A munkaerőpiacról és egy kis apróság[update - CH]

Day 1,170, 13:09 Published in Hungary Hungary by Wisitenkraf




Üdv mindenki!



Először engedjetek meg egy gondolatot. Ma vereséget szenvedtünk Szeged térségében. A Hadügyi Közlönyben van egy-két indok említve. Amondó vagyok, hogy jelen helyzetben mindegy, hogy miért, de vesztettünk. A román támadás pedig közel lehet, most erre kell koncentrálni. Nem engedhetjük tovább őket! Aki tud az esti órákban is nézzen föl a chat-re és erep-re. Ha pedig itt az idő, akkor senki sem fukarkodjon. Mindenki magához mérten fektessen bele időt, pénz, amennyit tud. Ennyit szerettem volna, köszönöm. És üss a Hadügyi Közlöny szerint!


Update: meg is kaptuk a CH elleni támadást! Tegyük oda magunkat! Most legyünk True Patriotok!






A továbbiakban pedig a munkaerőpiacról ejtenék pár szót. Már írtam két cikket a hazai búzacégek elméleti helyzetéről. A mai pedig erősen kötődik ehhez, bár nem emiatt választottam a témát. Egy gyors áttekintés következzék.


Ma eMagyarországon 5828 polgár dolgozik, és 2425 lakos harcol is. Mindez 9500 lakos közül. Az adatokat az egov4you oldalról szettem, ajánlom mindenkinek, akit érdekelnek a statok. Ebből én arra következtetek, hogy a lakosok 61 százaléka legalább kétkattol, és 25 százaléka aktív lakosnak mondható. Ennyit a dolgozók számáról.


A következőkben pedig a magyar munkaerő-piaci kínálatról olvashattok, a tolmácsolásomban. Fontos megjegyezni, hogy ezek a számok korántsem fedik le a valóságot. Hiszen ebből csak a munkaerőpiac egy kisebb szegmensét láthatjuk. Továbbá vannak olyan tényezők, melyek tovább torzítják a képet. Ilyenek például a seregcégek. Az ő ajánlataik nem képezik a versenyképes fizetések halmazát. Csakúgy, mint a többi minimálbéres ajánlat. Vagy azok az ajánlatok, melyeket a cégtulajok a meghívottjaiknak és a „meghívottjaiknak” tartanak fent nem feltétlen minimálbéren, de korántsem a piaci árakon. Így amellett döntöttem, hogy egységesen csak az első 2 oldal ajánlatait veszem figyelembe egy-egy skill esetében. Így törekedve arra, hogy a piacképes fizetési ajánlatokkal foglalkozzam csak.





Kétféle megközelítés létezhet szerintem. Az első szerint azoknak a cégtípusoknak az ajánlatai vannak többségben, melyek nagyon jól működnek (érts😛 sok profitot termelnek), ezért szaporodnak az ilyen cégek, így több munkásra van szükségük. A másik felfogás szerint azért az adott cégtípusok állásai vannak többségben, mert a már meglévő cégek sem tudnak elegendő munkást találni, ezért kétségbeesetten keresik azokat, hogy jobb piaci helyzetbe kerüljenek. Akárhogy is, azt elmondhatjuk, hogy itthon nagyon kevés a munkaerő, ezért az első verziót ki is zárnám. Persze nem elképzelhetetlen további verzió léte, de nekem ez a kettő tűnt egyértelműnek. Eszerint futottam neki, ennek tekintetében vizsgáltam a piacon kint lévő állásajánlatok cégtípusok szerinti bontását. Vajon mit mutatnak a számok?





Láthatjuk, hogy a búzacégek ajánlataitól hemzseg a piac. Ez a legszembetűnőbb vonulat. Ezt követi a kaja-, vas-, és fegyvercégek ajánlatainak száma. A többi cégtípus pedig alig képviseli magát. De ahogy említettem, csak a piacon lévő versenyképes ajánlatokat vettem figyelembe. A kérdés csak az, hogy a reális képnek vajon hány százalékát teszi ki ez. Hiszen eszerint a legnehezebb helyzetben a búzacégek vannak, nem találnak elég munkást. Átlagos helyzetben a már említett vas, kaja és fegyver hármas van. De akkor a jegy, ház, olaj, és kő cégeseknek ilyen jó lenne? Kizárt! Ezt minden bizonnyal az ilyen cégek alacsony száma magyarázza. Tehát az igazság valahol a két gondolatsor között lehet. Az egyes cégtípusok piaci helyzetének és azok számának egyvelege határozza meg a piacon lévő ajánlataik számát. Ezeknek a számából pedig ugyanígy, visszafele is következtethetünk a cégtípusok helyzetére. Még annyit jegyeznék meg, hogy a Guru*** skillre kitett ajánlatok második oldala sem piaci fizetést kínáló, ez is torzíthatott egy kicsit.


Köszönöm, hogy elolvastad,
Wisitenkraf


Ne felejtsd el: Vote, ha tetszett és a sub-okat is szívesen veszem, csakúgy, mint a kommenteket 🙂