A közösségi költsègvetésről a kezdőktől a közèphaladókig!

Day 5,309, 10:55 Published in Hungary Hungary by Petyaman
Az előző cikkembem a közösségi költségvetés ötletét szorgalmaztam és ezennel szeretném elindítani a Megyer századon belüli ötletbörzét a következő hét során. Az event alkalmából szeretnék meghirdetni a hétfői napra egy közös ütést. A hosszadalmas cikket picit rövidítettem és összefoglaltam a cikk végén


A közösségi költségvetés meghirdetésekor azzal a jogos kritikával szembesültem, hogy nem elég konkrét és kicsit homályos. Ezen cikk célja tehát, hogy oszlassuk a ködöt illetve közösséget szervezzünk az ország aktívan harcoló lakóiból mielőtt eltűnnénk a szlávok tengerében.

Modellnek a budapesti közösségi költségvetést vettem alapul. Szeretném és kérem tehát a kongreszus pártjait, hogy 3 pályázati alapra 1 milliárd forint helyett mondjuk a költségvetés hónap végi záróegyenlegének 10 százalékával. A három alapra negyedévente elkülönítenénk körülbelül 2-2-2 millió cc-t.

A három pályázati alap az erepublikon található 3 játékosréteg igényeinek kielégítését szolgálná. Vannak ugyebár még ha kevesen is sajnos a makkos pakkosok a társadalom elitje/burzsujai akik részére különadókkal sújtás helyett Veterán Pályázati Alapot hoznék létre. A járandóságnak néhány feltétele biztosan csiszolásra szorul de fontosnak érzem, hogy éles csatában tegyenek oda látható tankolást és legyenek jelen a Telegrammon. A hosszú játékoslét megbecsülése érdekében évfordulós osztás is szóba jöhet ezen játékosoknál, de nyilvánvalóan vitákat generál majd a feltételrendszer is ki tartozik ebbe a rétegbe.

A második réteg a feltörekvő perspektivikus illetve kezdő játékos számára szólna akik nem engedhetnek meg maguknak pakkot de rendszeresen jelen vannak a csatákban, nyitottak akár a Telegramm használatára is. Számukra rövidtávon vészhelyzeti osztást finanszírozó alapot hoznék létre Borona Alap újjáélesztésével. Mivel sajnos korlátozott erőforrásokkal rendelkezünk kezdetben elsősorban országvédelmi célt szolgálna (utolsó régió, bónuszrégió védelme). Ezzel a célunk az ország védekezőképességének növelése lenne. Közép és hosszútávon szociális szempontokat is figyelembe veszünk illetve vitára bocsátom a Blacklist bevezetését amire felkerülők az osztásból kizárást is kapnának átmenetileg vagy tartósan ha rossz oldalon történik sebzés.

A harmadik alap olyan közösségépítési és innovatív megoldások kipróbálását finanszírozná ami még esetleg új lehet vagy a jövőben az ország hasznát szolgálná a játékmenet terén. Gondolok itt például századversenyre, discord vagy twitch csatornára netán Plátói Arany Endorse ötletre, erepublik találkozóra vagy bármi olyanra ami segítene kimozdítani minket az apátiából. Ez lenne tehát a Közösségfejlesztési és Innovatív Alap.

Első lépésként a századokban tett turném során szeretném felmérni a seregek összetételét (veterán-prosperity-kezdő), de véleményem szerint elsődlegesen a Borona Alap újjáélesztését kellene megtenni.

Kisebb seregek is összeállhatnak pályázni az alapokra kiegészítve az állami keretet és az orgokból származó bevételek egy részének átcsoportosításával önrészt képezve. Több sereg összeállása a pályázatoknál előnyt jelentene kétharmadát az összegeknek ilyen kisebb projektekre fordítanánk míg egyharmad részét nagyobb projektek egyedül pályázó századok fejlesztésére.

Az ötletek közül az kerülne tàmogatásra amely a közössèg legszèlesebb köre támogat a beèrkezett ötleteket egy gazdasàgi és szocmin tag és 3 kormànytól független szakmai bizottsàgi tag, amely közül egy külföldi magyar előszűrné majd javaslatot tenne róla a kongresszusnak mely max 3 konkrét célra kerüljön az összeg felhasznàlásra. A bizottsàg munkàjának segítésére akár cikkek kerülhetnek kiadásra és az ötletek fejlesztésének a lehetőségét fontos hogy a konga is megvitassa.

RÖVIDEN

Három alapot szeretnénk létrehozni tehát a Közösségi költségvetés céljából amire lehet pályázni: Veterán Alap, Borona Alap, Közösségfejlesztési- és Innovatív Alap. Ötletgyűjtést követően ezen három pályázati alaphoz rendelnénk bizonyos integrálható ötleteket amiről a szakmai bizottság döntene és javaslatot tenne róla a kongának. A konga ezen ötleteket megvitatja sőt akár fejlesztési javaslatot tehet de a legfontosabb, hogy együttes döntéssel történne a célok jóváhagyása.




Üdvözlettel:
Petyaman
Megyer század másodparancsnoka