Ambient on/off

Join the new world

 

Agonia - 1

Day 1,945, 15:26 Published in Poland Poland by Bill Love
Witam wszystkich.

Po raz pierwszy tutaj piszę, nigdy nie zajmowałem się pisaniem, raczej bardziej moje życie kierowało się w kręgu nauk ścisłych jednak coś skłoniło mnie do podjęcia małych zmian. Motywem powstania gazety Agonia jest radykalne komentowanie-debatowanie-śledzenie spraw istotnych w naszej ePL.

Pierwszym tematem, który chciałbym poruszyć jest inwazja na Chiny oraz rzekome obrażanie publiczne rządu. Czytając dotychczasowe rozkazy sam powstrzymywałem się od udzielenia publicznych komentarzy w stronę władz. ePL jest krajem demokratycznym, zapewniającym wolność słowa pisanego. Narodzie nie bój się wyrażać swojej opinii nie dajmy sobą manipulować. Naród powinien mieć większe prawo wyboru.

Chcecie odpuścić Rosjanom?

Chcecie inwazji na Chiny?

Tutaj macie miejsce do kulturalnej debaty w której możecie wypowiadać się głosem swojego rozumu!

Pozdrawiam

Bill Love

 

Comments

Kanduin
Kanduin Day 1,945, 15:35

Pierwszy? ^^

Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że my na dole mamy wykonywać rozkazy, nasza inicjatywa jako obywateli ogranicza się do klikania "walcz" i głosowania na "beton", ale mam nadzieję, że to się niedługo zmieni. ^^

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,945, 15:37

Czemu odpuścić Rosjanom? Przecież ich lejemy do zera.

Bill Love
Bill Love Day 1,945, 15:40

Trzeba po prostu wziąć się za to, nie możemy popaść w to co dzieje się w realu, państwem nie może rządzić grupa osób która dostała się do koryta i ma chwilowe zachcianki. W głębi duszy każdy przyzna rację, trzeba przekonać ludzi, że podporządkowanie się jednostce nie jest dobre. Obywatelem stojący jednym murem tworzą siłę w końcu 🙂

Bill Love
Bill Love Day 1,945, 15:42

Kris, no właśnie czemu odpuścić? Prezydent oznajmił oddanie CBE Rosjanom, ja osobiście dzisiaj też ich tam lałem.

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,945, 15:49

Bo to drain jest zbędny, prowincja zupełnie niepotrzebna. Jak dłużej pograsz to zrozumiesz o co biega:)
Zapewne zaraz się odezwie milion patriotów, którzy twierdzą, że akurat w tej bitwie muszą bić TP, no ale cóż.

Bill Love
Bill Love Day 1,945, 15:55

To po co zdobywamy coś, żeby po chwili odpuścić? Chodzi mi o to, że jeżeli zdecydowaliśmy się na jakieś posunięcia to bądźmy chociaż konsekwentni i nie dawajmy znaków typu "nie bijemy dla pl" moim zdaniem jest to troszkę nie na miejscu.

Pierwsze moje kroki z erepublik były 3 miesiące po Twoich więc myślę, że wiem co komentuje. Może nie byłem regularnym klikaczem lecz śledzenie poczynań forum przyglądałem się 🙂 bez urazy.

WujekRemo
WujekRemo Day 1,945, 15:57

Bill Love, wygrywanie wojny nie polega wyłącznie na "bij ruska po kasku", ale też czasem na oddaniu (czasowym) jakiegoś regionu. Ta wojenka idzie według pewnego planu, nie możemy napisać wszem i wobec jakiego, bo za granicami również są ludzie, znający język polski. Musisz zaufać MONowi, jeśli rozkazy są na "oddajemy CBE", to po prostu oddajemy, i tyle. Jeśli bijesz tam teraz dla ePl, to sprawiasz, że trzeba będzie robić zbiórki, żeby Twój i innych podobnie myślących influe zniwelować. Odrobinę zaufania, w rządzie naprawdę nie zasiadają idioci, to wszystko ma swój cel.

Bill Love
Bill Love Day 1,945, 16:09

WujekRemo, dobrze, tylko irytujące jest troszkę wykonywanie rozkazów kogoś kto jest porywczy w komentarzach w dodatku dający poczucie wyższości.

Odkąd gram cały czas walczyłem wedle rozkazów nie komentując to, tyle, że teraz mam moment zwątpienia czy, aby na pewno ufam właściwym osobą na właściwych miejscach.

Dzięki wielkie za kulturalną dyskusje

szuuPL
szuuPL Day 1,945, 19:24

Nigdy nie masz pewnosci. Demokracja nie jest najlepszym ustrojem politycznym. Wiem jest to myśl wywrotowa ale niestety coraz bardziej prawdziwa. Nie można kierować Państwem będąc zwykłmy niskolewvelowym dwuklikiem-zjadaczem chleba. Wole gdy to robią zasłużeni w grze, doświadczeni ludzie.
Tak samo jak autobusem nie mogą kierować dwie kobiety na raz. Wole żeby to robił ktoś wykwalifikowany.
Co najwyżej można mieć małe pretensje co do małomówności rządu. Ale nieraz ze względu na bezpieczeństwo Państwa lepiej "powiedzieć mniej". A żebyście byli bardziej zdezorientowali to dodam : VIVA LA REVOLUTION 🙂

kszonek1380
kszonek1380 Day 1,946, 00:07

Niestety niektórym wydaje się że bitwy wygrywają się same, wystarczy krzyknąć "bij ruska" na shoucie PCA i nasi Prawdziwi Patrioci wygrają wszystko z każdym. Niestety prawda jest inna, ePL jest silna, ale bez pomocy sojuszników nie mamy szans ani z Rosją ani z Chinami. Czasami musimy patrzeć na innych, a pakowanie się w Chiny jak najszybciej skończyłoby się dla nas źle.

Niektórzy chyba już zapomnieli jak skończył się poprzedni atak na Rosję. Ile mieliśmy regionów, 50? Z iloma zostaliśmy, 6? Uwierzcie, ludzie którzy planują wojny to nie idioci, a Polska nie jest pępkiem świata.

Dziękuję za walkę dla PL w powstaniu CBE. Ja biłem po drugiej stronie, za WASZE pieniądze z podatków. Ależ to satysfakcja.

Bill Love
Bill Love Day 1,946, 11:22

Ok

1) Kolejny raz przytoczony tekst "bij ruska", nie wiem skąd on wziął się, ale w moim artykule na pewno nie znaleźliście go, więc skąd cytujecie?

2) Nie wyobrażam sobie walczyć przeciw jednemu godłu i jednym barwą czy to w świecie wirtualnym, czy też rzeczywistym.

3) Władza która nie ujawnia się ze swoimi planami? OK. Władza, która nie potrafi w komentarzach na wall'u zachować manier obowiązujących z pełnienia służby narodowi=stop.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.