Ambient on/off

Join the new world

 

Düzenli ordu sistemi

Day 1,168, 08:14 Published in Turkey Turkey by vondepar

Görüldüğü üzere artık eTR tamamıyla işgal altındadır. Milliyet babyboom u ile katıldığım zamanda bile ülke komple işgal edilmemişti. Doğu anadolu halen vardı. ama artık o da yok. Peki neden savas kazanamıyoruz.

Bunun en büyük sebebi hiyerarşik yapıya sahip bir ordu düzeninin olmamasından kaynaklanmaktadır.

Bir genel kurmay başkanı savaşı yönetebilen bir genelkurmaybaşkanı olmalıdır. Sadece makale acarak savaslar yönetilmemelidir.

eTr de bu sistem kurulmadıgından dolayı bir çok kişi gruplaşma yoluna gitmiştir. Gruplarda çok iyi işler de çıkarılmaktadır ancak bu yeterli değildir. Bu ancak ve ancak devlet eliyle ve bu işi yapacak gerçek gönüllülerden olusursa bir anlam kazanabilir.

Düzenli ordu sistemi için önerilerim şunlardır.

STR sine göre grup oluşturmak

eTR de STR si 1000 in altında olan buyuk bir cogunluk bulunmaktadır. ilk once bu cogunlugu duzenli olarak aktif oyuna katmak devletin en temel görevi olmalıdır.

oluşturulucak gruplar

0-250
250-500
500-750
750-1000

bu gruplarda ana hedefler belirlenmelidir. orneğin rizon kanalında bu gruplarda devamlılık saglayanlara STRsini 50 % lik basmasını saglayacak altın yardımı devlet tarafından yapılmalıdır. grup yöneticileri belirlenmeli ve yöneticiler vasıtasıyla bu altın ve ekmek dağıtımı yapılmalıdır.
0-250 arasında STR olanlara silah yardımı yerine ekmek ve altın yardımı yapılmalı ve STR gelişimleri kontrol edilmelidir.

yapılacak olan vuruslar genelkurmay tarafından organize edilmeli ve ilk vurucu olarak düşük STR liler kullanılmalıdır. Genelkurmaydan gelecek emir sadece ve sadece o grubun yoneticilerine bildirilmeli ve yoneticiler, günlük olarak gruplarındaki kişileri bilgilendirmelidirler. grupların toplu vurusları savas kazanmamızda cok buyuk etken olacaktır.

aslında en buyuk etken düzenli olarak vurdugumuzda ne kadar kazanabileceğimizdir.

Bu grupları oluşturabilmek için yeni hukumetin, savaş koordinasyon bakanlıgı kurup bu bakanlıkta oyunda her gun surekli aktif olan ve bu işi yapabilecek 20 kişilik bir kurulla bu işi organize etmesi gerekir.

butun emirler genelkurmaydan gelip, genelkurmay dogrudan bu kişilerle temasa gecmelidir. ve bu kişiler gruplarındaki herkesi buna gore yonlendirmek zorundadır.

Hukumet de aynı kişilerle temasa geçip, grubunda bulunan kişilere ne kadar altın ve ekmek yardımı yapılması gerektiği ile ilgili bir rapor almalıdır. bu rapor dogrultusunda dagıtımlar gercekleşmeli ve kurul tarafından STR gelişimleri ve vurus gucu toplamı hukumete ve genelkurmaya rapor edilmelidir.

BUNLARI YAPMADIGIMIZ TAKTİRDE

YENİLMEYE MAHKUMUZ

arkadaslar.

sistemi geliştirici mesajlarınızı ve v+s larınızı bekliyorum.

 

Comments

Grahaaam
Grahaaam Day 1,168, 08:20

Devletin kasasi bos. Baskan acikladi. RW baslatacak parayi bile bulamiyorlar

stewie7
stewie7 Day 1,168, 08:21

prayı bulmus baslattı:)

Pharnaos
Pharnaos Day 1,168, 08:23

Bir bölge elimizde kalması lazım yeni gelenlere yol göstermek için daha sonra hep birlikte yeni bir babyboom patlamasına yardımcı olalım koskoca Türkiye'de bu oyunu oynayacak adam mı yok?
Sonuçta sanal bir dünya bile olsa karşımızdakiler gerçek birer insan ve bu insanlar bizimle dalga geçiyor gururuma dokunuyor. EYunan gazetelerinde hindi kebap resimleri görmekten bıktım.

Two Spirals
Two Spirals Day 1,168, 08:23

ekmek yardımı lazım gerçekten. ben yeni başlayan biri olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum. ama welness sorunum var.

vondepar
vondepar Day 1,168, 08:26

bu oyun aslında gercek Turkiye'deki insan profilinide acikca ortaya koyuyor.
hicbirseyi sistemli duzenli yapamıyoruz. basa gelenler yiyor goturuyor. temiz siyasetciler ve organizasyonu basarıyla yapabilen gercek organizatorlere ve bu ise vaktini ayrıcak insanlara ihtiycımız var eger sadece oyun deyip gecceksek onu da bilelim.

IkkahGiGi
IkkahGiGi Day 1,168, 08:29

Bir ülkede herkesin savaşması beklenemez. Bu nedenle ülkelerin orduları olur.
Ordular toplanan vergilerle finanse edilirler ve herkesten vergi toplandığı için herkesin parası ile herkes adına savaşırlar.
Bu gerçeği dikkate almadan yapılmaya çalışılan ordu örgütlenmeleri yeni bir gurup olmaktan öteye gidemez....
Halkın vergileri ile savaşacak bir ordu örgütlenmesi için hemen harekete geçilmezse, eTR devlet olamaz olsa olsa derebeylikler birliği olmaya çalışan bir güruh olur.....

seiri
seiri Day 1,168, 08:36

ohooo isyan parası için bile birilerinin eline bakılıosa , biz uzun bi süre daha böyle devam ederiz

pilav for prezidency

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.