1 vit . . . [ 1 year ]

Day 2,026, 08:19 Published in Albania Albania by LiL Serxhio


Pershendetje vellezer dhe motra 🙂 / Greetings everyone

Eshte bere plot 1 vit nga dita kur une nisa ta luaj eRepublik dite pas dite, nga ajo dite kur une fillova te jem nje lojtar aktiv dhe ti vija ne ndihme Shqiperise sa here kishte nevoje. Qe ne ditet e para kur u futa, kam treguar se gjithmone kam qene nje lojtar i cili kerkonte te ngjitej lart e me larte vetem per te miren e Shqiperise.

Une u regjistrova ne kete loje pas Baby-Boom qe beri qeveria e KRIMIKO , me 6 Qershor 2012. Nuk mund ta mohoj faktin qe po te mos kishte qene Alban Mustafa (AM14) minister i edukimit, une mund te behesha fare thjeshte nje "Dead Citizen" . Dalengadale Albani me mesoi mua dhe nje grupi tjeter te rinjsh gjerat thelbesore te lojes. Ne ate kohe ai ishte Commander i F.P.ZH , nje MU ku une hodha hapat e mia te para ne kete loje .

Nje nder gjerat qe me ka dhuruar kjo loje, eshte miqesia . Kam njohur plot djem punetore nga te gjitha trevat shqiptare dhe jam teper i lumtur per kete fakt 😃 Me vjen vertet mire 🙂

Nder ta vecoj : LiLo1 , jonkastrioti, Albanian Lead3r , PEYONI, AENEAS, Kleantjo, Dardan81, Toverlani, zhvejk, Labern, Kalaja e Prezes, Nightfury2, Alb Assassin, divineal, claw94, Sabri Hakuli , Crazy Alboz, Batoa, A le si ander, Andiroid, Rorschach C , Peja001, Fessti, enzq, maxXx , Eros , ujku76, Don Curtis, Napoleon 54, KRIMIKO, mikeli4free, Lapraksi, Dible21, Cerciz Topulli, BubullimaAl, Stealth Fighter, Arius Argiri, ihsansulejman, festimbeqa, kushtrimzz, Lignja, El Luchador78, Dori94, baroti , te gjithe cunat e ish-2HA , aLalban, rronirroni, ledjo, lazim latifi, Toverlani, Terrnakopi, Planetlab, Dexter100, kD22, RitaOra, altinks, gjilani1233 e shume shume shqiptare te tjere qe ne kete moment spo me vijne ne mend emrat e tyre, faleminderit te gjitheve 🙂

Por nuk mund te harroj shoket e tjere te huaj 😃
Black Baroness, DrLuis Sentieiro, Lemon Vodka, BeachBunny, GSP, rainysunday, JM, BN, saraht0ga, Ferdinand, Pdias7, emdoublegee, Romy, millyi, CMax, AMP Leadership , arminder, draz2112, some former EDEN commanders and so on (sorry I cant remember all of you 🙁 ) thanks... It has been a pleasure for me to know you guys during this year, and the most important thing is that I'm now a member of a family 😃 *Serxhio hugs BlackBaroness and DLS 😃

Arritjet e mia gjate 1 viti :
1- Anetar i stafit drejtues te FPZH
2- 2nd Commander of Albanian D2
3- Minister of Education x2
4- vMinister of Defense x2
5- Party President of Partia Revolucionare
6- 2 Head Army Commander
7- Albanian D1 Commander (ex. FPZH)
8- Airforce Officer
9- AMP RT Member
10- US Congressman
11- Ambassador of Albania in USA and vice-versa
12- Minister of Immigration
and some other things 😛

There's a lot to talk about 1 year experiences, so if you want to know more about me, check my Wiki 😃 http://wiki.erepublik.com/index.php/LiL%20Serxhio 🙂

Shpresoj qe nje dite eShqiperia te behet perseri ashtu sic ishte kur une fillova kete loje , te gjithe kishim marredhenie te mira me njeri tjetrin, skishte percarje, kishim nje bashkepunim te shkelqyer midis lojtareve. Shpresoj qe kjo dite te mos jete e larget 🙂


THIS CHAMPAGNE IS FOR ALL MY FRIENDSThanks


Goodbye


😛 😛