Diplomatske iskre

Day 1,442, 15:54 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Nekoč prijatelja, danes sovražnika, bi se najbolj preprosto glasilo pojasnilo trenutnega stanja med Turčijo in Srbijo. Celotna afera med omenjenima nacijama se je začela nemudoma po objavi razultatov kosovskega referenduma, kjer je Turčija glasovala večinsko za neodvisno državo, medtem ko so pri tej zadevi Srbi pokazali neverjetno enakost ter s skoraj 7000 glasovi potrdili, da ostajajo država številka ena v tej igri. To pa seveda ni bistvo celotne stvari, če smo se nekateri še pred časom spraševali, zakaj so se admini odločili, da javno naznanijo, kdo oz. koliko jih je glasovalo za neodvisen Kosovo in koliko za srce Srbije, imamo odgovor podan na pladnju - ustvariti nove prepire in vplivati na ljudje, da iz resničnega življenja ponesejo čustva v to igro. Za zdaj jim načeloma to uspeva, saj se lahko v najslabšem primeru nadejamo, da bosta Srbija in Turčija novi sovražnici, kar pa je dobro zgolj za EDEN in Terro. Sicer pa je poznano, da ima azijska velesila dobre odnose predvsem z državami članicami slednje alianse, bližnje stike drži predvsem z Argentino in ZDA, ki so še nekoč s svojo diplomacijo prepričale to državo, da postane del zavezništva, ki kraljuje na zahodni polobli, a je nato Turčija preklicala svojo obljubo zaradi negativnih odzivov svojih zaveznikov ter predvsem večinskega dela svoje skupnosti.


Turčija je po obdboju preraztezanja zopet pristala na svojih originalnih regijah, v prihodnje nič ne kaže na izboljšanje.

Srbija in njena vloga
Rešitev za Srbijo je sicer v danem trenutku zgolj in samo ena in ta sliši po imenu pobotati se s Turčijo in njihovim političnim vodstvom, drugače se nam lahko obeta stanje, ki bo zgolj odgovorjalo nacijam, ki se borijo proti ONE-u. Mogoče se niti ne zavedamo, da se Turčija več kot poslužuje položaja med top 5 državami v eRepubliku in s tem poskuša izsiljevati prav vse strani, tudi EDEN ni iz tega izključen, zatorej pa so bili tarča organiziranega napada na njihove regije, ki jih je stal veliko. Izgubili so namreč večinski del Ukrajine, za zdaj jim ostaja zgolj ena regija, poslovili so se od Egipta, Izraela in Savdske Arabije, torej z eno besedo - ponovil se jim je scenarij Srbije, pa čeprav so številni opozarjali, da so na pragu tega, se niso pravočasno oz. se niso hoteli odzvati, saj bi tako dobili priokus, da se turška država podreja ostalim. Če imaš ti v svoji lasti številne regije, se jim seveda ne boš odpovedal, na dolgi rok pa to lahko pripelje zgolj do večjih težav, kot pa če bi ti sam imel regijo manj, ki bi lahko bila spodvržena uporniškim vojnam. Slepi so bili in slepota se jim ni obrestovala, dobili so to, kar so si zaslužili.

Turčija se je igrala z ognjem
Na koncu, vsaj tako kaže, je kratko potegnila azijska velesila. Igrali so se z ognjem na večih straneh, frontah in povsod so se opekli. S Srbske strani prihajajo pozivi, da Srbija sproži ofenzivo na Turke, ideja naj bi bila, da bi se to pripetilo s pomočjo Bolgarije - vsaj takšna naj bi bila želja bolgarskega predsednika, medtem ko si uslugo niso naredili niti pri EDENu, saj so si svojimi pretiranimi zahtevami ustvarili slab renome in precej nezaupljiv status do njih s strani drugih. Lahko se pripeti, da bo Turčija država preveč za vsa trenutno obstoječa zavezništva...

Makedonci znova na poti h globalni velesili
Nenehna trn v peti, ki sliši po imenu Grčija, je bila ukročena, kar je Makedoniji nato omogočilo, da je svoj vpliv razširila vse do Egipta in zdaj roma preko ciprsko okupiranih regij v Savdski Arabiji do preostalega dela Savdske Arabije. Stvari bi se težko bolje razpletle za Makedonce, ki lahko sedaj zopet, a počasi uživajo sadove svojega dela. Tokrat, če imajo dolgoročnejšo ambicijo, lahko le upamo, da se bodo posvetili Indiji ter ponovili vajo Hrvaške, ki je dokazala, da se lahko teritoriji države "preselijo" in si nato nacija ustvari novo bivališče. Bivališče, ki jim omogoča več potenciala in svobodo pred svojimi večnimi nasprotniki - Grki. Naj nas presneti makedonska odločnost in izvirnost ter se odločijo modro, a ne preuranjeno, kam bodo šli in kaj bodo njihovi cilji v prihodnosti.


Makedonci so po uspešnem napadu na Egiptu in zatrtju uporov v Grčiji uspešno začeli svoj prodor po ciprsko okupiranih savdskih regijah. Popolna osvojitev le-teh bi jim lahko povrnila nekdanji sinjaj, ki so ga nekoč premogli.

Bolgarija uspešno v Ukrajini
Po uspešnem padcu turško okupiranih regij na območju Ukrajine, se je le-teh polastila Bolgarija, ki ima seveda pri tem dolgoročnejše načrte - dokaz k temu je tudi napoved naravnega sovražnika Romunije na Turčijo, kar nakazuje na to, da je njihov namen, da se Turki nikoli in nikdar več ne vrnejo v regije, ki so jih pred tem okupirali. Sicer pa je zanimiv podatek tudi ta, da so Ukrajinci s pomočjo svojih zavezništev uspešno prevzeli ruske regije, ki so bile pred tem v roki azijske nacije, ta pa je zaradi preraztezanja ponovila usodo že prenekaterih držav v zgodovini te igre.



Bolgari so uspešno prevzeli nadzor nad delom Ukrajine ter so v namen, da se prepreči Turčiji ponoven vstop za pomoč poprosili Romunijo v obliki naravnega sovražnika.

Poljska in Srbija se približujeta Hrvatom v Mehiki
Z uspešnim in postopnim prodorom se srbski in poljski vojaški stroj vse bolj bliža hrvaškim regijam na zahodu. Torej iz tega lahko sklepamo, da se nam lahko kaj kmalu obeta bitka vseh presežnikov in kjer bo škoda navadnega "vojaka" štela zgolj za ogrevanje velikih. Namen Hrvaške ni, da brez boja prepusti težko prigarane regije in to se, vsaj dokler bosta Argrob in Romper glavna pri naših južnih sosedih, ne bo pripetilo. V pomoč Hrvatom je sicer priskočila tudi Brazilija, ki je uspešno zasedla Kanarske otoke, ali drugače povedano mejno regijo Španije z Mehiko ter tako več kot olajšala pred tem težak položaj največjega rivala Srbije.


Nevarnost se bliža Hrvaški vse bližje, kmalu si lahko torej obetamo bitke epskih presežnikov, kjer Hrvati ne bodo brez boja predali svojih regij.

V slovenskih regijah zopet "premirje"
Po dolgem času večnih vojn se je izkazal rek, da nič ni večno in tudi vojne Slovenije s svojo zahodno sosedo ni bila. Sicer pa je odločitev primerna in povsem logična, saj bi bila vojna z italijanskimi neprijatelji preveč tvegana in bi s slovenske strani zahtevala preveč sredstev, zatorej se je slovenska vlada odločila za nekakšno prekinitev vseh akcij povezanih z italijanskimi regijami.


Slovenija po dolgem času v svojem okolišu nima več vojn.

Problem se poraja pri tem, da bi nam to pomanjkanje trening vojn pretirano odžiralo bonus pri treningu - vsaj z vidika močnejših, drugih problemov pa načeloma ne vidim, saj je gospodarski status in število surovin, ki jih premoremo, uvrstljivo v top 5 vseh držav v tej igri. To je zares podatek vreden vsega občudovanja, da je nacija, ki je v primerjavi s silami kova Srbije, Poljske, Kitajske in Brazilije zmožna tega dosežka.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly