Az újításokról

Day 2,188, 05:51 Published in Hungary Hungary by progabesz2

Kedves Olvasók!

A tegnapi napon a játékba bekerült a szabadságharcos medál, és a megszállt területek adója. Ezek az újítások egyértelműen egy dolgot kívánnak szolgálni, ha a térképre nézünk, mégpedig a most kialakult hatalmi helyzet kimozdítását valamely irányba.

A szabadságharcos medál egyfelől ösztönzi a játékosokat, hogy saját nemzetük felkeléseiben üssenek, minél többet, fokozatosan, ezáltal az esetleges CO mellé kapnak egy medált, és az ahhoz járó 5 aranyat is. Másfelől pedig rábírja esetlegesen a megszálló ország lakosságát, hogy ő is üsse bele a részét a csatába. Persze, ott van a megszállt területek után járó bónuszadó, de valljuk be, nagyon sokan tudják a saját érdeküket az állam elébe helyezni, ezáltal inkább ütnek egy csatában anyaországuk ellen, ezáltal kevesebb adóbevételt generálva az országnak, hogy saját maguknak goldot szerezhessenek. Nem mondanám, hogy ezzel gond van, de morális kérdéseket mindenképpen felvet, amelyeket nem kívánok itt tovább részletezni.

Illetve a heti kihívás sorozatban nagyon sokan furcsállották a jegy nyereményeket, amelyek így már annyira nem is meglepőek, hiszen egyre többet kell utazni, amennyiben szeretnének az emberek felkelés medálokhoz hozzájutni úgy, hogy nem saját országuk ellen ütnek.

Míg a megszállt területek után járó többletadó mögött én még egy plusz dolgot látok meghúzódni. Egy idő után nagyon sok nemzetnek érdeke lesz, hogy birodalmat építsen, az azután járó többletadó bevételek miatt. Itt az országoknak ebben az esetben tér kell.

Jól látható, hogy Közép-Európában például négy nagyhatalmi státusszal rendelkező ország van. Ezek: eLengyelország, eMagyarország, eRománia, és eSzerbia. Ezeknek az országoknak nincsen egymással közvetlen háborújuk, ezáltal ez a rendszer nem mostanság bomlott volna meg a régi rendszer szerint. Itt jön a de, az új rendszerben figyelni kell sok mindenre. Egy ország sem erősödhessen meg túlságosan, akivel nem számolunk tartós szövetségesként. Az én elképzelésem, az a maximum 3 nagyhatalmi státusszal rendelkező állam, és 2 középhatalmi státusszal rendelkező nemzet legyen Közép-Európában.
Nem nagyon kell részleteznem, hogy melyiket szeretném kiesni látni a 4 gigász közül. (R-rel kezdődik, és nincs omániával végződik.) A kettő középhatalom pedig Szlovénia, Görögország.

eLengyelországnak bevételei tovább fokozása érdekében úgy gondolom, hogy harcba fog szállni a Baltikumért, illetve eddig megszerzett területei mellett ki fog tartani. eRománia helyzete ennél kényesebb, hiszen körbe van zárva, hozzánk hasonlóan. Vagy harcba száll velünk eUkrajnáért, vagy igyekszik elérni eOroszország megszerzését. Természetesen ezt is rajtunk keresztül. Ezáltal kis türelemmel elérhető, hogy ne mi legyünk az agresszorok, kezdeményezzék ők a háborút. Mi a dolgunk? Szövetségeinket még tovább erősíteni, elérni, hogy ne legyen kérdéses egy háborúban kit támogatnak. (Illetve zárójelben: ha kell, akkor eBulgáriát megtámogatni, hogy le legyenek kötve.) ESzerbia jelentős előnyben van mindenkivel szemben, szépen kialakított országa van, hatalmas bevételekkel.

Mi legyen velünk?

Ukrajna megtartása kulcs fontosságú, de ehhez a törököket kell lefoglalnunk leginkább. Hatalmas sebzést tudnak vinni egy ukrán felkelésbe. Illetve én még a “sógorok” területéből is igyekeznék minél többet megszerezni. eOroszország megtartása abban az esetben lehetséges szerintem, ha az ukrán fronton sikerül elérnünk enyhülést, a volt EDEN országokat rá kell bírni, hogy hagyják magukra korábbi szövetségesüket, az olcsó benzin, és cigi hazáját.

Amit látok most:

Az eVilág el fog tolódni egy új írányba, amely pár Birodalom elnyomásáról fog szólni a kisebb hatalmakkal szemben. Ezek a kisebb hatalmak felemelkedése csak egytől függ, hogy az állampolgárok milyen jól tudnak együtt működni egymással. Ha össze tudnak adni felkelésekre, ahol a kicsik könnyedébben juthatnak medálaranyokhoz a felkeléses, és TP medálok megszerzésével, akkor fejlődés figyelhető meg.

Közép-Európa kérdése ezek alapján hamarosan eldőlhet, és itt már valóban csak a kapcsolataink kérdése, hogy ki marad a nagy hármasban. Mi, vagy eRománia. Nem rövid folyamat, de úgy vélem, hogy ez valamennyire felpezsdítheti az erepublikot.