptoni por te jemi te gjithe se bashku dhe te qeverisemi nga nje parti e vetme jane dy gjera krejt te ndryshme!!!

albanian boss
albanian boss Day 1,866, 01:58

@Ardi alb une nuk jam komunist sic e tha dhe ariusi une jam merzitur nga te gjithe sepse ju e keni mendjen vetem per "karrige".

Dhe i vetmi shtet qe ka 1 parti eshte saudi arabia, une nga 1 acc tjeter qe kam pasur ne saudi arabia me ka lene shume mbresa sepse aty te gjithe loznin per shtetin kurse ketu lozin vetem per veten e tyre.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Day 1,866, 02:41

duke pare komentet me kujtohen 2 kohe te ndryshme, koha e enver hoxhes dhe koha e tanishme. e hodhen njerezit bustin e cfare sben, revolucione, kryengritje vetem per te sjelle pluralizmin dhe demokracine...e shijun nja 5-10 vjet, e besoj qe sa njerez keni degjuar ditet e sotme fjali si "Ne kohen e Enverit..." fjali qe lavderojn kohen e atehershme dhe madje luten qe te kthehet Enveri. personalisht jam kunder komunizmit dhe regjimit te asaj kohe.

megjithate duket se kshu po vjen dhe kjo pune ketu. ka qene koha kur shqiperia kishte nje parti, Nacionalisten, e njerezit shkonin shume mire me njeri tjetrin, ska pasur keshtu lloj debatesh midis shqiptareve, e prishnim gojen vetem me fyromsit dhe serbet. dhe ne ate kohe njerezit vertet qe e kane shijuar lojen edhe pse shqiperia ishte ne fillimet e veta, e dobet dhe e brishte. por me pas filluan te krijohen bicim opozitash me pretekst se DUHET te kete opozite. se pa opozite jemi ne diktature. ja pra ku e keni dhe pluralizmin qe deshet e qe sollet vete, dhe shikoni sa e neveritshme po behet loja. tani s'ka kthim prapa, mesohuni te jetoni me pasojat e veprimeve tuaja:)

Peja001
Peja001 Day 1,866, 02:41

mos ja fut kot as 1 vend ne erepublik nuk e ka at menyr te lojes eshte mir te kemi disa parti qe te gjith e gjejn veten diku po ne 1 parti ku te ishin 4-5 udheheqes nuk eshte demokratike nuk po them te kem kaq shum parti por jo 1 te vetem edhe tjetra pse te kemi MU me ndarje divizionesh nuk e di kush tjeter e ka ket perveq neve qe e kishim MUt tju lem atyre qe u japin ndihma me pare te tyre si ujku76

erjol2
erjol2 Day 1,866, 03:21

shume mire duhet bere patjeter

tori01
tori01 Day 1,866, 06:18

@Kris Hasa

As ne Shqiperine reale dhe as ne loje nuk ka demokraci.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,866, 07:08

Me 1 parti esht pak a shum si diktature 😕
MUte ne divizione jane te ndara (ato shteterore). Per MUte private zgjedhin komandantet e tyre se cbejne!
Baby boom besoj se do behet se shpejti 😃

Shqiponja2Krenare
Shqiponja2Krenare Day 1,866, 16:31

Tipik shkrim komunist...nese ska opozit aktive qe tere kohen kritikon ne menyr te arsyeshme ather si do te jete me lojtaret?!

cLaw eagLe
cLaw eagLe Day 1,867, 03:30

Nuk shkon vetem 1 parti se sistem komunist masnej bohet. Ne demokraci duhet pluralizem nese do kualitet!

albanian boss
albanian boss Day 1,867, 07:08

@Shqiponja2krenare une jam kunder komunizmit por arsyeja qe e kam shkruar kete artikull eshte se me perpara ne eAlbania kishte vetem 1 parti dhe cdo gje shkonte si mos me mire. nuk kishte percarje midis nesh

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.