[ĀM] Interview with Iain Keers [LV/ENG]

Day 2,268, 01:52 Published in Latvia Latvia by Arlietu ministrija

Sveika, eLatvija!


Mēnesis ir pagājis, kārtējā nedēļa ePasaulē ir aizritējusi. Tiesa šoreiz "Iknedēļas ziņu" vietā esmu Jums sagatavojusi interviju ar vienu no eLielbritānijas vadošajiem žurnālistiem un politiķiem Iain Keers. Es ceru ka šī intervija liksies interesanta, informatīva, kā arī raisīs interesi par ārlietām.

*English version below


Sveiks! Vai vari mums lūdzu dažos vārdos pastāstīt, kas šajā spēlē ir Iain Keers?

Laikam jau tas pats Iain Keers, kas reālajā dzīvē. Esmu pieredzējis britu spēlētājs, kurš klīst pa pasauli 🙂 Man nepatīk runāt par sevi vai stāstīt ko es esmu šeit paveicis un sasniedzis, pašlaik tas nav svarīgi.


Vēlos Tev jautāt par TWO. Visiem ir zināms, ka šī alianse ir sabrukusi, bet atgriežamies nedaudz pagātnē - laikā, kad tā tikko tika nodibināta. Zinu, ka arī Tu pieliki savu roku alianses dibināšanas procesā. Kāda situācija(gan politiskā, gan militārā) bija tajā laikā, kas ļāva šo aliansi tik veiksmīgi izveidot un attīstīt?

ONE darbojās ar mainīgām sekmēm, jo alianse nestrādāja kopā. Visu alianšu pamats ir tas, ka valstis karos viena otras labā - nav jēgas sist damage pusei sabiedroto, ja otra puse konstanti tiek aizmirsta. TWO tika veidota cenšoties izskaust šo parādību, un protams ar mērķi sev par labu izmantot tā laika ePasaulē notiekošās izmaiņas, bet kā mēs visi redzējām - tas nostrādāja.


Vēlos jautāt par tagadējo situāciju ePasaulē. Kā Tev liekās, kāda tā izskatīsies pēc dažiem mēnešiem?

Es domāju, ka tuvāko mēnešu laikā mēs varēsim redzēt valstis sadaloties vismaz divās frontēs, visticamāk, formējoties ap abām konkurējošām lielvarām - Poliju un Serbiju. Spēlētāju un valstu izvēle, kurai pusei pievienoties, būs izšķiroša nozīme šajā laikā. Ir jāatceras, ka šajā brīdī akmenī nekas nav iekalts. Esmu dzirdējis daudz spekulācijas par to, kas varētu notikt, bet neviena ilglaicīga draudzība vai nepatika pašlaik nav "svēta" un turpmākos valstu lēmumus, visticamāk, ka neietekmēs.


Runājot par topošajām aliansēm, ko mazās valstis tām var piedāvāt? Kāda ir to loma aliansē?

Sadarbība aliansē ir abpusēji izdevīga gan mazajām, gan lielajām valstīm. Lielās valstis kaujās vienmēr būs dominējošas, bet mazās valstis kopā spēj nodarīt tik pat daudz damage kā kāda no lielajām valstīm. Veiksmīgā un labi vadītā aliansē lielās valstis aizstāv mazās valstis, un situācijā, kad lielvalstis nespēj vienas pašas nodrošināt uzvaru RW vai kādā kaujā, tad mazie draugi nāk palīgā un dod papildus damage uzvaras nodrošināšanai. Noteicošais faktors lielvalstīm patiesībā ir atrašanās vieta kartē - ja mazajai valstij kaimiņos ir lielvara, tad tai pārāk lielas izvēles sabiedroto izvēlē nav, visticamāk ka nāksies nostāties kaimiņvalsts pusē. Lielvalstis var būt gan labi draugi, gan labi sabiedrotie, bet tām savas intereses vienmēr būs prioritāte, tādēļ ja mazā valsts kartē atrodas tālu no saviem lielajiem draugiem un tai tiek uzbrukts, tad, visticamāk, operatīvu glābšanu var negaidīt. Šis faktors ļoti ietekmēja Lielbritānijas izvēli sadarboties ar Poliju. Pēc ONE sabrukuma mēs pateicām gan Polijai, gan Serbijai, ka ja abas valstis izvēlēsies iet katra savu ceļu, tad Lielbritānija pievienosies Polijas pusei. Man liekās, ka lielākā daļa mazo valstu tagad ir nonākušas tādā pašā situācija.

Tu esi no Lielbritānijas, kura, es nemelošu sakot, ir samērā maza valsts, bet ar spēcīgām balsstiesībām pasaules mērogā. Kā jūs spējāt to sasniegt?

PEACE aliansē visām valstīm bija vienlīdzīgas balsstiesības, bet mēs ātri sapratām to, ka tas rada šķelšanos un lēnu lēmumu pieņemšanu. Pēc šīs mācības mēs samazinājām valstu ar veto tiesībām skaitu līdz septiņām. Lielbritānija vienmēr ir bijusi šo valstu skaitā, jo mums ir spēcīgi spēlētāji ar lielu ietekmi visā ePasaulē. Mēs arī ieguldām lielu darbu lai savai valstij piesaistītu ārzemniekus un integrētu tos savā sabiedrībā. Lielbritānija arī bez aizspriedumiem skatās uz ārzemnieku nokļūšanu valdībā, mums ir ļoti zemi nodokļi un mums nav nekādi mūsu pilsoņu brīvību ierobežojoši noteikumi. Visas šīs darbības tiek veiktas lai sasniegtu mūsu mērķi - padarīt Lielbritāniju par ePasaules centru.



Daudzi lasītāji noteikti vēlās uzzināt vairāk par Tevi pašu. Kas ir šis cilvēks, kas atrodas ekrāna otrā pusē?


Esmu parasts cilvēks. Darbojos politikā - tā vienmēr ir bijusi lieta kas man padodas gan šeit, gan reālajā dzīvē. Katram spēlētājam un cilvēkam ir savs viedoklis par mani, un mani tas netraucē.


Nobeigumā varbūt vari padalīties ar kādu labu padomu?

Izvēli kam pievienoties veiciet ņemot vērā faktus ne solījumus. Paskatieties kartē, aplūkojiet damage un izvēlieties. Mazas valstis nereti cieš dēļ kāda spēlētāja antipātijām - spēlētājam A nepatīk valsts B, tādēļ valsts izlemj pievienoties citai aliansei. Lielbritānija šāda scenārija dēļ uz brīdi nonāca Terra aliansē, un lai gan tas bija saprotams ka tā ir kļūda, man to diemžēl neizdevās apturēt. Šoreiz mēs savu izvēli veiksim pragmatiski. Spēlētāji, kuri stāsta par brālību, vienkārši tukši muld. Atklātībai un uzticībai šajā spēlē ir nozīmīga, bet stāsti par brālību man vienkārši liek smieties - lielākā daļa spēlētāju šeit nekad nav kontaktējušies ar ārzemju spēlētājiem.
Šajā spēlē vienīgi politiķi veido attiecības ar ārvalstu spēlētājiem, bet viņu personīgajām simpātijām/antipātijām nevajadzētu izlemt viņu vadītās valsts nākotni.


Jebkurā gadījumā, šis ir vissvarīgākais mēnesis eRepublikā pēdējo trīs gadu laikā, tādēļ izvēlaties prātīgi o/
Liels paldies Iain Keers par interviju! Ja vēlaties vairāk uzzināt par notikumiem pasaulē, tad Iain Keers avīze The Economist Jums ļoti patiks!

Šis arī ir mans pēdējais darbs eLatvijas ārlietu ministres amatā. Bija patīkami Jums kalpot. Paldies par laipno uzņemšanu! Vēlos pateikties arī par palīdzību no cilvēkiem man apkārt! Liels paldies arī Soulcraft par uzticēšanos sniedzot man šo iespēju! Paldies arī Casadeli, kurš palīdzēja man ar tulkošanu, un pat pamanījās iekļūt valdībā. Paldies visiem, kas palīdzēja un bija ar mani, ceru ka neliku Jums vilties!
Un visbeidzot, vēlos paziņot ka atkāpjos no ārlietu ministres amata sakarā ar dotiem solījumiem par nākamo mēnesi.

Ar cieņu,
EmuSV


English version

First of all could you tell us who is Iain Keers in this game?

I guess the same as Iain Keers irl. I’m an old British player who wanders the world 🙂 I don’t really like talking about myself or what I’ve done much, I guess it’s not that important now.


I would like to ask you about TWO. Everybody knows that it is over, but i would like to get back to the times when it started, I know you were there. What was the situation back then, that this alliance raised and grew?

ONE was a mixed success because the alliance wouldn’t work together. The foundation of all alliances is that the countries will fight for each other- it’s no good getting a bunch of damage on one “side” if half your “allies” won’t fight for the other half. TWO was designed to get rid of disruptive elements, and obviously take advantage of changes in the world. It worked.

And what about now? How do you imagine a new world order in the next few months?

I think you’ll definitely see at least two core groups forming in the coming months, round rival superpowers Poland and Serbia. Which side people choose will make a big difference. The one crucial think about this time is there are no concrete certainties. I’ve seen lots of speculation, but no old friendship (or hatred) is sacred in this.


In this context of new alliances rising, what do the small countries bring to the alliances? What is their role?


Well it’s a kind of mutual thing really - the big countries are always on the front line of the war but the small countries together have as much damage as the big ones. So a successful alliance courts and protects small countries, and whilst the big nation is struggling with RWs and battles, the small ones provide extra damage from their position of relative safety behind their big friends. The most important factor for big countries is geography really. If you border a big nation, you pretty much have to be on their side. Big nations can be good friends, but they’ll still prioritise themselves, so if you live a long way away from your allies and you get attacked, don’t expect saving. That influenced the UK’s decision to go with Poland- originally after ONE collapsed we told Poland that if PL and Serbia split, we would stick with them. I also told Serbia this- I believe you have to be honest. I guess most other smaller countries are in the same position.


Originally you are from UK, hopefully I will not lie saying that it is quite small but powerful country with a sound voice worldwide. How did you reach that?

Well in PEACE all countries had an equal say- but we learned that this caused division and slow decision making. Since then we have cut down on numbers steadily until we reached TWO where 7 countries had veto powers. UK has been present in all of them mainly because we have strong players with great influence throughout the world. We also make a big effort to attract foreign players and bring them into our community. UK has a very open attitude towards non-natives in our government. Our taxes are basically non-existent, and we have no rules for our citizens. All in all it’s part of our ongoing mission to make the UK the hub of the world.


Well and for the end, people love to see through the keyhole - who is the guy behind computer screen?

I’m just a man like any other. My background is in politics, and it’s always been something I’ve been good at here and IRL. Every person has a different opinion or view about who or what I am, and I’m fine with that. I guess it’s your impressions which matter, not the reality.


And for the end could you share some perl of your wisdom? (and maybe send some greeting to the people :3)?

I would say that when you decide your future you base it purely on pragmatism not flattery or promises. Look at the map, look at the damage, and choose. Small countries often suffer from personal grudges- person A dislikes country B so they go with a different alliance. UK did that when we briefly entered Terra, even though it was a terrible mistake I couldn’t stop it. This time round we chose purely on pragmatism. People who talk about brotherhood are talking rubbish. It’s about trust and honesty yes, but whenever someone says brotherhood to me I just laugh. Most players spend their entire game with almost no contact with foreign citizens. The only friendships in game are between the political elites, and they shouldn’t let their personal feelings get in the way of the future of their whole country.

Anyway, this is the most important month in the last 3 years so choose well o/

Many Thanks, Iain o/