Ambient on/off

Join the new world

 

Airstrike-Planifikimi

Day 1,975, 14:11 Published in Albania Albania by R Kosova1

Te nderuar bashkekombas Shqipetare si fillim po ju pergezoj te gjitheve per plotesimin e Airstrike me food dhe leke (All).Nje falenderim shkon edhe per aleatet tane qe na ndihmuan ne plotesimin e Airstrike .Te gjithe jemi harxhuar nga kjo madje une dhe vellai im (http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/7352281) morrem bann sepse beme upgrade gjthcka kishim dhe i beme donate per Shqiperine por nuk ka shume rendesi sepse tani kemi mundesine per tu larguar nga Ballkani dhe te kemi territore jashte tij.Pas plotesimit te airstrike duhet te mendojme mire vendin ku do ta leshojme por duhet te mendohet mire sepse Serbet presin qe ne te tregojme shtetin ku do leshojme airstrike dhe mbase te na sulmojne . Te gjithe po mendojme shtetin ideal per ta sulmuar shume persona duan te sulmojne Thailanden dist e tjere Indine.Thailanda eshte aleate me Serbine dhe serbet nuk do te lejojne te marrim territoret e saje. Thailanda u sulmua dhe nga Kroacia por nuk pati sukses ajo e fitoi lufte ne kroacine .Thailanda ka pushtuar malajzine qe per momentin eshte pa territor nes do te benim nje marreveshje me malajzine mund ti merrnim territoret e Thailandes. Indise i eshte bere 2 here Airstrike heren e pare nga Kroacia dhe heren e dyte nga Bosnja te cilat i realizuan me sukses sulmet.Kina eshte fqinje me Indine dhe bashke me Kroacine dhe Bosnjen mund te behet nje mburoje e mire per Shqiperine nese do te sulmonim indine .I vetmi problem eshte se Shqiperia dhe India kane qene aleate me perpara dhe kjo gje mund te ndikoj ne Airstrike.Japonia dhe South Korea jane 2 shtete te dobeta por qe kane shume territore .Nese do te vendosja une do te sulmoja nje prej ketyre te dyjave pasi prane kemi Kinen , Kroacine , Bosnjen dhe behej perseri mburoja qe permenda me perpara . Shqiperia ka rreth 1000 lojetare aktiv qe lozin eRepublik ndersa Korea dhe Japoni kane nga 200 veta aktiv.Ne kemi rreth 100 veta ne d4 , 150 veta ne d3 , 300-400 d2 , 400-450 veta ne d1 , keto dy shtet nuk kane as sa gjysma e divizioneve tona . Pra jane me te dobeta ne krahasim me ne dhe ne mund te fitojme nje nga keto teritore.

 

Comments

KOSOVA.Z
KOSOVA.Z Day 1,976, 07:38

nuk kemi perse ti bejme kaq publike keto gjera nese deshiron mund ti diskutosh ne chat me CP edhe me te tjeret

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,976, 11:07

Une para 10 diteve kur nuk e kemi plotesuar ushqimin dhe cc .Ua kam prezantuar cp dhe disa te tjereve propozimin tim per air-strike por ne mesazhe.
Nuk ben te behen publike keto qeshtje mendoj une

Erlindi
Erlindi Day 1,976, 08:46

bravo

ProShqipe
ProShqipe Day 1,976, 10:00

une mendoj qe ta marim south-korea edhe japonin 🙂 mundemi ti marim te dyte por southkorea eshte aleat me USA edhe e ka clirual nga Taiwani

Fighter 2
Fighter 2 Day 1,976, 10:34

bravo edhe une e kam menduar te sulmojme japonine dhe korene....Te lumte qe e shkrove kete o7

baroti
baroti Day 1,976, 12:30

S+V

Bober_PMP
Bober_PMP Day 1,976, 12:45

Une po thom me bo Airstrike Beogradin!

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,976, 13:09

eJaponine nuk ben ta sulmojme sepse do te hame lesh (me fal per shprehjen). eJaponia (sic mund ta dini) eshte loder e eSerbise (kane bere PTO) dhe ata kurresesi nuk do te na lene ti pushtojme dhe jo me ti mbajme nen sundim.
Sa per eKorene e Jugut nuk ben tu marrim te drejten aleateve tane dhe te rrime ne kurriz te tyre.
Ky ishte mendimi im mbi kete ceshtje.

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 1,976, 13:25

Shume e vertete .

albshkupi
albshkupi Day 1,977, 10:44

usa naj jep ni teritor n mes dhe na mbron si bilbil hahaha

wmfa
wmfa Day 1,977, 13:19

Te hysh ne luft me Thailanden eshte e njejt si me hy ne lufte me Serbine, Thailanda udhliqet nga serbet, keshtu qe sudione mire cakun.
Pershendetje!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.