Ambient on/off

Join the new world

 

About Current Turkey-Iran Problem

Day 1,790, 07:24 Published in Turkey Turkey by Fluvoxamine
English

Here is some facts of Iran,

1) Iran left ONE because of "FEAR OF INVASION" from Eden countries (China, Turkey). They didn't leave from ONE because of RESPECT!


2) Ex Turkish CP -SeckinOzturk(Romy)- accepted Iran's pro-EDEN appeal with Iran's promise.. That promise was "giving 3 regions to Turkiye (Sw, Nw, Hormozgan)". It wasn't written anywhere (except IRC logs), we truested to ex-Iranian CP's words.. We have one chance to have bonus regions.

3) UAE and Saudi Arabia territories ARE NOT IRAN'S ORIGINAL TERRITORIES. That means Iran can not talk about or make a decision about these regions. They can not say we are going to lose our 'bonus routes'. Because these regions are not their original territories. Turkey will occupy hormozgam to reach BAE territories. After occupying Hormozgan, BAE territories will be occupied by turkey.

4) Iran is only a trial member of EDEN. If Iran wants to be a member of EDEN Brotherhood, they must deal agree with Turkey.


If "★Iranian People Want Justice ★", They should have fought with Turkiye at BG-TR war. THEY SHOULDN'T FIGHT AGAINST TURKIYE!

There were a lot of Iranian people at TR-BG wars from BG side..


If "★Iranian People Want Justice ★", They should allow Turkiye to have more bonusses, because Turkey's population is more than Iran's population.. If Turkiye has more bonus than Iran, is more fair then current situation.

★JUSTICE FOR TURKIYE'S BONUS RIGHT!!★

If "★Iranian People Want Justice ★", They should stop being selfish, let Turkiye and EDEN to be stronger, not only to theirselves.

Türkçe


İşte bazı İran gerçekleri,

1) İran ONE ittifakından bazı EDEN ülkelerinin (Çin, Türkiye) onları "İŞGALİ ALTINDA TUTACAĞI KORKUSUNDAN" dolayı çıkmıştır. Çıkma sebepleri ONE’IN İRANA KARŞI SAYGI DUYULMADIĞI İÇİN değil.

2) Türkiye eski Ülke Başkanı SeckinOzturk(Romy) İran'ın pro-EDEN talebini Iran'ın bir sözü üzerine kabul etmiştir. O söz de şudur; "3 bölge Türkiye'ye verilecek (Sw, Nw, Hormozgan)". Bu yazılı bir antlaşma değildir (IRC logları hariç), biz Iranlı eski başkanın sözlerine güvendik.. Bizim bonus bölgelerine sahip olmamız için tek şansımız var o da İran.

3) Birleşik Arap Emirlikleri ve Sudi Arabistan toprakları İRAN'IN ORJİNAL TOPRAKLARI DEĞİLDİR. Yani İran bu bölgeler hakkında konuşamaz veya "bonus rotamızı kaybedeceğiz" diyerek bahane üretemez çünkü oralar zaten İran'ın bölgeleri değildir. Türkiye, Hormozgan'ı BAE topraklarına ulaşmak için işgal edecektir. Sonrasında BAE toprakları da Türkiye tarafından işgal edilecektir.


4) İran sadece bir EDEN deneme üyesidir. Eğer İran EDEN Kardeşliğinin bir üyesi olmak istiyorsa, Türkiye ile anlaşmak zorundadır.


Eğer "★İran Halkı Adalet İstiyorsa★", Türkiye-Bulgaristan savaşında Türkiye tarafından savaşmalılardı. TÜRKİYE'YE KARŞI SAVAŞMAMALARI GEREKİRDİ!

TR-BG savaşı sürerken İran halkından bir çok kişi Bulgaristan tarafından vurdu..


Eğer "★İran Halkı Adalet İstiyorsa★", Türkiye'nin daha fazla bonusa sahip olmasına izin vermesi gerekir. Çünkü, Türk halkı İran halkından daha kalabalık bir nüfusa sahiptir. Eğer Türkiye İran'dan daha fazla bonusa sahip olursa, şuanki durumdan daha adil bir durum olacaktır.

★TÜRKİYE'NİN BONUS HAKKI İÇİN ADALET!★

Eğer "★İran Halkı Adalet İstiyorsa★", İran bencil olmayı bırakmalıdır. Sadece kendilerinin değil, aynı zamanda Türkiye ve EDEN'in daha güçlü olması için buna izin vermelidir.


denizerus
A Simple eTurkish CitizenTercümede yardımları için Öğretmen'e teşekkürler


Shout:
About Current Iran-Turkey Problem:
http://www.erepublik.com/en/article/2138509/1/20

 

Comments

swat39
swat39 Day 1,790, 07:27

pirinç

Hoffaa.
Hoffaa. Day 1,790, 07:27

Pirinç.

Hoffaa.
Hoffaa. Day 1,790, 07:28

sittir soyamadım liseliyi 😡

Mavi Ege
Mavi Ege Day 1,790, 07:29

üçünç

Seyneym
Seyneym Day 1,790, 07:30

okumadım ama V

Umit the Cepni
Umit the Cepni Day 1,790, 07:30

v

Masstter
Masstter Day 1,790, 07:31

oylandı

bagaytug
bagaytug Day 1,790, 07:35

voted

Nexies
Nexies Day 1,790, 07:35

v

Anubiass
Anubiass Day 1,790, 07:37

Eğer "★İran Halkı Adalet İstiyorsa★", Türkiye'nin daha fazla bonusa sahip olmasına izin vermesi gerekir. Çünkü, Türk halkı İran halkından daha kalabalık bir nüfusa sahiptir. Eğer Türkiye İran'dan daha fazla bonusa sahip olursa, şuanki durumdan daha adil bir durum olacaktır.

bu bile yeterli amk.

Wild Rooster
Wild Rooster Day 1,790, 07:38

the big history lesson :

*** NEVER TRUST TURKS ***

mason YCK92
mason YCK92 Day 1,790, 07:39

düzgünce açıklayan çıktı sonunda. o yüzden şuanki hükümetin "2 bölge için anlaştık ama üçüncüyüde alacağız vermezlerse hazırlıklı" olun gibi söylemleri saçma oluyor. yani demek istediiğim yeni anlaşma yapılması sanki eskisi iptal edilmiş izlenimi verdi. neyse aq kime anlatıyorum xd
voted

Kutluk Bilge Kul Isotrk
Kutluk Bilge Kul Isotrk Day 1,790, 07:39

Eğer "★İran Halkı Adalet İstiyorsa★", Türkiye'nin daha fazla bonusa sahip olmasına izin vermesi gerekir. Çünkü, Türk halkı İran halkından daha kalabalık bir nüfusa sahiptir. Eğer Türkiye İran'dan daha fazla bonusa sahip olursa, şuanki durumdan daha adil bir durum olacaktır.

ya bsg karşim.Aynısını kıbrısa da uygulamıştınız.Yok sizden daha kalabalığız 100 kişi bonus kazanacağına 1000 kişi kazansın dediniz.türlü türlü ayak yaptınız sonra kıbrısa girdiniz.Şimdi aynı taktiği izliyosunuz ve yakında

Kaleee
Kaleee Day 1,790, 07:40

that is mistake
in that log we had 2 choice
pakestan way or UAE way
i offer pakestan way to your cp for 250cc per month
but he donot accept
[20:06] <Romy> may be that way or may be nw>mazardan>razavi>south khorosan>sistan

Kutluk Bilge Kul Isotrk
Kutluk Bilge Kul Isotrk Day 1,790, 07:40

pro-semih ciddi ciddi olacaksınız 😃 mantaliteye bak ya bizim nufüs daha kalabalık biz "eden üyesiyiz" siz "pro eden" siniz.Topraklarınızı vereceksiniz.le havle ya olm siz ne içip girionuz bu oyuna?adam orda ne zamandan beri uae yi tutuyo.Şimdi kalkıp adamdan hem orjinal bölge hemde uae sudi topraklarınımı talep ediceksiniz?Bonus uğruna aile fertlerinizi satarsınız o derece kıt adamlarsınız.Biraz ahlak,hukuk,siyaset öğrenin.

Asarım keserim rte stayla takıldığınız sürece sanaldada realdede çok

Kutluk Bilge Kul Isotrk
Kutluk Bilge Kul Isotrk Day 1,790, 07:41

rezil oluruz.Bu kadar emri vaki konuşmanızın kıçınızın o koltuğa sığmadığından olduğunu düşünüyorum.Ne kıç varmış ya la sizde bütün dünyaya kafa tutuyolar.

eTr=Çıkarcı,ittifak dağıtan,kendini bişey sanan,yalakalarla fakelerle dolu,sözde adam özde hiç...

Kısaca özetledim.

Albus
Albus Day 1,790, 07:42

UAE and Saudi Arabia territories ARE NOT IRAN'S ORIGINAL TERRITORIES

but Also

UAE and Saudi Arabia territories ARE NOT TURKEY'S ORIGINAL TERRITORIES

Léon Reno
Léon Reno Day 1,790, 07:43

"If "★Iranian People Want Justice ★", They should allow Turkiye to have more bonusses, because Turkish people are more crowded than Iranian people"

I'm strong and I know it!

estroe
estroe Day 1,790, 07:44

WIGGLE WIGGLE WIGGLE

verticalhorizon
verticalhorizon Day 1,790, 07:44

v s

ozata
ozata Day 1,790, 07:45

hard V

Albus
Albus Day 1,790, 07:46

Iran Savasla BAEini alacak

Iran harcama ve savasla zorlada olsa aylarca BAEini tutacak

Iran BAEnin sirplarin eline gecmesini onleyecek

Iran israele para odeyip saudi arabistan bolgelerini kiralayacak

ve sonra .....

Turkiye : hey iran! biz fazlayiz! biz gucluyuz! eden bizimle! hadi ver bakalim topraklari yoksa silerim seni !!!!!!!

Alkis

mason YCK92
mason YCK92 Day 1,790, 07:46

hee birde şu var. uae şuan iran'a ait. "orjinal toprağı değil o yüzden o bölgelere saldırırız alırız" gibi sikimsonik birşey yaparsa eTr ,o zaman sikerim öyle hükümeti. o toprakları almanın başka yolu var onuda hükümet düşünemeyecek kadar salak değildir umarım

shoorbad
shoorbad Day 1,790, 07:47

It wasn't written anywhere (except IRC logs)
looooooooool
big lie

Ah Chuy Kak.
Ah Chuy Kak. Day 1,790, 07:48

v

Yenicag
Yenicag Day 1,790, 07:48

Ne yazık ki Isotrk +1
Şu oyunda " Eğer "★İran Halkı Adalet İstiyorsa★", Türkiye'nin daha fazla bonusa sahip olmasına izin vermesi gerekir. " bu mantıkla hareket edilmemeli. birsürü ülke birsürü küçük ülkenin topraklarını kullanıyor ama böyle makale açıp böyle bagıra çagıra yapan bir biz varız. Şu oyundada bizden kaypak bizden iş bilmez bir iran var onlara bile mat olduk ben ona üzülüyorum.

Fluvoxamine
Fluvoxamine Day 1,790, 07:48

@Legend of Persia

We don't have to pay money for your regions. You'r not a EDEN country! If Iran won't make an agreement with Turkiye, personally, I will give VETO to all of surveys about Iran's EDEN membership.

If u want u can leave EDEN side, too.

@Albus

We can fight for that regions;)

djAMIR121
djAMIR121 Day 1,790, 07:49

کس ننه همتون کس کشا . بیاین سرشو بگیرین تو دستاتون با این نوناتون :دی

ByBatu
ByBatu Day 1,790, 07:49

iran 300 user la o kadar bonusu napcakmış, merak ediyorum.. eTR ye karşıdan vuruken bu kadar ağlamıyorlardı.. Biz Zazalar intikamımızı 100 yıl sonra alırız, ne tez oldu diye de dert yanarız..

D.m.R
D.m.R Day 1,790, 07:49

Şu 4. maddedeki zorbalık gerçekten tiksindirici. Isotrk+1

AnilCal
AnilCal Day 1,790, 07:50

türkiye daha güçlü daha kalabalık o yüzden bonusları bize vericeksiniz tarzındaki cümleleri kaldırın bence.millet kıçıyla gülüyor

MEK Karasu
MEK Karasu Day 1,790, 07:50

Denizer sikeeeeeeer!!!
Vot abi, vot

mikel_ahone
mikel_ahone Day 1,790, 07:51

Turkey will occupy hormozgam to reach BAE territories. After occupying Hormozgan, BAE territories will be occupied by turkey.

HAIL DIPLOMACY

EDEN, deal with them. Thank again.

Augustus Grim
Augustus Grim Day 1,790, 07:51

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Wait. I want to make a serious comment.

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

HOW CAN THEY LET TURKEY STAY IN EDEN?

WinterlsComing
WinterlsComing Day 1,790, 07:52

iranlılar simdi konussun

esperer
esperer Day 1,790, 07:53

voted

Fluvoxamine
Fluvoxamine Day 1,790, 07:53

@Isotrk ve o blüme takılan diğer kişiler,

İran MoFA'sı makalesinde adaletten bahsediyor, ben de ortada bir 'adalet' olmasını istiyorlarsa adaletin bu yönde olması gerekliliğini belirtiyorum, ve bunda bir sakınca görmüyorum.

@Maredux, acı ama gerçek karşim. Adamların göt 10 metre havada bir de bunlara söz geçiremeyeceksek vay halimize..

D.m.R
D.m.R Day 1,790, 07:54

To foreigners: This is not the Turkish players voice, this is one players opinion. There are Turks who support it and there are those who don't. Don't make generalizations.

malazgirt01
malazgirt01 Day 1,790, 07:54

voted

Kurt Turk
Kurt Turk Day 1,790, 07:54

what can i do sometimes..

Kutluk Bilge Kul Isotrk
Kutluk Bilge Kul Isotrk Day 1,790, 07:56

@denizerus arkadaşım böyle emri vaki asarız keseriz konuşursan somaliden bile tokat yersin.ayrıca adam diyor ki "resmen bonuslarıma tecavüz ediyosunuz".Haklı adam.sen bonus alıcaksın diye adam düzenmi değiştirecek?Kaldıki makalede adamlar karşılıksız 2 bölge vereceklerini söylemiş.Bak ne diyor "karşılıksız".

İnci bonus planı çizdiğinde sizden orjinal bölge istediğimizde bırak bedavaya vermeyi köpekler gibi auuu lamaya başladınız bonus kaybınız olmamasına rağmen.Şimdi adamdan ne yüzle bonus

okaldey
okaldey Day 1,790, 07:58

denizerus senin "iyi dercede ingilizce bilen birini ariyorum" shoutladigin sonucu bu mu ? bulamadinmi kimseyi ?
ama haklisin yinede v+s

Kutluk Bilge Kul Isotrk
Kutluk Bilge Kul Isotrk Day 1,790, 07:58

isteyebiliyosunuz?Adamlar sizden rica minnet istese kükreyip yerin dibine sokarsınız.Bana göre iran elindne geleni yapmış ve 2 orjinal bölgesini verme teklifinde bulunmuş.Siz bunu kabul etmeyip üzerine uae sudi arabistan ve 1 orjinal bölge daha isterseniz adamda çıkartır pipiyi gösterir.

Secosepi
Secosepi Day 1,790, 08:00

denizeri mağarasından çıkaracak ne yaptınız lan

Albus
Albus Day 1,790, 08:01

@denizerus

Turk olmama ragmen boyle zorbalikla kendini GUCLU DEVLET gostermeye calisan bir hukumetle seve seve silininceye kadar savasirim!!!!

4ay boyunca iki ulkenin arasini yapmaya calisdim ama malesef eTR kendinden baska kimseyi dusunmuyor

aylarca dis siyasetde cuvallayip bonus suz kaldiysaniz kendi sucunuzdur

simdide yine siyaset ve diplomasiden anlamiyorsunuz ve zorbalikdan baska bir careniz yok

Albus
Albus Day 1,790, 08:02

uzuldugum , serefli turk halkinida bu is bilmezliklerinizle dunyanin gozunde kucuk dusurmenizdir

aferin size

sizden daha zayif olan bir dost ulkeyi silin

ne kadar da yigitsiniz

ne kadar da cesursunuz

ne kadar da buyuk bir guc ve diplomasi gosterisi

Poupak
Poupak Day 1,790, 08:02

You do NOT have the right to TALK about IRANIAN government and in a BIASED and ONE sided article.

After all these years we were expecting a FAIR response from Turkey. RESPECT!

ArslanbekSultanbekov
ArslanbekSultanbekov Day 1,790, 08:02

yav iranlılar gelsin bizim vatandaşlığa geçsin xD tam bonuslu olalım. albus gel e-tr ye ne olacak xD

Fluvoxamine
Fluvoxamine Day 1,790, 08:05

@Albus,

İran'ın dostluğuna ihtiyacımız yok. 1 sene önce de şimdi de bize problem çıkartmaktan başka bir işe yaramayan bir devlet. 3 senedir hiç bir zaman dostluğunu görmediğim bir devlet.

Sonuç olarak, son yazdıklarının benim için demogojiden başka hiç bir anlamı yok.

Restive
Restive Day 1,790, 08:06

RESPECT IRAN OR WE WILL FORCE YOU TO RESPECT US...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.