Befektetési lehetőségek Q1 manufaktúrás cégekbe

Day 796, 14:01 Published in Hungary Hungary by Gazdasagi Miniszterium

Sziasztok!

Korábbi cikkeinkben is befektetési tanácsokat, lehetőségeket vázoltunk fel nektek. Ez most sem lesz másképp.

Az elemzésünkben kisbefektetők számára lehetséges termékek gyártását vizsgáltuk meg.
Mit jelent a kisbefektető?
Ahhoz, hogy egy Q1 céget beindíthassatok legalább 30 gold alaptőkére van szükség. Ezalatt sajnos nem szabad semmilyen cégalapításban gondolkodni.
Mire is kell ez a 30 gold?
Ha eldöntöttétek, hogy cégezni fogtok, akkor ki kell találni mit fogtok termelni. Ha ez is kiderült, akkor el kell határozni hol. Sajnos ez a nehezebb dolog, mert míg termékből csak néhány áll rendelkezésetekre, addig országból sok. Lehet azon is gondolkodni, hogy olcsó munkaerejű országban termeltek és licensszel máshol értékesítitek, de ez nem ajánlott az embargók és az adók változékonysága miatt. Mindenképpen azt javasoljuk, hogy ahol termeltek, azon a piacon is adjátok el a terméket.
Tehát 5 goldért létre kell hozni egy orgot, amit ha kell, utaztattok a legolcsóbb nyersanyagok beszerzése miatt. A maradék 25 goldból a kiszemelt országban lehetőleg a cégpiacról vegyétek a cégetek. Ott általában korábbi tulajdonosoktól olcsóbban, mint 20 gold, meg lehet 1-1-et szerezni. Manus cégnél arra figyeljetek, hogy az adott ország eredeti területén legyen. Mert ha más országtól foglalt területen van, akkor lehet, hogy nincs benne licensz a megszálló országba vagy később visszakerül eredeti országába. Egyik sem kedvező alternatíva.

Az elemzéseinkkel abban próbálunk nektek segíteni, hogy a "Mit termeljünk?" kérdés után a "Hol?"-ra könnyebb legyen választ kapnotok.

A mai elemzésünkben a Q1 gift, élelmiszer és fegyver termelésének körülményeit vizsgáltuk meg a TOP6 lakosú országokban + Brazíliában. Sajnos nem mindig célszerű az országválasztásnál a nemzeti önérzetünkre hallgatni, de ezt egy üzletember tudja 🙂

A diagramok a termékek áfa nélküli (csak a cég termék utáni bevétele) árát és az adott országban adott skillre adott fizetések alapján készültek.

Egy Q1-es cégben Skill 2-3-4-es munkásokkal érdemes termeltetni.
Azonban mindig két lehetőségünk van alapvetően:
- tömegtermeltetünk nagyobb skillesekkel (általában magasabb wellnessűekkel) , de egy terméken kisebb lesz a hasznunk,
- kisebb skillesekkel (nem magas wellnessűekkel) termeltetünk kevesebbet, de egy terméken nagyobb a hasznunk.

Ezekután lássuk a Q1 termékek árát:


Kattints rá, hogy nagyobb legyen!

Manus fizetések alakulása, amiből igazából minket a skill 2-3-4 érdekel Q1 cég esetében:


Kattints rá, hogy nagyobb legyen!

És most lássuk, hogy hol érdemes melyik termék esetében befektetni, ha azon a piacon szeretnénk értékesíteni a terméket. Itt minél kisebb fizetés, magasabb ár a jobb.
Fontos, hogy az alábbi diagramon az egyes skillek csak a másik ország azonos skilljéhez hasonlíthatóak. Minden esetben adott skillen belül a magasabb oszlop mutatja a kedvezőbb értékeket az egyes országokban. A nyersanyagok árát azonos árszinten vettük figyelembe.







A fenti diagramokból mindenki leszűrheti, hogy mely országokban érdemes termelni Q1 mindennapi termékeket. A minél magasabb oszlop a kedvezőbb, de egymáshoz viszonyítva az országokat csak skillen belül szabad összehasonlítani!

Most sem szeretnénk senkit arra ösztönözni, hogy azonnal rohanjon befektetni a pénzét. Célunk ismét kicsit közelebb hozni az Erepublik gazdasági lehetőségeit és elemzésekben segítséget nyújtani a fiatalabb játékosok számára, hogy megtalálják számukra annak érdekes elemeit.

A kérdésekre a továbbiakban is megpróbálunk legjobb tudásunk szerint válaszolni.

Tömeges igény esetén egyes termékek szélesebb körű elemzését is vállaljuk.

Jó játékot, profitgazdag tranzakciókat!

Ruiz

Ha hasonló cikkeket és tippeket szeretnél olvasni, akkor keresd az F&F Investment Fund-ot és annak újságját, a World Financial Times-t!