Az új moving-rendszer összefoglalása (közérdekű, VOTE)

Day 963, 08:08 Published in Hungary Hungary by hekkat

Ha van olyan téma, amit az eddigi insiderekből nagyrészt kifelejtettek, az a játékon belüli költözés. Az új rendszer első látásra, hasonlóan a játék többi részéhez, bonyolultnak tűnik, de egy kis utánajárással könnyen meg lehet érteni, ezért e cikket a költözési rendszer összefoglalásának szánom.

Mi volt eddig?

Aki a V1-ben akart költözni, annak csak egy tetszőleges repjegyre és némi szabadságra (munkából fel kell mondani, pártból ki kell lépni külföldre költözés előtt) volt szüksége. A repjegy minősége az utazás közbeni wellness csökkenéséért (Q1: -2, Q2: -1), szinten tartásáért (Q3: 0) vagy növekedéséért (Q4: +1, Q5: +2) volt felelős.

Mi történik a rájzingban?

Ahogy minden más V2-es terméknél, a repjegynél is különböző tulajdonságokra lehet osztani a pontokat, ezek:

paper: minden pont +0,1 egészséget ad
packaging: minden pont +0,1 boldogságot ad
itinerary: 20pontonként 1 zónával messzebbre lehet a jeggyel utazni

De mik azok a zónák?

Nos, aki már próbált költözni az elmúlt pár napban, láthatta, hogy a magyar régiók az A3-as zónában vannak. Hasonlóképpen az összes régió kapott egy betűjelet (A-D) és egy számot (1-5).
Legegyszerűbb, ha először végignézzük, hogy mely régiók vannak egy-egy zónában.

Ha cirógatod, megnő.

Zónatávolság kiszámítása: szerencsére ezt már nem bonyolították odafenn túl, mindössze annyi a teendő, hogy megnézzük, az adott zónától oldalt illetve fel-le lépkedve mekkora távolságra van a célzóna és hozzáadunk 1-et. Fontos tudni, hogy az alsó régiók szomszédosak a megfelelő felső régiókkal, a bal szélsők pedig a jobb szélsőkkel.

A térképen zölddel jelöltem az A3-as zónától 1 távolságra levő zónát (ami természetesen maga az A3), kékkel a 2, sárgával a 3, narancssárgával a 4 és pirossal az 5 távolságra levő zónákat.

Kis matematikai kitérő: ha tényleg így nézne ki Földünk azzal, hogy az alsó sor szomszédos a felsővel, akkor tórusz alakú lenne, ami kb így néz ki:

Fail?

Térjünk vissza a jegyekre.

A jelenlegi magyar piac, a cégvezetők beállításai nyomán azt a várakozást igazolta, miszerint a jegy elsődleges feladata hogy messzire repítsen, nem az, hogy a csomagolásával okozzon boldogságot vagy a papírja tegyen egészségesebbé. Azért ez csak nem lep meg senkit 😉 Tehát innentől a Q1 jegyként a 0/0/40-es jegyet, Q2 alatt a 0/0/80-asat, Q3-Q4-Q5 alatt pedig valami olyat fogok érteni, aminek az itinerary része 100-as.

Nézzük meg, milyen messze lehet jutni az egyes jegyekkel:

Ha cirógatod, megnő.

Zöld = Q1-gyel is elérhető
Sárga = legalább Q2 kell hozzá
Piros = legalább Q3 kell hozzá

látható, hogy a Q3 és afeletti cégeknek nem fog sok babért hozni az elkövetkezendő éra sem, mert bármelyik másik régióból is pontosan 2 van, ami egy Q2-es jeggyel nem érhető el. Nekünk, Európa északabbi részén élőknek talán Indonéziába kellhet egy Q3 jegy.

Véleményem szerint az új rendszerrel az eddigi Q1 dominancia annyiban javult, hogy a Q2-re és kismértékben a Q3-ra is megnő a kereslet, de arra még mindig nem ad okot, hogy bárki is Q4 vagy Q5 repjegycégbe fektesse be a pénzét.

Hekkat

Ha tetszett az összefoglalás, szívesen fogadom a voteokat és a subokat🙂


+1 hirdetés: megnyitotta kapuit a fapados turbojet légitársaság, várjuk a tapasztalt és szorgalmas project managereket 🙂