A júliusi hónapról

Day 3,546, 11:37 Published in Hungary Hungary by aimeisan

Mostanában gyakran előjön a kardos és nemkardos ellentétpár, amin a korábbi hónapok kormányait és az akkori ellenzéket (a mostani kormányt) értik. Nem tudom milyen elnevezés lenne a megfelelő ezek helyett, de ha a kettő közötti különbséget kellene meghatározni, akkor szerintem az az Asteriához közeledésre való hajlandóságban van. A legutóbbi három kardos hónapban (április, május, június) aktív külpolitikai tevékenység folyt, aminek a részletei ugyan nem nyilvánosak, de a következményeiből nagyjából sejteni lehet, hogy a célja Magyarország közelítése volt az Asteriához azért, hogy a Pacifica más országaiban ezzel ellentétes irányú folyamatok induljanak el (ilyesmi végül nem történt, ami megkérdőjelezhetővé teszi ezt a külpolitikát, ha ugyan valóban ez volt a célja).

Júliusban ezek a tárgyalások leálltak, ez volt a kardos és a nemkardos kormányok közötti egyetlen lényeges különbség.

Ennek talán nem csak elvi okai vannak.

A nemkardos oldalon kevés aktív és tapasztalt játékos van, így nehezebb aktív külpolitikát csinálni és feltehetően alternatív külpolitikai elképzelések sincsenek. A júliusi kormány a kapott állapothoz nem nyúlt hozzá, a kapcsolattartást leszámítva inaktív volt ezen a téren. A jövő kérdése, hogy ez változni fog-e később, vagy a mindkét oldaltól távolságot tartó, a tevékenységét a Pacificában szükséges kapcsolattartásra korlátozó passzív külpolitika lesz a nemkardos kormányok jellemzője (ami egyébként egy teljesen legitim külpolitikai irányvonal és nem jelenti azt, hogy a kormány valamit "rosszabbul csinál" ahogy ezt értelmezték néhányan).



Végül a szerb forradalommal összefüggésben az Asteriáról röviden




Sem Romániában, sem Szerbiában nem képzelhető el olyan jellegű kormányváltás, mint ami nálunk történt júliusban, annak ellenére, hogy ez egyelőre csak Szerbiában okoz politikai válságot. A két ország Asteria-párti elitjei között szoros összefonódás van, készek beleavatkozni egymás belügyeibe, és a politikájuk is hasonló: magas adók és agresszív, hódító külpolitika. A demokratikus kormány minden területen az ellenkezőjét csinálta annak amit a korábbi Asteria-kormányok: az adókat lecsökkentette 1%-ra és elhatározta a Dél-Amerikából való kivonulást - ez utóbbit már nem tudta megvalósítani, és az Asteriával való elkerülhetetlen szakításig sem jutott el. A román Asteria-kormány mindvégig ellenséges maradt a demokratikus kormánnyal szemben, Argentína ellen CO-zott, diplomáciai téren megpróbálta ellehetetleníteni, stb. Mindezek alapján látható, hogy az Asteria egy antidemokratikus eszközökkel uralkodó nemzetközi maffia, összeegyeztethetetlen bármilyen demokráciával, ezért semmi esetre sem szabad semmilyen szövetségre lépni vele.