A háború legnagyobb kérdése

Day 810, 02:52 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Először is kezdeném egy kérdéssel a phoenix stratégiáját összehangoló emberek felé: Miért nem támadott vissza Brazília a legutóbbi, nyertes csata után? Miért hagyta a szövetségünk, hogy Peru a 24 órás büntetés lejárta után ismét megtámadja dél-amerikai szövetségesünk legfontosabb régióját, ezzel értékes sebzést vonva el a francia és az angol frontokról, ugyanis ne legyen kétséges senki számára, hogy a nap folyamán muszáj lesz oda is sebzést irányítanunk. Jelenleg a fal folyamatosan csökken North of Brazil régióban,hamarosan átlép a rural area-ba, mivel a lengyel lakosság folyamatosan üti.

Ehhez a dologhoz kapcsolódik a kérdésem, ami egyben egy felvetés is arra az esetre, ha megnyernénk a jelenleg futó csatát is. Szóval, nem lett volna/lenne könnyebb az, ha a nyertes csata után Brazília a 12 MPP-vel fogja magát és betámadja Perut? Nézzük akkor meg, hogy milyen előnnyel és hátránnyal járna ez a lépés a braziloknak és a szövetségnek:

Előnyök:
- Lengyelektől igen jelentős sebzést vonna el, hiszen gyakorlatilag veszélybe kerülne a high vas lelőhelyük, ezért minden bizonnyal bevédenék erősen.
- Brazília két perui régióval határos, Northern és Southern Low Amazonnal, így folyamatosan blokk alatt tarthatnák őket, kis költséggel, hiszen a két régió lakossága egészen pontosan 59 és 74. Ezzel a blokkal elkerülhetjük, hogy ők támadjanak, és a phoenixtől vonjanak el sebzést. Még akkor is megéri tehát a brazil blokk, ha egyetlen egy ütés sem érkezik bele a mi oldalunkról.
- Ha kicsit odakoncentrál a phoenix, el lehet pusztítani Perut a brazil MPP-k segítségével, véget vetve így a lengyel jelenlétnek Dél-Amerikában, valamint később egy TO-val bebiztosítani azt, hogy a high vas ne kerülhessen illetéktelen kezekbe.
- Amennyiben az EDEN meg akarja védeni Perut, egyetlen eszköze van erre, valamint a blokkból való kibújásra: egy spanyol támadás Brazília ellen. Ezt azonban szintén az előnyökhöz sorolom, hiszen akkor már két aktív mpp lenne a spanyolok ellen, ráadásul kétoldalról, ami ismét egy összehangolt támadást eredményezhetne ellenük.

Hátrányok:
Valójában egyetlen épkézláb hátrányt sem lehet megemlíteni, de azért megpróbálok kreálni egyet-kettőt, hogy objektív maradjon a cikk. 🙂
- Brazília egy visszatámadással aktiválná Peru usa és spanyol mpp-jét. (Úgy gondolom, hogy ez semmi további veszélyt nem jelent, mivel még így is jóval erősebbek azok az országok együttvéve, amik a brazil mpp-t alkotják. Ezenkívül ugye támadás esetén permablokk lenne brazil részről, szóval nem érne sokat a két új mpp a peruiaknak. Sőt, ha továbbmegyek, később Kolumbia is tudja
blokkolni őket, szóval a braziloknak félnivalójuk nemnagyon van ettől.)
- Suttognak már régóta olyan dolgokról, hogy azért nem védtük a németeket, azért nem mentünk rendet rakni, és azért nem pusztítjuk el Perut, mert a háttérben folynak a tárgyalások a lengyelekkel, vagy a spanyolokkal. Erről én csak azt tudom mondani, hogy vagy blöff a részükről, vagy magyarázkodás a vezetőinktől. Szerintem akármelyik ország átállására az esély közelít a nullához. Ennek okai szerteágazóak, többen írtak már róla cikkeket, de szerintem elég, ha a gazdasági-politikai érdekösszefonódásokat nézzük, és már be is láthatjuk, hogy ezek miatt nem reális az átállás.

Összegezve tehát az előnyöket, hátrányokat, azt mondhatom, hogy mindenképpen be kell támadni Perut, hogy megszabaduljunk egy fronttól, avagy egy ellenséges országtól.
Köszönöm, hogy végigolvastad.

Istencsaszar