Ambient on/off

Join the new world

 

Apie karą - mūsų praeitį... ir galimą ateitį...

Day 2,343, 16:37 Published in Lithuania Lithuania by iPSiArt

Sveikinu visus Velykų proga ir linkiu pirmiausia tvirtų kiaušinių: jie visada praverčia ir prie stalo, ir ne tik.O dabar rimtai.

Procesai Lietuvos viduje

Dar prieš keletą mėnesių eLT gyvenimo nebūtum pavadinęs nuobodžiu iki numirimo – na, gal tiesiog rutininiu: kariavome įprastinius permainingus karus Skandinavijos pusiasalyje, (naujokams ir primiršusiems siūlau pasiskaityti freshass istorinių straipsnių archyvą), virė partijų karai tam naudojant arba tokius arba kitokius pretekstus, galų gale viską kas ir kodėl vyksta paprastiems piliečiams paaiškinti pabandė Eksas. Iš jo minčių bei šiame ir kai kuriuose kituose straipsniuose nuskambėjusių komentarų galima buvo daryti išvadas, kad LNP “užsibuvo valdžioje”. Daliai piliečių atrodė kad LNP užgožė SOL (ar kitas partijas), na o opozicijos aktyvas užsiiminėjo tuo, ką ir turi daryti opozicija…

Kadangi LNP nekėlė sau jokių tikslų būti valdžioje, nutarėme vardan šventos ramybės o ir dėl eksperimento kelis mėnesius nebekelti kandidatų į CP ir leisti pasireikšti "mūsų užgožtiems" seniesiems politikos vilkams ir naujiems talentams. Netgi nutarėme nebūti aktyvia opozicija, kad nebūtų skundžiamasi, esą LNP sugudravo praleisdami į valdžią savo oponentus tam, kad būdami opozicijoje juos sudirbinėtų. Neprieštaravome kad mūsų nariai dirbtų valdžios institucijose – valstybė yra svarbiau už bet kokius partinius interesus.

Taigi, galime ramiai pavadinti tą laikotarpį pvz. “100 dienų be LNP”. Praėjo kuris laikas ir dabar, jau atslūgus visoms aistroms, galima dar kartą perskaityti aukščiau mano paminėtus straipsnius ir pastebėti porą faktų.

Lyderiai. Per pastarasias 3 kadencijas nauju lyderiu galima laikyti tik TheUnit Yack. Deja, bet daugiausiai akcentavusi LNP dominavimą, SOL partija savo kandidato per kelis mėnesius taip ir neiškėlė, nors joje tikrai nestinga ir vyresnės, ir jaunesnės kartos žaidėjų, galinčių imtis atsakomybės už valstybės valdymą. Taigi, kalta LNP, ar visgi ryžto ir iniciatyvos trūkumas?

Valdžios aktyvumas Šiandien sukanka 2 savaitės nuo CP rinkimų, o kas nors matė naujojo CP straipsnį? O gal kas nors gali patarti kur būtų galima sužinoti užsienio politikos naujienas, naujienas iš SIRIUS aljanso – kas vyksta, kas planuojama? Anksčiau galiojo nerašyta taisyklė apie tai parašyti kartą per savaitę, bent jau per 10 dienų. Dabar tokią pareigą jaučia tik KM ir NM. No comments.

Spauda. Paskutiniais mėnesiais tam kad papulti į populiariausių straipsnių TOP-5 užteko surinkti 12-15 balsų… Patiems straipsniams suskaičiuoti tikrai užtektų abiejų rankų pirštų, ir ne tik... Jei ne mano aukščiau paminėtų ministerijų straipsniai, kiekvieną savaitę esamos spaudos neužtektų nei TOP-5-tukui užpildyti.

Totalus 2clickas... Žudanti ramybė su apgaulingai lėtai mažėjančia eLT gyventojų statistika… Statistika gali suklaidinti 2clickerį… Bet aktyviųjų nesuklaidins apmirę pokalbių chatai, būrių vadų – misijose dalyvaujančiųjų skaičiai.

Trolinu? Ieškau priekabių, kaltų? Ne. Nes tai neturi jokios prasmės. Kodėl yra taip yra? Atsakymų ieškau pats. Vien gražiais pavasario orais visko nepaaiškinsi, nes tiek pernai, tiek pries 2-3 metus buvo aktyvumo atoslūgis, bet ne viusiškas štilis. Vienas iš galimų variantų – ko gero, perdaug jėgų sudėta, ant kortos pastatyta ir aukų paaukota ant pykčio aukurų, kovojant partijų karuose, į kuriuos įsitraukė daugelis aktyviųjų. Nurimus partijų kovoms, tuo pačiu nebelikus priešų išorėje, visi pasijuto išsekę ir pavargę ir... netekę prasmės, nes viskas, kuo daugelis užsiėmė paskutinius kelis mėnesius (o gal sugebėjo užsiimti?) buvo karas…

Patyrę žaidėjai pastebėtų, kad karas nesibaigia vienu mūšiu. Kariniame žaidime, kurio pagrindinis tikslas ir varomoji jėga yra karas, kariavimas yra varžybos tarp priešiškų šalių, kuriose susiduria ne tik individualūs žaidėjai ir būriai – čia varžosi skirtingos karo strategijos, mūšių ir kovojimo taktikos. Tai yra savotiškas sportas. O sporte pagrindiniu tikslu yra nugalėti priešininkus, bet ne juos sunaikinti (nes nebeliks su kuo varžytis). Patys prisimename kuo virto žaidimas, kai ONE sunaikino EDEN, o vėliau - ir CoT. Nebelikus intrigos, neliko ir kovos azarto. Taika gali būti matoma kaip trumpas atokvėpis tarp karų, bet ne kaip ilgalaikė būsena. Ir ta pati taisyklė galioja ir vidaus politikai.

Matau vienintelę galimybę - kaip nors tą išgyventi tą periodą, tikintis, kad po jo ateis geresni laikai. O jie, neabejoju, ateis, jei mes pasistengsime dėl jų.

Ką dėl to reikėtų padaryti – visai nedaug. Pabandyti perskaityti žemiau esantį tekstą ir pritaikyti ją kariniam žaidimui, vėl padarant tai azartišku sportu. Gal šie principai aktualūs ne vien Užupiui…?Todėl jei atėjome žaisti, žaiskime. Jei atėjome dirbti, darykime tai. Darykime iš širdies, o jei nenorime daryti - nejauskime pareigos save prievartauti.

P.S. Jei manes kas paklaustų ar aš tikiu dar šio žaidimo ateitimi, tvirtai pasakysiu – žinoma. Šis žaidimas evoliucionuoja, ir ne visada vien neigiama linkme. Pasitaiko tikrai įdomių atnaujinimų, o Plato artimiausiu metu prides dar 4 šalis, ir aš tvirtai tikiu kad tai nebus vienintelės naujos valstybės. Jei būsime kantrūs, sulauksime naujų draugų ir sąjungininkų, praturtinsime savo bendravimą, juk ne dėl “Fight” mygtuko spaudymo šį žaidimą žaidžiame, ar ne?


Vien tik karas valdo mus…?

„Jiems pasiūlė rinktis – gėdą arba karą. Jie pasirinko gėdą, o gavo ir gėdą, ir karą.“ – V.Čerčilis

Vienas iš dalykų, kuris gali padėti mus išgyventi – karas. Nesupraskite klaidingai - aš nesu tas, kuris turi ką nors prieš bet kuriuos mūsų kaimynus – ar tai būtų švedai, ar rusai, ar baltarusiai. Su daugeliu jų teko tiek palaikyti ryšius, tiek plėtoti bendradarbiavimą ar derėtis dirbant URM. Todėl karo priešininkams sakau – mes turime kariauti ne dėl to, kad ko nors nemėgtume. Ir galbūt ne dėl to, kad būtinai ką nors nugalėtume ir gautume bonusų, bet dėl to, kad išgyventume. Visų pirma, karas nors šiek tiek įpūs gyvybės, nepriklausomai nuo to, kuo jis pasibaigtų. Gal pasibaigtų net visišku Lietuvos ištrynimu, tačiau kas sako, kad tai - blogiausias mums įmanomas variantas? Mano nuomone, kova dėl pergalės ar išlikimo galėtų nors kažkiek įpūsti tą išblėsusią žaidimo azarto ugnį. Gal geriau būti ištrintiems kovojant, nei tyliai užsilenkti 2clicke?

Antroji karo priežastis – mūsų strateginiai interesai ir ilgalaikiai tikslai. Paaiškinsiu pavyzdžiais.

Prieš porą dienų Rusijos CP ir vienas įtakingiausių politikų Syrin pareiškė: “Rusija dirba siekdama susigrąžinti savo strateginį buvimą Skandinavijoje”Ką tai gali nulemti? Gana paprastus, bet mums labai nepalankius dalykus. Tikriausiai pastebėjote, kad pastaruosius pusantrų metų rusai kovojo už skandinavus išlaikydami patikimo sąjungininko įvaizdį. Jį ir išlaikė. Rusija šiuo metu nepriklauso nei vienam aljansui, tačiau aktyviai palaiko ryšius su visais, bandydama atstovauti savo interesus. Paprastai kalbant – Rusija žaidžia savo žaidimą siekdama laviruoti ir manipuliuoti, bandydama nesusipykti su pagrindinėmis šalimis kiekviename aljanse ir būti “geidžiama nuotaka”, kuri brangindamasi sugeba išgauti sau naudos “mažiukų” saskaita. Kadangi Rusija nepuoselėjo ypatingų simpatijų ABC šalims, turi interesų Skandinavijoje, o jėgų pusiausvyra tarp Sirius/proSirius ir Aurora iš vienos pusės bei Asteria ir LeTO – iš kitos yra trapi, Rusija greičiausiai gali bandyti susitarti su Asgardo šalimis, kad ji pasiims 2-3 Skandinavų regionus (Nord Norge, Trondelagą ir dar kokį nors) mainais padėdama Suomijai užkariauti Estijos vaisius ir naftą, o Švedijai – Latviją. Žr. schema:Kad ir ką galvotume apie latvius ir estus jie nenusipelnė tokio likimo, tai pirma. Antra, jei mes esame sąjungininkai, turime ne tik laukti kitų pagalbos savo karuose, bet ir patys ateiti į pagalbą sunkiu metu. Ir galų gale, trečia – jei vietoje latvių kaimynais turėsime švedus, o mūsų seni priešai turės papildomus bonusus mūsų kaimynų sąskaita, ar mes jausimės saugesni? Kiek ilgai?

Tad... „Balnokim, broliai, žirgus...“

kas nenori kariauti priešo teritorijoje, kariaus savojoje...

 

Comments

Statybininks
Statybininks Day 2,343, 21:50

o7

havajai
havajai Day 2,343, 23:32

o7

LT Vytautas
LT Vytautas Day 2,343, 23:43

Visiškai pritariu tekste išsakytoms mintims. Tiesiog nepateisinamas ne tik informacijos ir aktyvumo iš Valdžios pusės, bet ir stuburo neturėjimas sprendžiant gyvybiškai svarbius reikalus, susijusius su mūsų eLietuvos gyventojų išlaikymu, jų aktyvumo skatinimu (karas). Jau seniai sakiau, kad sutartis (taikos) pasirašyta - burtas mestas. Nors sakoma, kad ir šuo kariamas pripranta, bet šiuo atveju tai netinka. Nes šuo pripranta, o mes - tikrąja to žodžio prasme - mirsim. Nebeliks kam kovoti, išsaugoti savo įtaką aplinkiniuose regionuose ir tarptautinėje erdvėje.

Udra yra žioplys. Seniai sakiau, kad nesugebės, nemokės, o svarbiausia - nedarys. Tai buvo mano visiškai asmeninė antipatija, tačiau dabar, taip mąstys ir dar daugiau žmonių. "I guarantee it"

Ir tik nereikia vėl kišti į šūdus LNP. Su Yack buvo puikiai dirbama ir Jis pats yra vienas mano mėgstamiausių Prezidentų.

Tiems, kurie sakys, kad LNP ir patys neaktyvūs, nes valdžioje ne "jų statytinis", tai siūlau patylėt. Nes tikrai ne mūsų bėdos, kad nesugebate išjudinti kolektyvo. O jei LNP nariai, dirbdami vadovais ministerijose ir kitur sugebėdavo paspardyt šiknas visiems ir kartu daugiau mažiau draugiškai darbuotis, tai tą turi sugebėti ir kitų partijų nariai. Nebent, aišku, buvo rėkiama tam, kad tik parėktų, o ne dėl noro patraukti LNP iš valdžios ir patiems dirbti GERIAU, nei kad mes, eLietuvai.

Esmė tame, kad, Udra, judink savo subine.

o7 Ipsiui.

Udra
Udra Day 2,344, 00:27

Rėkiama tam, kad tik parėktų
Labai puikiai ir pats pasakei.

LT Vytautas
LT Vytautas Day 2,344, 08:28

Juk Tu nenorėjai man pritaikyti to sakinio. Juk kiekvienas protingas žmogus, būdamas Tavo vietoj, tylėtų ir bandytų srėbt visą šūdą.

Udra
Udra Day 2,344, 08:32

Oj ne brangusis, tikrai nenorėjau. Gi Udros nėra protingi žmonės. Gurdūs gyvūnai, bet tikrai ne protingi žmonės 😉

iPSiArt
iPSiArt Day 2,344, 02:44

Nesutinku kad Udra yra žioplas ar nesugebantis. Jis yra vienas protingesnių žaidėjų, tikrai galintis būti šalies vadovu.

Jo bėda, sakyčiau kitame - pripratus prie daugiamėnesinio 2clicko labai sunku staiga patapt aktyvumo viršūne. Ypač kai aplink taika ir aplinka pati niekaip neprovokuoja būti aktyviu.

Ar tikrai neturim ko daugiau veikti, tik kariauti. Be abejo alternatyvų karui kuriam laikui galima būtų rasti, bet čia yra keli faktoriai - visų pirma, sėdime taikoje jau antrą mėnesį, o tai jau nemažai. Antra, sėdint taikoje kokio veiksmo nepasiūloma. Trečia, gali būti nemažai argumentų, kodėl dabar kariauti netinkamas metas. Bet ar kas juos atskleidė, paaiškino, bandė bent jau informuoti?

Šios komandos bėda - komunikacija. Nežinau kodėl, bet CP iir jo komanda nesupranta, kad jei kas nors keičiasi naujienomis ar planuoja kokiam nors chate (?), tai nepasiekia ne tik eilinių piliečių, bet net ir aktyvesniųjų.

Liutauras007 Day 2,344, 03:30

Comment deleted

BlMBA
BlMBA Day 2,343, 23:46

o7
eik vel i CP

Balbiesas
Balbiesas Day 2,343, 23:50

v

lydmox
lydmox Day 2,343, 23:51

o7

Cezaris II
Cezaris II Day 2,343, 23:57

Neturiu prie ko prikibti. Spaudžiu vote.

Tautis_LT
Tautis_LT Day 2,344, 00:43

seniai berašei ir, panašu, kad susikaupei 🙂 puikus straipsnis, dėkui o7

MindeSuminde
MindeSuminde Day 2,344, 00:45

Ipsiui + Baimes akys dideles.Gal ir suveiks tavo planas.Isjudinsi.

Iskroviklis
Iskroviklis Day 2,344, 01:15

+V, teisybe parasei, tik ne visi ja nori suprasti

Rabarbarai
Rabarbarai Day 2,344, 05:11

Stipru!

Funnyte
Funnyte Day 2,344, 06:04

Kas liečia SOL partiją, tai mes niekada nežadėjome kelti savo kandidato į CP. Nors panašu, kad ir be pažadų jį greit turėsime. O dėl ramybės ir karo, kaip "išgelbėtojo", nesutikčiau, nors žiūriu grynai iš asmeninės perspektyvos. Kaip puikiai pastebėjo Tautis kito straipsnio komentaruose, tokiu oru labiau traukia dviratis, o ne PC. Tad karas bus ar nebus - man giliai... Jis išjudins tik mėgstančius šaudyt už valstybines babkes. Taip pat nesuprantama, kodėl nebijant ištrynimo, kaip pats rašai savo straipsnyje, taikiniu vis dėlto renkamasi BY, o ne švedai. Anyway, balsavimas Seime kaip ir aiškus, tai galėsim praktiškai pamatyt, kiek 2clicko jums pavyks išjudint. Ir kiek tai kainuos...🙂

iPSiArt
iPSiArt Day 2,344, 09:15

Pabandykim vardan galutinio aiškumo sudėlioti visus taškus.

1. Karas išjudina mėgstančius šaudyti. Tačiau už kokias babkes bus šaudoma - per anksti šnekėti karui neprasidėjus. O dėl valstybinių babkių... Primenu kad LK būriams už misijas kompensuoja 50 proc. tankų, kitus pasigamina patys MU. O misijos bus ar ne, kiek jų bus - sprendžia vadovybė.

2. Kodėl renkamasi BY aš ir pats nežinau, bet jei perskaitei straipsnį iki galo, aš niekur nepasisakiau už karą su BY - aš pasisakiau už karą IŠ PRINCIPO, o su kuo konkrečiai - man nesvarbu. Praeitą savaitę mane ir nustebino ir suerzino faktas, kad mes tęsiam NAP su švedais, ners tikėjausi karo būtent su jais. Pasirodo, pasirašius NAP, buvo nusitaikyta į BY. Bet ta pati LK pasirodo turėjo mažiau info, nei Seimas, nes CP teigė, kad atsiklausė Seimo dėl NAP su Švedija. Tuo tarpu LK tik sužinojo apie NAP pratęsimo faktą. Kodėl taip, kokios aplinkybės - ne manęs klausti reikia.

3. Kiek kainuoja išjudinimas - geras klausimas. O kas nors apskaičiuos kiek realiai kainuoja 2click'as?

HeDas II
HeDas II Day 2,344, 07:18

Nesutinku taip pat dėl Solidarumo ir LNP. Eksas ilgą laiką buvo nežaidęs ir žiūrėti į situaciją per jo straipsnį yra neteisinga. Niekada nebuvo minties, kad Solidarumui trūksta valdžios ar bent kažkas panašaus.

Dėl karo/taikos, tai 2click'as dėl karo straipsnių rašyti nepradės, daugiau kandidatų į CP dėl karo taip pat neatsiras, lygiai taip pat ir nepradės žmonės eiti į ministerijas dėl karo. So yeah... 🙂

Rabarbarai
Rabarbarai Day 2,344, 07:31

Man patinka kaip viešoj erdvėj solidarumui niekada "nereikia valdžios", "nereikia didelio kiekio naujokų", "neturi nieko prieš LNP" 😃 Galima būtų gerbt už gebėjimą suktis, jei tik būtumėt kitokie... t.y. kaip žmonės verti pagarbos. Deja. Visada buvot ir liksit veidmainiais intrigantais ir patys tą žinot 🙂 Su šventėm, kaip sakoma.

O dėl 2clikerių išjudinimo tai plačiau pažiūrėk. Karas išjudina karius, kariai išjudina būrius, būrių chatai atsigauna, daugiau bendravimo, daugiau chatų atsigauna, kažkas kažką parašo spaudoj, kažkas už to užsikabina, parašo atsakymą ar bent komentarą ir t.t. ir pan. Taip ratas ir sukasi.

HeDas II
HeDas II Day 2,344, 08:14

"nereikia valdžios" - per paskutinius seimo rinkimus sakiau balsuoti už kitas partijas, pats balsavau už LTS. Tai byloja ir rinkimų rezultatai. Taip pat stengtasi surasti kuo daugiau žmonių nebuvusių seime, nesvarbu kokios jų pažiūros.
"nereikia didelio kiekio naujokų" - blogai interpretuoji. Sakiau, kad nelenktyniausiu skaičiumi. Man svarbiau naujoka nuvesti į ministeriją ir jam geriausią (pagal mane) karinį būrį. Pats perėjau per ilgiausią sąrašą seniau žaidusių žmonių ir kiekvieną asmeniškai kviečiau grįžti ir tikrai praleidau daug laiko. Tai dariau su tikslu pakviesti grįžti žmones į eRepublik, prie partijos jungtis nesiūliau.
"neturi nieko prieš LNP" - o ką aš turiu prieš LNP partiją? Na, jeigu reiktų dabar ką nors iš galvos ištraukti, tai nepatinka, kad LNP partija neturi kandidato į CP, bet nežinau gerai situacijos su "LNP vyriausybės komanda" - gal tiesiog nėra galimybių šiuo metu. Dar pavieniai asmenys bando įkišti Solidarumą į kažkokią barikadų pusę - aka "SOLMS" ar bando Solidarumą suprasti kaip turintį vieną nuomonę. Bet tokių žmonių visose partijose yra, kaip ir Solidarume dažnai tenka kalbėti su kokiu žmogumi, nes jis prilygina vieną asmenį partijai aka "Visada buvot ir liksit veidmainiais intrigantais ir patys tą žinot 🙂 "

Adolf.H
Adolf.H Day 2,344, 08:20

all hali SOLMS \o

HeDas II
HeDas II Day 2,344, 08:25

😃

Adolf.H
Adolf.H Day 2,344, 07:31

Kad info stoka jaučiasi jau kelias kadencijas. Na neparašė jis straipsnio per dvi savaites, gal dabar kas 3 dienas po straipsnį išleis, btw nereik pamiršt ,kad praitą kadenciją vienu straipsniu buvo apsiribota, bet juk visiems buvo gerai. O kas liečia karą, tai juk istorija turi kvailą įprotį kartotis, tai belieka sulaukt eilio šprotų failo, ir turėsime priešų ne tik šiaurėj ,bet jau ir rytuose..

EmuSV
EmuSV Day 2,344, 11:00

Melagis

Sustinet imperium
Sustinet imperium Day 2,344, 13:55

Strutis.

EmuSV
EmuSV Day 2,345, 15:17

Stručiai bent iki dviejų skaičiuoti moka, žymieji matematikai pasirodo ne.

Lari0x
Lari0x Day 2,344, 09:16

Sveikas sugrįžęs
http://i.imgur.com/dbEoDOV.png

VOD3
VOD3 Day 2,344, 12:45

v

Etmonas Radvilas
Etmonas Radvilas Day 2,344, 16:16

o7

ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS
ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS Day 2,345, 07:02

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.