Az amerikai és a magyar e-oktatás összehasonlítása

Day 762, 10:23 Published in Hungary Hungary by vasmegye

Mai elemzésem bevezetendő illetve just for fun mutatnék két képet, melyek fricskák amerikai barátainknak odaát az eAtlanti-óceán túloldalán, ahol nem túl sokan foglalkoznak az oktatással.



Szegény orrszarvús avatarral rendelkező barátom, (igen, mert az) Shandong előtt nem tudta, hogy mindkét oldalra lehet ütni. Azt már lehet, nem vette észre, hogy mindkét oldalon BH lett időlegesen, s azt se tudhatja valószínűleg, hogy a piros és a zöld oldalra ütött ütések kiütik egymást.
Bővebben itt.

A fenti cikk kommentjére érkezett brazil válasz abszolút kuriózum.😃 Erre nem tudott mit mondani.



Katt a képre, ha nagyobban kívánod látni!
Amúgy a karakter ausztrál, de ez most lényegtelen.

Az amerikai példával ellentétben itt magyar földön több szervezet foglalkozik az emberek oktatásával, fejlesztésével, tudásának bővítésével. Elvi szinten az Oktatási Minisztérium koordinálja/koordinálta már az okítás minőségét, ám mára ez a rendszer kibővült, sokszínűbbé vált (részben a minisztérium inaktivitása miatt).

Alapfokú oktatás: ez még teljeskörűen a Minisztérium kezében van, mentorrendszer működik, melynek a lényege, hogy minden jelentkező újonc egy mentort, egy segítőt kap maga mellé, aki elmagyarázza a „fiatalnak”, mit hogyan kell csinálni (kajavétel, munka, harc, edzés, esetleg később cégezés), a felmerülő apró kérdésekre válaszol. Készült az alapfokú tudnivalókról hosszabb leírás / tutorial WalakyMas által, meg lehet tekinteni itt. MENTOR KERESTETIK, szóval lehet jelentkezni, ha szeretnél újoncokkal foglalkozni.

Középfokú és felsőfokú oktatás: azért kerül egy kategóriába, mert nem találtam semmilyen szervezetet, mely az emberek középfokú oktatásával foglalkozna. „Középfokú oktatás= ÉLET + cset + újságolvasás”, fogalmazta meg szeret kérdésemre ezt a választ, és én ezt teljesen jogosnak érzem. Felsőoktatás azonban létezik, sőt már az állami monopóliuma is megszűnt.

Az állami szekcióját képviseli (vagy már csak képviselte) az eMagyar Egyetem. Az oktatási államtitkár irányítása alatt áll (az államtitkár személye kormányonként változó, az egyetem újságjában TechSeal, Lakatom és krisz565 neve szerepel). Eddig az egyetem két periódusban hirdetett előadásokat, először 4-5 hónapja, majd 2-3 hónapja, legutolján pedig 1 hónapja tartott raszta helyett Quicksilver előadást hazánk e-történelméről. Az előadások témái elég változatosak: hadügy, pénzügy, külügy, gazdaság, média a fő témacsoportok között, sőt a közlöny szerint egy e-hitélettel kapcsolatos előadás is megrendezésre került (nem tudom, hogy végül tényleg megrendezték-e). Az előadók között volt elnökök, hadügyminiszterek, külügyminiszterek szerepelnek, pl. az előbb említett Quicksilveren kívül a jelenlegi elnök Fehérlófia Koppány, Kolozs, vagy Rhual illetve Mikrobi többek között. A két hónappal ezelőtti előadássorozat logjai megtalálhatóak még az Egyetemi közlönyben, a négy hónappal ezelőtti viszont már nem (a mibbit törölte azokat). Az eMagyar Egyetem nevéhez fűződik a diploma kiadása is, azonban az egyetem külső honlapja szerint mindössze két diplomázó akadt. Így a program kifulladt. Maga az eMagyar Egyetem sem működik körülbelül egy hónapja.

Utóbbi tény ellensúlyozására alakult meg TechSeal vezetésével, 4 napja a Magán Egyetem, mely eddig 3 előadást tartott, hadügyi, külügyi kérdéskörben, valamint az Utolsó VédőVonal Alapítvánnyal kapcsolatban. A meghívott előadók kevésbé ismert személyiségek voltak, de jól felkészültek és kiváló előadásokkal gazdagították a köztudást. A logok még elérhetők az egyetem lapjában, érdemes letölteni őket, de figyelem, minél előbb, mert ezek is mibbites feltöltések, melyeket egy idő után törölnek. Az egyetem távlati céljaival kapcsolatban nem tudok sokat nyilatkozni, hiszen néhány napja alakult meg, a továbbiakról az egyetem lapjában tudtok tájékozódni.

Harmadikként, mintegy részképzést folytatva a Független Újságíró Szövetség is belépett a felsőoktatás „piacára”. (Annyira nem piac, mert az előadásokat egyszerre is lehet figyelni). A FÚSZ Bosko Balaban vezetésével főként újságírói témákról rendez előadásokat, sikertörténeteiket mutatják be az előadók, mint például Doggett, Hegemony, vagy Shaok, de aktuális témákról is szólt egy-egy rendezvény, pl. Székely Légió ügye, vagy a lengyel-magyar kapcsolatok az eRepen. Gyakorlati oktatás is folyt a BB kódokkal, valamint a csettel kapcsolatosan. A FÚSZ rendezi meg az elnökjelölti vitákat is. A FÚSZ a logokat rendszeresen leközli az újságjában, azok az org esetleges megszűnéséig elérhetők lesznek.

Összességében a magyar oktatást ezek a szerveződések jelentik. És az amerikait? Nézd meg feljebb!