Pamietnik dwuklika - cz.22

Day 4,286, 07:04 Published in Poland Poland by archeopteusz

Witowam wszystkich czytelników!

Dzisiaj trochę o tym, trochę o tamtym, a nawet o jednym geniuszu zbrodni erepowych...

1. Game tokens - i cóż tam słychać w tokenach? Ich cena utrzymuje się na tym poziomie, iż bardziej opłacalnym jest kupowanie paczek poprzez opcje "Send gift". Myślę, iż przyczyną utrzymywania się stosunkowo wysokiego kursu jest fakt, iż ciągle jest wiele osób, które mają nadmiar waluty na kontach. Trzeba tu zrozumieć, iż dostęp do paczek za pomocą ich "podarowania" miała niewielka część społeczności, część pewnie nawet nie wiedziała, iż jest taka możliwość. No i dochodzi tutaj kwestia 5% podatku pobieranego od tego co dostaje sprzedający.

Aczkolwiek w czasie ostatniej sprzedaży PP było widać, iż cena z marketu tokenów wywiera pewną presję na sprzedających bez jego udziału - 1 miesiąc wcześniej paczkę PP szło dostać spokojnie w cenie 500k, a nawet 450k. Tym razem dostanie paczki za 500k wcale nie było takie proste - bo sprzedający zadawali sobie pytanie, czemu mają sprzedawać za 500k waluty, skoro na markecie sprzedadzą 1 token w cenie 6250 za sztukę, co oznacz wpływ na poziomie 618750 waluty (99 tokenów jest potrzebne na PP), po odjęciu podatku otrzymujemy 587812,50 waluty. Z tego powodu pierwsze odczucia kupujących nie są pozytywne. Zobaczymy jak będzie w przyszłości.

W tym miejscu apeluję również aby kalkulować sensowność wydawania tokenów! Na ten przykład czy opłaca się kupować Hero Pack S (15 podwójnych batonów) za 99 tokenów? 99 tokenów do tego potrzebnych będzie nas kosztowało 618750 waluty po kursie 6250 za token. Licząc średnią cenę golda 600 waluty daje nam to 1031,25 golda. W tej cenie kupimy 26 paczek z 10 podwójnymi batonami po 39 golda sztuka! Chyba nie muszę mówić która opcja jest bardziej opłacalna?!

Oszczędzając Wam drodzy czytelnicy dalszych kalkulacji - jedyne co opłaca się kupować za tokeny to paczki!

Pamiętamy jednocześnie o prawidłowej kolejności - najpierw PP (Power Pack), potem MP (Maverick Pack) a następnie BP (Blitzkirieg Pack), ewentualnie WS (War Stash) dla szybszego nabijania rangi i CS (Combat Stash) dla bonusu 10% za każdy medal, za który nagrodą jest gold.
A skoro o goldzie mowa...

2. Cena golda od jakiegoś już czasu utrzymuje się w granicach 600pln za 1 gold. Jest to oczywiście spowodowane tokenami. Zdecydowanie więcej osób zaczęło gold sprzedawać, żeby mieć na tokeny. Waluta wreszcie zaczęła być przydatna również dla osób z rozwiniętymi kontami.
Oczywiście cześć się zorientuje, iż taniej jest kupić od kogoś bezpośrednio i znajdzie kogoś zaufanego. A że koniec końców zarówno paczki jak i tokeny pierwotnie nabywa się za euro, to sprzedaż paczek powinna nieco wzrosnąć.
Część osób, która dwukliczyła być może znajdzie teraz powód do większego zaangażowanie się w grę i myślę, że dokładnie to się teraz dzieje - w moim odczuciu jest ostatnimi czasy nieco ciężej zdobyć BH w div4, aczkolwiek być może ludzie po prostu wyklikiwali przedmioty zakupione w czasie ostatniego eventu.

3. Sytuacja na eŚwiecie.
eTurca zaliczyła małą wpadkę podczas próby inwazji na eRosję. Wpadka ta polega na tym, iż ich już prawie na terenach eRosji nie ma - z tego co widzę zaraz wylecą z Kaukazu. Dodatkowo eTurcja wyleciała z hukiem z eIranu. Daleko tam nie mają, więc pewnie niedługo powrócą. Nie mniej to pokazuje, iż operacja w pojedynkę (eTurcja nie była wspierana w eRosji przez swój sojusz) jest ryzykowna i skoordynowane akcje mają sens.

4. Podczas bitwy między eIranem a eTurcją zaobserwowałem coś co powtarza się już od jakiegoś czasu i co mnie intryguje. Otóż w każdej istotnej bitwie, w której obydwie strony postanowiły zaangażować znaczniejsze zasoby dla jej wygrania, powtarzał się ten sam schemat. Walka sobie trwa, przeciwnik któregoś z państw CODE przepchnął murek na stronę rywala, po czym w przeciągu 1-2 minut murek wędruje w druga stronę - i to nie o jakiś ułamek procenta. Zupełnie tak jakby ktoś gdzieś pociągnął jakąś magiczną "wajchę" zatytułowaną "wygraj tą bitwę".

Otóż w krytycznym momencie nagle w okolicach top20-50 graczy, którzy zadali dmg, pojawiało się sporo osób, które zadawały bardzo podobną, niewielką ilość dmg. W znacznej większości były to konta nie bijące do TP. Tak sobie myślę, iż ktoś gdzieś skonfigurował jakąś wirtualną maszynę, na której "wisi" stale kilkadziesiąt czy nawet kilkaset kont, a które są uaktywnianie jednym przyciskiem lub względnie odpowiednim ustawieniem typu "bij w bitwie jeśli przewaga jest poniżej 52%". Nie były to duże wartości, każde z kont zadawało po około 35kk dmg, w innej dywizji 65kk etc. I teraz zakładając, iż w bitwie jest parę kont przepalających batony, które są w topce, wspomagane 100 kontami, z czego każde zadaje 35kk dmg - to daje przewagę. Mamy tutaj więc do czynienia nie tyle z przewagą dmg ale efektywniejszym wykorzystywaniem posiadanych sił. No a że prawdopodobnie przy wykorzystaniu zaawansowanych skryptów (skoordynowane wbijanie takiej samej ilości dmg z wielu kont raczej prostym nie jest), które rzecz jasna są zakazane, a na co najwyraźniej nikt już nie zważa, to inna sprawa...

5. Geniusz erepowy objawił nam się w okolicach eMacedonii, FYROMu czy obecnie już zdaje się Macedonii Północnej. W tym arcie niejaki goLdeNNN ma wąty o to, iż dostał bana. Sam jednocześnie przyznaje się do posiadania multi i do obrażania adminów ("So, after 2 years of active playing, and never stoping packs they decided to ban me cuz I sent them few ugly words(rofl), or maybe they banned me cuz my loyalty status was on other account?").

No i powiedzcie mi co się dzieje, jak w...nerwiasz admina? Tak tak, zapewne już sobie odpowiedzieliście na to pytanie i jednocześnie pojęliście niezmierzoną głębie geniuszu owego gracza - admin się wnerwia. W tym przypadku poziom wnerwienia był na tyle duży, iż starczyło go na zbanowanie bodajże 8 kont tegoż gagatka, większość niestety tylko tymczasowo.

6. Tak sobie sądzę, iż ten art jest jeszcze za krótki, zatem zanalizujemy sobie ile maksymalnie można mieć energii w pasku energii, albowiem spotkałem się już kilka razy z tym pytaniem.
Zatem liczymy, przy tym założeniu, iż nie uwzględniamy bonusów, które dają eventy, albowiem one są tylko tymczasowe:
a) to co możemy rozwinąć na swoim koncie - czyli 500 energii, które mamy po osiągnięciu 21 lvl, energy center 1 i 2 (50 i 100 energii), nadto jeśli ktoś uczestniczył w evencie z okazji 11 lecia erepa i spełnił odpowiednie wymagania - 110 energii dodane do konta na stałe, czyli łącznie 760 energii,
bonus za rezydencję +50,
c) bonusy za domki q1-q5 - odpowiednio +50, +80, +100, +150, +200 czyli łącznie +580,
d) bonusy z paczek - BP +2000, MP lub IK +600 (podobno kupienie IK, jak się ma już MP powoduje tylko przedłużenie ważności +600 o miesiąc, jeśli jest inaczej proszę o sprostowanie), PP +200, AP +150 (kto to kupuje?!) - łącznie +2950,
e) bonus za misje na 300 lvl +200, za misję na 400 lvl +300, łącznie +500.

Łącznie daje nam to 4840 energii.
W praktyce większość osób daruje sobie kupowanie AP i ma 4690 energii.

Ku chwale zasobu!