Cesarski Informator nr 6: Kosovo je Srbija! - O co tu chodzi?

Day 1,422, 09:22 Published in Poland Poland by Wesolutki
Witajcie!

W trudnych momentach, monarcha powinien zwrócić się do narodu w celu podtrzymania go na duchu, wskazania właściwej drogi i wzmocnienia tożsamości współbraci rodaków. Tak też jest i tym razem.

W dniu wielkiego referendum na temat przyszłości eKosowa, kieruję do was, rodacy, swoje słowo.

WAŻNE: ABY ZAGŁOSOWAĆ, WCIŚNIJ CTRL + R PO ZALOGOWANIU NA STRONIE GŁÓWNEJ I NAD "DAILY ORDERS" POWINIEN BYĆ BANNER REFERENDUM, KLIKNIJ W NIEGO.



Jeśli chcesz dokładniej poznać historię konfliktu o Kosowo lub nie lubisz czytać, obejrzyj koniecznie ten film!
Włącz adnotacje, aby oglądać film z polskimi napisami (i ikonkę "cc").
Jeśli oglądasz, możesz już pominąć czytanie rozdziałów I-V. Choć przeczytać będzie krócej. 😉

I: Czym więc jest Kosowo?
Jest to terytorium sporne na Bałkanach. Historycznie - Kosovo i Metohija, kolebka serbskiej kultury. Obecnie okupowane przez "państwo" Republika Kosowa, na którego czele stoją dawni terroryści z organizacji UÇK

II: Jak to się zaczęło?
Jak pisałem wyżej, dawniej obszar ten był zamieszkiwany przez Serbów, którzy zakorzenili się całymi pokoleniami w tej pięknej ziemi i związali z nim swoje dzieje. Jak wiemy, przez wiele lat na Bałkanach dominowało Imperium Osmańskie. W efekcie serbskich powstań przeciw muzułmańskiej władzy, okupant wysiedlał buntowniczych część Serbów na północ, na ich miejsce sprowadzając muzułmańskich Albańczyków. Mimo to, na początku XX wieku, Serbowie wciąż stanowili większość. Dopiero po II wojnie światowej nastąpił zmasowany napływ biednych pasterzy albańskich na wyniszczone przez wojnę i częściowo wyludnione serbskie ziemie. To było zarzewie konfliktu. Albańczyków było coraz więcej i zaczęli terroryzować miejscową ludność. Władze Jugosławii nie robiły nic w obronie Serbów. Wkrótce Albańczycy zaczęli się mnożyć w zatrważającym tempie. Terror albański wobec bezbronnych Serbów się zaostrzał, aż w końcu komunistyczna Jugosławia przyznała autonomię spornemu terytorium. Nie uspokoiło to jednak relacji między nacjami.


flaga autonomicznego Kosowa

III: Wojna
Slobodan Milošević, prezydent Serbii i Jugosławii, zniósł autonomię Kosowa i starał się przywrócić porządek w regionie.
W 1992 roku została zawiązana albańska organizacja terrorystyczna UÇK. Konflikt przybierał na sile, był coraz bardziej brutalny.
Przerodził się on w wojnę między jugosłowiańską armią oraz miejscowymi Serbami a UÇK. Oddziały terrorystycznej partyzantki albańskiej mordowały serbską ludność cywilną oraz Romów i tych Albańczyków, którzy sympatyzowali z Serbami. Doszło do wielu aktów ludobójstwa. Ponadto, NATO wpadło na genialny pomysł "humanitarnych bombardowań" - ataków bombowych na serbskie miasta w Jugosławii. To także ludobójstwo. O tym opinia zachodnia milczy. W 1999 roku podpisano umowę, na mocy której wojska Jugosławii wycofały się z terenów Kosowa. UÇK zostało uznane za organizację terrorystyczną i miało zostać rozwiązane. Strona serbska dotrzymała umowy, druga nie. Serbska ludność, przewidując nadchodzące wydarzenia, zaczęła masowo uciekać na północ kraju. Domy po Serbach były masowo zajmowane przez albańskich terrorystów. Niewielu Serbów pozostało w domach. Siły pokojowe ONZ wysłane w rejon konfliktu, właściwie nie mogły nic robić w obronie ludności cywilnej. Albańczycy zaczęli dewastować serbskie świątynie, cmentarze i inne pamiątki po bytności tego narodu. Wielu uchodźców z Kosowa do dziś żyje w skrajnej nędzy, gdyż musieli oni porzucić cały swój majątek.


albański terrorysta, członek UÇK.

IV: UÇK
UÇK – Armia Wyzwolenia Kosowa (alb. Ushtria Çlirimtare e Kosovës) – albańska zbrojna organizacja terrorystyczna działająca na terenie Kosowa. Swe powstanie zasygnalizowała pod koniec 1992. Po raz pierwszy do przeprowadzonego przez siebie zamachu UÇK przyznała się 11 lutego 1996, podczas serii pięciu zamachów bombowych na obozy serbskich uchodźców z Krajiny. W 1998 rozpoczęła walki z siłami rządowymi oraz rozpoczęła prześladowania serbskiej ludności cywilnej i Albańczyków, którzy ich nie popierali.



V: Kosowo jako państwo
W 2008 roku został utworzony albański rząd Republiki Kosowa, który deklarował niepodległość. Premierem Kosowa został były bandyta z UÇK. Niepodległość Kosowa uznało wiele państw (ok. 1/3 wszystkich państw), w tym niestety polski rząd (mimo poparcia Serbii przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego).

VI: Moja opinia
Zgadzam się, że każdy naród zasługuje na posiadanie niepodległego państwa, ale pamiętajmy, że obywatele Kosowa to Albańczycy, którzy przecież swoje państwo już mają! Sytuacja identyczna jakby któryś z sąsiednich nam narodów wtargnął na naszą ziemię i wyraził swoje pretensje do niej. Tym bardziej należy sprzeciwić się celom UÇK, gdyż po przejęciu kontroli nad Kosowem, zaczęli oni zgłaszać swoje pretensje do części Czarnogóry, Macedonii, Grecji i dążą do utworzenia tzw. "Wielkiej Albanii"

VII: eKosowo?
Jeśli administracja gry nie chce mieszać się w politykę to powinna zostawić szarą plamkę na e-mapce. Skoro już temat został poruszony to zwracam się do wszystkich ePolaków oraz polskojęzycznych Chorwatów (cytat z artykułu Rzecznika Rządu ;P) i proszę o oddanie głosu z czystym sumieniem na przynależność Kosowa do Serbii. Kosowo jest serbskie i nie powinno się podważać tego faktu.


Spójrzcie na tę piękną Serbkę i spróbujcie powiedzieć, że Kosowo nie jest serbskie!

W naszej historii także odbywały się podobne plebiscyty, odnośnie śląska i mazur. Przegraliśmy je przez oszustwa Niemców. Nie pozwólmy by w e-świecie takie rzeczy także miały miejsce!



Kosovo je Srbija!

Przepraszam za ścianę tekstu. Uznałem jednak za konieczne przedstawienie tej sprawy ePolakom, którzy nie wiedzą co sądzić na ten temat.
Film, do którego odnośnik zamieściłem na początku, jest zabroniony w większości państw ze względu na niepoprawne politycznie treści. Został przygotowany przez czeską telewizję.

WAŻNE: ABY ZAGŁOSOWAĆ, WCIŚNIJ CTRL + R PO ZALOGOWANIU NA STRONIE GŁÓWNEJ I NAD "DAILY ORDERS" POWINIEN BYĆ BANNER REFERENDUM, KLIKNIJ W NIEGO.

Serdecznie pozdrawiam,
Wesoł I, Cesarz i Samodzierżca ePolski