Armijas apgādes modelis un valsts uzņēmumi

Day 1,143, 10:30 Published in Latvia Latvia by AIRNewbie

Par armijas apgādi
Diez vai manī ieklausīsies, jo jaunajam prezidentam jau ir savs redzējums šajā lietā, bet savu viedokli tomēr izteikšu.

Armijas apgādē pusotra gada laikā kopš eRepublikā ir eLatvija, ir bijuši dažādi armijas apgādes modeļi. Galvenokārt var izšķirt divu veidu + jauktais

1) Maizes un ieroču tieša dalīšana, kad armijas apgādātājs(-i) paņem maizi un ieročus un doneito viņus kareivim.

2) Naudas izsniegšana – tiek izsniegta nauda un par šo naudu kareivis pats nopērk maizi un ieročus.

3) Jauktais – maizei tiek izsniegta nauda, ieroči tiek izsniegti caur donate.

4) Ir bijis vēl ceturtais, kad vienkārši tika samaksāts par radīto influence neatkarīgi no tā kā viņa tika radīta ņemot vērā koeficientu atkarībā no kaujas svarīguma pakāpes, taču tas bija salīdzinoši īsu brīdi.

Manuprāt vissaprātīgākais pie pašreizējā kara moduļa ir trešais. Kāpēc? Maize ir jādoneito vairākas reizes, jo pat ar Q5 maizi 20 inventorija vietās nevar nodrošināt 300 notērējamo wellness. Raunda pēdējās minūtēs vienkārši nav iespējams operatīvi visus apgādāt. Pie tam, ja valsts uzņēmumi kara laikā nodrošina zemāko maizes cenu tirgū, kareivis vienkārši nav ieinteresēts pirkt to no kāda cita. Līdz ar to pat nevajag skrīnus par maizes pirkšanu. Pietiek ar skrīnu par kopējo nodarīto damage un pārējo jau var elementāri aprēķināt.

Ieročus savukārt saprātīgāk ir izsniegt, jo viņu skaits katram kareivim ir mazs – var piešķirt visām dienas cīņām vienā reizē. Plus vēl izsniedzot var precīzi noteikt cik tieši viņus vajag (38 vai 30 vai mazāk sitieniem) un kādas kvalitātes atkarībā no kareivja spēka un kaujas svarīguma.

Par valsts uzņēmumiem
Pilnīgi piekrītu jaunajam prezidentam, ka ir jāatjauno valsts uzņēmumu darbība. Par to vai viņos būtu jāstrādā kareivjiem par velti vai jākonkurē darba tirgū vēl jāpadiskutē. Ir savi plusi gan vienam gan otram variantam.

Maizes uzņēmumi
Manuprāt, valstij vajadzētu 2 (divas) Q3 maizes kompānijas. Valstij vajadzētu uzkrājumus, lai nodrošinātu armiju vismaz vienai dienai 30 sitieniem katram. Ja armija ir ap 100 cilvēkiem (nezinu precīzi), tad vienai dienai vajag ap 100x300 = 30’000 wellness = 5000 Q3 maizes. Viens cilvēks (ar 9-10 skilu) saražo apm. 22-23 maizes dienā. Līdz ar to, lai sasniegtu minimālo mērķi 5000 Q3 maizes uzkrājumu vajadzēs apm. 220 cilvēkdienas. Ja firmā strādā 10 cilvēki un ir 2 kompānijas, tad tās būs 11 dienas. Manuprāt, saprātīgs laiks. Pēc tam būtu jāturpina taisīt uzkrājumi kamēr tiktu uzkrāta maize 5 kara darbības dienām (ilgāk parasti eLatvijā aktīvs karš nenotiek). Tās būtu 55 dienas, jeb 2 mēneši. Pēc tam abas firmas varētu pārtraukt ražošanu un atjaunot viņu tikai pēc krājumu iztērēšanas kara gadījumā.

Par to vai valstij vajag arī savu(-s) graudu uzņēmumu(-s) – īsti nezinu. Manuprāt, drīzāk nē – graudus var pirkt brīvajā tirgū vai vēl labāk izsludināt iepirkuma konkursu starp graudu ražotājiem.

Ieroču uzņēmumi
Ja pareizi atceros, tad valstij bija vairāki ieroču uzņēmumi. Manuprāt, vajadzētu darbināt vienu Q5 ieroču uzņēmumu, kurā saražotos ieročus izsniegt elitei svarīgās kaujās un vienu vai divus (ja tādi ir – ja pareizi atceros, vismaz viens bija) Q3 uzņēmumus, kurā saražoto svarīgās kaujās izsniegt pamat armijai. Ja viņi gadījumā ir tukši, tad vajadzētu padomāt, vai optimālā ieroča konfigurācija ir 6/3 vai varbūt 5/4 vai 4/5 (kas kopumā ir efektīvāk). Arī uzkrājumus beigās vajadzētu tādus, lai varētu nodrošināt visu armiju ar ieročiem 5 dienu kara gadījumā.

Lai nokontrolētu ieroču izmantošanu pietiek ar vienu skrīnšotu, kurā ir redzama kopējā radītā influence. Pārējo var vienkārši izrēķināt pēc formulas.

Paldies, ka izlasījāt šos daudzos burtus. Ja patika, paskrollējiet uz augšu un nospiediet Vote. Ja neesat vēl VIP Daily abonents, nospiediet arī Subscribe. VIP Daily = vienmēr kvalitatīvi raksti. Ja neticat, palasiet iepriekšējos rakstus. : )