Ambient on/off

Join the new world

 

Chrochtání s prasákem a p02junem

Day 1,901, 15:39 Published in Czech Republic Czech Republic by Bootcha


Vítám vás u pokračování moji jedinečné show. Jsem rád, že jako další přijal mé pozvání k rozhovoru hráč p02jun.

p02jun je ve hře sice od roku 2010, avšak více se do hry zapojil až v posledním půlroce. Momentálně je poprvé kongresmanem a také začal vydávat své noviny.Podívám-li se na tvůj profil, máš uvedeno, že jsi ve hře již od roku 2010. Aktivněji se však zapojuješ, pokud si to dobře vybavuji, přibližně poslední půl rok. Jak to s tebou tedy je?

No, před třemi lety jsem na tom byl s angličtinou a vůbec schopností věnovat se nějaké hře dost bídně. V roce 2010 jsem se zaregistroval, ale hru jsem moc neprožíval a nechápal. Politické dění šlo úplně mimo mě a jenom jsem pasivně klikal.
Před nějakou dobou, dejme tomu před tím půl rokem, mě ta hra chytla a to hodně, je to především díky Skypu.

Předtím jsi tedy byl v dvojkliku nebo ses hře vůbec nevěnoval?

Moc si to nepamatuji. Vím, že jeden čas jsem na eRepublik úplně kašlal a nechodil sem vůbec. Těžko říct, jak dlouho to bylo, ale pak mě napadlo podívat se, jestli ten účet ještě vůbec existuje. A existoval, ale ze začátku jsem zůstal jen u těch dvojkliků, aktivně jsem začal hrát až později.

Dá se tedy říct, že Skype ti změnil eživot. Kdo tě vůbec na Skype přivedl a v čem vidíš jeho největší přínos pro hru?

Je to tak. Na Skype mě přivedla výzva v nějakém článku, ale jméno autora už si nepamatuji. A nerad tipuji, takže to asi nechám neurčité. Nicméně díky tomu článku jsem se o to začal více zajímat a celkově pak o celou hru.
Největší přínos má asi v tom, že už jen z diskusí, které tam probíhají, může člověk pochopit a přiučit se spoustu věcí, nehledě na to, že se prakticky kdykoli můžete zeptat co a jak.

V posledních kongresových volbách ses dostal dokonce na čelo kandidátky v Národní Gardě a jsi v tento okamžik členem kongresu. Jak vypadá takový obyčejný den kongresmena?

To je těžká otázka. Tedy začnu od toho, že se probudím (přihlásím). První věc, kterou udělám je, že se najím a doplním tak ztráty z předešlého dne. Pak přichází kontrola pošty a upozornění. Tady se to různí, ale dejme tomu, že odhlasuji pro nějaký zákon. Poté jdu do práce a trénuji. Po poledni se opět najím a zkontroluji sekci správy státu. Další na řadě je denní rozkaz. Chvíli také strávím psaním dopisu adminům, kteří mi stále nevyhověli a jelikož se u toho obyčejně naštvu, abych se uklidnil, pročítám si noviny.

To vypadá, jako by kongresmani jen hlasovali pro nové zákony. Máš i nějaké jiné povinnosti? Scházíte se vlastně s ostatními?

Tak mezi další každodenní povinnosti patří zamyšlení, jak pomoci našemu státu a především občanům. S tímto zamyšlením mi pomáhá můj bývalý spolužák, který mi téměř každý den přinese nějaký ten nápad.
Žel většina z nich je nerealizovatelná. Následuje zasedání, kde po vzoru našich českých politiků praktikujeme extrémně dlouhé přestávky a nepravidelnou docházku, proto se některé diskuse protáhnou 😃 Nicméně to neohrozí výsledky, které jsou zatím pozitivní. Hlasování o zákonu předchází debata o podobě a funkčnosti zákona, takže to není jenom: "jo, tak tady kliknu, tady a tady a je to" 😃 Další příjemností dne je setkání s prezidentem, které proběhne většinou v poklidné náladě.

Nedávno jsi začal vydávat i noviny. Co tak najednou?

No, nejprve jsem naplnil svůj blog tisíci řádků, abych uklidnil svůj pud neustále něco psát a aby si je nikdo nepřečetl. Před kandidaturou do kongresu jsem si všiml, že vydávání článků na eRepubliku poněkud vázne, a tak jsem začal uvažovat nad tím, jak spojit příjemné s užitečným. Napadlo mě založit si noviny na eRepubliku, kde se můžu projevit a mám i jistou šanci, že si to někdo přečte.

Jsi tedy politik, spisovatel. Co ty a ekonomika?

Tak nějak 🙂 O ekonomiku se samozřejmě zajímám, jak o tu v realitě, tak o tu ve hře. Můžu doporučit knížku od Tomáše Sedláčka, "Soumrak Homo Economicus", opravdu stojí za to si ji přečíst a pouvažovat nad tím, jak to s tou ekonomikou vlastně je.
Pokud jde o ekonomiku ve hře, jsem na tom díky celosvětové krizi a stavu republiky "pořád se něco děje" poněkud bídně, nicméně to zvládám a myslím, že ekonomika eČeska si vede taky dobře, mohla by se mít ještě lépe, kdyby někdo zázračně splatil všechny dluhy, ale to teď dejme stranou 🙂

Naše republika má snad dluhy? Ví kongresman něco, co obyčejný člověk ne?

Ne, ekonomika našeho státu je v pořádku, ty dluhy nejsou ve smyslu, že by stát něco dlužil, právě naopak státu je dluženo. A myslím si, že se nic nestane, když na to takto upozorním, jelikož je to probíráno i na veřejném chatu, že se mezi námi pohybuje občan, který dluží Česku nemalé peníze 😃

Můžeš prozradit, o koho se jedná?

Tak původně jsem nechtěl jmenovat, ale jedná se o našeho krtečka, který navíc získal českou občanku, i když původně neměl (alespoň ne tak brzy).

Jak to myslíš, že neměl získat občanku? Ono existovalo nějaké takové nařízení?

K tomu se nebudu blíže vyjadřovat, jelikož to zasahuje do věcí projednávaných v kongresu.

Dobře, nechme toho. Doufám, že se neurazíš, ale považuji tě stále ještě za mladého hráče. Máš nějaký herní vzor, kterému by ses rád přiblížil?

To je dobře, protože i já se považuji za mladého hráče a koneckonců mladý jsem i v reálném životě. Že bych si konkrétně vysnil, že chci být jako (například) ty, to asi ne, zkušenosti je potřeba sbírat ode všech. Hlavně tedy od těch zkušených a ostřílených hráčů, kdybych měl jmenovat, tak mezi největší vzory patří fwdre, Red Duck, ty, Qw1n, Jelínek, Baloun a konečně i krtek, od kterého jsem taky hodně pochytil.

Takže jsi vlastně vyjmenoval všechny starší české hráče. Mluvil jsi předtím, že se radíš se svým spolužákem o kongresu. Přivedl jsi nějaké nové tváře do hry?

Ano, je to tak, každý z nich mi poskytl nějakou zkušenost, i třeba nevědomky 🙂
V současné době se snažím vybrat z mých kamarádů ty, kteří by mohli být úspěšnými a prospěšnými hráči a ve třech případech se mi to povedlo. Dostal jsem do hry dva mé bývalé spolužáky a jednoho známého z gymnásia a myslím, že minimálně jeden si hru oblíbil.

To je dobře, že se tak úspěšně množíme. Ještě bych ti rád položil stejnou otázku jako Vladislavovi minule. Proč sis vybral zrovna Einsteina do avataru?

To je poměrně jednoduché. Věda je pro mě jak studijním oborem, tak i koníčkem a Albert Einstein byl ve své době géniem. V současné době je i mojí oblíbenou postavou z historie vědy a vybral jsem si ho proto, že se ke mně docela hodí. Na základní škole mě takto často oslovovali spolužáci a byla to jedna z mých nejpoužívanějších přezdívek, takže možná i proto.

A úplně poslední nejzáludnější otázka. Jaké je tvoje nejoblíbenější zvířátko a proč zrovna prase?

Moje nejoblíbenější zvířátko je překvapivě animovaný krtek od Zdeňka Millera (a tímto popírám veškerou spojitost s naším krtkem), prase je u mě až na druhém místě, ale třeba tě uklidní, že má u mě v domácnosti má lepší postavení, než krtek, jelikož jedno takové (byť keramické) na mě teď právě kouká z pracovního stolu, zatímco krtka mám jen na klíčence.

To je pro dnešek vše. Děkuji za příjemně strávený čas

Jo, to já taky 🙂
 

Comments

Krt3cek
Krt3cek Day 1,901, 15:56

On mne miluje a pomlouvá xD

22Lukas11
22Lukas11 Day 1,902, 01:44

krtek vytuneloval eČR?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.