Ambient on/off

Join the new world

 

100th Anniversary of the Independence of Albania in Erepublik

Day 1,828, 11:42 Published in Albania Albania by Rilindasi

Dear friends,

Albania on 28 November celebrates the 100th anniversary of its independence.
What I ask of you is jointly request the administrators of the game on 28 November to change the background image of the game with the Albanian national symbols.

You can help us by clicking here: http://www.erepublik.com/en/tickets

And send this message:

"Dear admin

Albania, on November 28 will celebrate the 100th anniversary of its founding as a state.
Albania even became a state 100 years ago, has a history of thousands of years.
I want to ask you to change the background image of the game with the Albanian national symbols. on 28 November, the day of independence of Albania .

Thanks in advance "

Please Share the article, and do not forget, write to the administrators, to honor us who are here in order to feel appreciated that are part of this community

100th Anniversary of the Independence of Albania


 

Comments

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,828, 11:51

V

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,828, 12:05

Rilindasi shum ideja e mir vlla, te behet background i lojes KUQ E ZI per 28 Nentor , mirepo kete nuk e lejojne adminat se ju kom shkru edhe me heret, dhe kom kerku te pakten te kete nje shkrim diku lart, mirepo as ate nuk e lejojne,as per eShqiperine as per asnje shtet tjeter !

Voted

EFALB
EFALB Day 1,828, 12:05

Ide e mire do ju shkruaj nje ticket, por te formuluar pak ndryshe nga kjo tendja, por ne thelbin e saj te kete kete ide tenden.
Vote

RadeciVV
RadeciVV Day 1,828, 12:06

pret qe nje loje qe administrohet nga rumunet, luhet shume nga sllavet, dhe e mbajne ne dore serbet te vendosin flamurin Shqiptar ne background? Kujdes mos merr ban, se artikullin kane per ta fshire sigurte..

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,828, 12:09

DardanH , as nuk guxojne ta fshijne artikullin e lereme ti japin ban Rilindasit, perderisa secili ka te drejte te kerkoje diqka ne raste speciale.

Po flitet per 100 vjetorin e Shqiperise, nuk ka thyer asnje rregull !

EFALB
EFALB Day 1,828, 12:19

I vetmi justifikim qe mund te nxjerrin admin eshte se kjo eshte loje edhe nuk ka lidhje me realitetin. Atehere admin mund tu drejtohet kjo pyetje:
Mire perderisa kjo eshte loje, atehere perse ka lidhje me realitetin. Perse perdoren ne loje emra shtetesh reale edhe harte reale.
Atehere ne nje event te tille ku vetem nje brez njerezish e jetojne, nje event qe ndodh njehere vetem ne 100 vjet.
A nuk jane shqiptaret pjese e lojes.

EFALB
EFALB Day 1,828, 12:21

E republik beri 5 vjet edhe po ben namin.
Po super eventi yne 100 vjet pavaresi, nuk e meritojne lojtaret shqiptare kete event unik, historik qe vetem nje brez njerezish e jetojne.
E pra erepublik perderisa perdor emra shtetesh edhe harte reale, i takon qe ne raste te tilla te mos e shperfille realitetin.
Ju faleminderit

bigcdizzle
bigcdizzle Day 1,828, 12:31

Voted.

Hail Albania

PerparimKosova
PerparimKosova Day 1,828, 12:33

V

aIbanianh
aIbanianh Day 1,828, 12:38

V

The Son of War
The Son of War Day 1,828, 13:20

V!
Hail Albania!
Hail EDEN!

Article about betrayal of Brazilian Government to Colombian people. Vote and diffuse please!

http://www.erepublik.com/en/article/ninguna-diferencia-no-difference-es-en--2161018/1/20

BeronMUFC
BeronMUFC Day 1,828, 14:07

voted and sub... vendos edhe nje image si sygjerim, ndoshta e pranojne nqs behemi me shum persona qe dergojme ticket

o7 ide mjaft e bukur, por shum veshtire se e pranojne

enzq
enzq Day 1,828, 14:09

Ideja eshte e mire po sbehet llaf ta realizojne.

snajperet e Kosoves
snajperet e Kosoves Day 1,828, 14:12

vs

OLDStrategy
OLDStrategy Day 1,828, 14:20

V

LEKSENDER
LEKSENDER Day 1,828, 14:42

E shoh te pamundur qe te arrihet por propozoj qe Plato ose administradoret Rumun te urojn Shqiperin per 100 vjetorin e pavarsis siç urojn veten per 5 vjetorin.Le ta shikojn te gjith lojtaret e botes qe kemi fest ne 28 Nentor

IeRnEs
IeRnEs Day 1,829, 01:25

V
Ta bajm prove se nuk na kushton gja. U ba, mire, nk u ba, shnosh 😛

Stealth Fighter
Stealth Fighter Day 1,829, 03:20

V

albanian boss
albanian boss Day 1,829, 04:21

U be 🙂 v

Arius argiri
Arius argiri Day 1,829, 06:17

V!!!!!!!!! iniziative e shkelqyer!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bufi52599
bufi52599 Day 1,829, 08:46

v, s
ish kone mire qe me e bo edhe shqip, qka ke shkru, duke ja bashkangjit edhe nje udhezues se si munden edhe te tjeret me bo kerkes te adminat.
ps. ka edhe asi qe nuk e kuptojne anglishten edhe nuk dijin me bo ticket.
e them kte pa dasht ta ofendoj askend

igli10
igli10 Day 1,829, 09:37

vs shum ide e mir ishalla realizohet!!!!!!!!!!!

eggzoni
eggzoni Day 1,829, 11:46

ma kthyn adminat negativisht 🙁

Hello citizen,

Thank you for your message.

According to our policy , we cannot relate our game with real life events, that's why we never celebrated real life events in our game. Therefore, we cannot start not because it will not be fair towards other nations.

Regards,
Your eRepublik team

ujku76
ujku76 Day 1,829, 12:39

V101

Tetovar1
Tetovar1 Day 1,829, 16:51

bojeni copy pa ato thojezat o djema mos na e merrni ftyren 😛

armandshala
armandshala Day 1,830, 23:32

klikoni dhe lexojeni...shume e rendesishme..
http://www.erepublik.com/sq/article/une-kam-nje-enderr--2162282/1/20

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.